Ventspils valstspilsētas pašvaldība, ņemot vērā Ventspils iedzīvotāju izteiktos ierosinājumus un lūgumus, uzlabot satiksmes drošību Sporta ielā pie iebrauktuves uz Olimpiskā centra “Ventspils” teritoriju Sporta ielā 7/9, lūdz paust iedzīvotājiem viedokli par piedāvātajām satiksmes organizācijas izmaiņām.

Situācijas apraksts: Sporta ielā pie iebrauktuves uz Olimpiskā centra “Ventspils” teritoriju, iebrauktuves abās pusēs ir izvietotas paralēlās stāvvietu kabatas – paplašinājumi, kurās stāvēšanai, īpaši pēcpusdienas un vakara stundās, tiek novietotas Olimpiskā centra apmeklētāju automašīnas. Šajās autostāvvietās novietotie transportlīdzekļi apgrūtina šī pieslēguma pārredzamību, kā rezultātā ir, gan ļoti apgrūtināta izbraukšana no Olimpiskā centra teritorijas, gan pārvietošanās pa Sporta ielu gar iebrauktuvi uz Olimpiskā centra teritoriju.

Risinājums: Jau šobrīd, lai uzlabotu satiksmes drošību, Sporta ielā ir uzstādīts atļautā braukšanas ātruma ierobežojums – 30km/h. Papildus tam, lai uzlabotu redzamību, un līdz ar to arī drošību iepriekš minētajā vietā, tiek piedāvāts likvidēt iebrauktuves uz Olimpiskā centra teritoriju abās pusēs esošajās stāvvietās kopumā četras stāvvietas, atbilstoši shēmai norādītajam.

Iedzīvotāji aicināti izteikt viedokli (PAR/PRET) komentāros pie šīs ziņas līdz 31. maijam.

Lasi vēl

Komentāri (19)

 • 0
  Kirils 21.05.2024, 15:50:42

  PAR

 • 0
  Krišs Daugulis 21.05.2024, 16:26:37

  Tur līdz tukšajam Reņķenes stāvlaukumam minūtes gājiens - kur problēma?

 • 0
  aga 21.05.2024, 17:24:22

  Nupat nesen man tur gandrīz izskrēja priekšā no tās izbrauktuves. Varbūt var izlīdzēties uzlikt spoguļus, lai saglābātu stāvvietas.

 • 0
  Marita Lapa 21.05.2024, 18:19:07

  PAR Problēma ir vecākos, kuri ved savus bērnus uz nodarbībām. Novieto auto pret īpašuma iebrauktuvēm, kā arī uz Strēlnieka ielas pie nepārtrauktās līnijas, nevis stāvlaukumā. Attāluns praktiski identisks….Paldies par ātruma ierobežojumu.

 • -4
  Baltic 21.05.2024, 21:22:43

  Labdien!

  Es esmu Pret, šīs vietas atvieglo bērnu nogādāšanu uz treniņiem hokejistu vecākiem. Argumenti:
  1) var uzlikt spoguli/spoguļus + guļošos policistus, lai samazinātu ātrumu un padarītu pārredzamāku krustojumu.
  2)stāvvietā, kas atrodas pretī basketbola hallei ir paredzēta tikai pasažieru izlaišanai (ir attiecīga ceļa zīme) bet auto tur parasti novieto ilgstošai stāvēšanai. Ja policija kaut reizi tur būtu kādu sodījusi un ieviesusi kārtību, tad ilgstoši nebūtu tur automašīnas un varētu bez problēmām izbraukt laukā.
  3)Ja arī šīs stāvietas likvidē, tad būtu jāanulē dzeltenā līnija OC stāvvietām, lai tur varētu novietot auto. Tās pa lielam tiek rezervētas vietas priekš basketbola spēļu apmeklējumiem. Ja ir velme šo saglabāt, tad var savlaicīgi izlikt konusus un vietas rezervēt. Bet pārējā laikā var vietas atstāt ikdienas OC apmeklētājiem.

 • -4
  Baltic 21.05.2024, 21:23:49

  P.s. netālu ir vēl bīstamāks krustojums - Strēlnieku/Brīvības iela. Tur izbraucot no dzīvojamām mājām uz Strēlnieku ielu neko neredz, kas brauc pa Brīvības ielu. Jo uz Brīvības ielas stāv automašīnas un krustojums sanāk nedaudz līgumā, kas vēl vairāk samazina redzamību. Tur arī prasās risinājums.

 • -1
  Mārtiņš Rozentāls 21.05.2024, 22:56:48

  Pagājušajā gadā uz Brīvības ielas likvidējām autostāvvietu, lai uzlabotu krustojuma redzamību un atvieglotu izbraukšanu uz Brīvības ielu no Strēlnieku ielas.

 • -5
  KRX Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  Pievienojos lietotājam Baltic par 1.-3.punktiem.

 • -4
  Ventspilnieks :) 21.05.2024, 22:02:02

  Pret. Var uzlikt spoguļus vai stāvēšanas laiku.

 • -5
  KRX Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  Paralēli šim, pašvaldība varētu apsvērt Zvana ielas noteikšanu par vienvirziena ielu (virzienā no Skolas ielas). Šobrīd tur ir nereāla divvirzienu kustība! Un nav arī vajadzīga,

 • 0
  Krišs Daugulis Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  Tad jau Skolas ielu arī vajag vienvirziena - tur kustība ×3, salīdzinot ar Zvana ielu. Zvana ielā vienīgā problēma varētu būt Mākslas skolas audzēkņu vecāki, kuriem savas atvases jāizlaiž/jāuzņem tieši pie ieejas durvīm, kur vienmēr stāv automašīnas, tā kā gaidīšana notiek brīvajā joslā. Vienvirziena kustība neglābs neko. Gadās, ka divas "kazas" stāv deguns pret degunu, aiz abām jau pa divi-trīs auto

 • -3
  KRX Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Nu, un kāds tad ir priekšlikums cienītam āzim, ko?
  Ā, nē... tikai pablēt vajadzēja. Labāk ej izmazgā bārdu. Ož.

 • -2
  Baltic Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  Strēlnieku un Brīvības ielas krustojumā problēmas sagādā izbraukšana no daudzdzīvkļo māju rajona uz Strēlnieku ielu. Ja labajā pusē stāv auto, tad faktiski neiebraucot līdz pusei krustojumā nevar redzēt vai nebrauc automašīnas pa Brīvības ielu virzienā no Lielā prospekta.

 • -1
  Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome Pirms 4 nedēļām

  Atbild Ventspils Komunālā pārvalde:
  Norādītajā vietā Brīvības ielas un Strēlnieku ielas krustojumā pagājušā gadā uz Brīvības ielu pārbūvēja un samazināja 1 automašīnas stāvvietu, lai būtu labāka redzamība no kreisās puses tiem, kas izbrauc no Strēlnieku ielas. Izbraucot uz Brīvības ielu no pagalma pie Brīvības ielas Nr.25 ir daudz plašāks redzamības loks, un no kreisās puses skats netiek aizsegts, tādēļ speciāla pārbūve šajā vietā netiek plānota. Attiecīgajā vietā uz Brīvības ielu jāizbrauc pārliecinoties par drošu satiksmi.

 • 0
  Ilze Rimkus Pirms 3 nedēļām, 6 dienām

  Sporta ielā pietiktu ar spoguļu uzstādīšanu.
  Ceļa zīme "30" no Strēlnieku lielas izbraucot tik pat kā nav redzama, tā ir novietota gājēju ietves labajā pusē un daļēji to aizsedz krūms!
  Runājot par, jau pieminēto krustojumu uz Brīvības ielas ar Strēlnieku ielu - Jā, paldies, pagājusajā gadā tika veikts uzlabojums- no Strēlnieku ielas izbraucot ir uzlabota pārredzamība. Bet izbraucot no pagalma , tiešām ir jāizbrauc līdz pus brauktuvei, lai varētu redzēt mašīnas, kas tuvojas no Lielā prospekta puses. Iela tur nav taisna, tur ir neliels, bet līkums. Bieži tur sastopos ar bīstamām situācijām! Lūdzu tur uzstādīt spoguli!

 • 0
  Laura _Laura Pirms 3 nedēļām, 6 dienām

  Par krustojumu Strēlnieku un Brīvības iela ,manuprāt ,tas ir nepārredzams no visām pusēm. Īpaši izbraucot un iebraucot pagalmā . Problēma vēl ir arī tā ,ka iedzīvotāji un to viesi bieži vien nepadomā ,vai mašīna atstāta uzreiz pie pagrieziena neapgrūtinās jau tā slikto redzamību nogriežoties pa kreisi pagalmā . Tagad zied arī ceriņu krūms .
  Bīstamu situāciju esmu piedzīvojusi ,kad izbraucot uz Sporta ielas no stāvvietas pēkšņi pa kreisi griežas un brauc ārā mašīna un sanāca strauji bremzēt . No tās stāvvietas arī ir ļoti grūti izbraukt ,ja vēlas griezties pa kreisi. Sanāk ,ka vedot bērnu uz un no skolas pa ceļam ir jāpārvar vairākas bīstamas vietas . Un jā ,vēlos vēlreiz uzsvērt ,ka tad ,kad esi veiksmīgi sķērsojis Brīvības ielu un ticis iekšā pagalmā pretī Sporta ielai ir jāsakaras ar iedzīvotāju neapdomību novietojot automašīnas uz līkumiem un tieši pie pagriezieniem.
  Paldies par iespēju izteikt viedokli

 • 0
  Laura _Laura Pirms 3 nedēļām, 6 dienām

  * pagalmā pretī Strēlnieku ,nevis Sporta ielai

 • 0
  P/i "Ventspils Komunālā pārvalde" Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Ceļa zīme tiks pārvietota (uzstādīta) jaunā, pārredzamākā vietā.
  Paldies par iesaistīšanos pilsētvides uzlabošanā!

 • 0
  ayk Pirms 3 nedēļām, 6 dienām

  PAR

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: