Šonedēļ ventspilnieki dzīvo Jāņu un garo brīvdienu gaidās. Tomēr ir arī daudz tādu, kam svētku dienās vajadzēs strādāt.

Paralēli dienestiem, kas nodrošina iedzīvotāju drošību, – valsts un municipālā policija, ātrā palīdzība, ugunsdzēsības un glābšanas dienests, gāzes dienests, elektrotīklu dienests utt. u.t.jpr., ir vēl vesela virkne uzņēmumu, kas strādā diennakts režīmā. Šo uzņēmumu un dienestu darbinieki strādā maiņās, neskatoties uz svētkiem.

Tāpat arī šoreiz – kāds atpūtīsies un izklaidēsies, bet kāds – strādās. Ventspils brīvostas kapteiņa dienests 365 dienas gadā un 24 stundas diennaktī nodrošina satiksmes drošību tai uzticētajā ostas akvatorijā. Tāpēc svētku dienās, tāpat kā ikdienā, kuģu satiksmes dienesta operatori, ostas uzraugi un loči strādās pēc ierastā grafika.

Kuģu satiksmes dienesta operators Viesturs Ezergailis, kam vajadzēs strādāt 24. jūnijā, saka, ka svētku maiņu laikā jābūt daudz uzmanīgākiem un atbildīgākiem. Latviešu gadskārtas svētki Jāņi neietekmē kravu un dažādu valstu kuģu kustību Ventspils ostā. Pieredzējušais locis Valerijs Ivanovs, kam tāpat vajadzēs sākt maiņu 24. jūnija rītā, nav sarūgtināts – pa šiem daudzajiem ostas kapteiņa dienestā pavadītajiem gadiem tā ir gadījies bieži.

Loča pienākumi liek ievērot paaugstinātu drošību vienmēr. Un tomēr svētku maiņas atšķiras ar to, ka loči strādā svētku formās. Vienā maiņā ar Valeriju Ivanovu strādā kolēģis Jānis. 24. jūnijā viņš noteikti saņems apsveikumus dubultsvētkos.

Līdz ar Jāņu svinēšanu darbs neapstāsies uz dzelzceļa, sabiedriskajā transportā un ostas termināļos, kas, tāpat kā ikdienā, uzņems un nosūtīs kravas, vagonus, tirdzniecības kuģus.

Kuģu satiksmes dienesta operatoram Ārijam Zīderam vajadzēs nākt uz maiņu 25. jūnijā, kad vairums ventspilnieku atpūtīsies pēc Jāņu svinēšanas. Foto: Juris Ģigulis

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: