Kopš bargākām sankcijām par braukšanu dzērumā pārkāpējiem pārsvarā konfiscētas pavecas automašīnas. Līdz šim Nodrošinājuma valsts aģentūras stāvlaukumos nogādātas 14 automašīnas, par kuru konfiskāciju ir stājies spēkā lēmums.

Divas automašīnas ražotas pagājušā gadsimta 90. gadu beigās, desmit auto ražoti laikā no 2000. gada līdz 2006. gadam, bet pārējās - 2008. un 2011. gadā.

Lielākā daļa pārkāpumā pieķerto ir vīrieši vecumā no 22 līdz 71 gadam. Divas pārkāpējas ir sievietes.

Kopš Ziemassvētku brīvdienām stāvlaukumā ir nonākušas vēl 37 automašīnas, bet par šiem auto vēl aģentūra nevarot sniegt precīzu informāciju, jo nav saņemts lēmums par to, vai tiks piemērota transportlīdzekļa konfiskācija, vai auto tiks atdoti īpašniekam.

Ja pieķertais dzērājšoferis pats nav automašīnas īpašnieks, tad auto tiek atdots īpašniekam, bet vainīgajam autovadītājam jāsamaksā auto vērtība.

Ja Valsts policija lems, ka tiek piemērota konfiskācija, tad lieta tālāk tiks nodota Valsts ieņēmumu dienestam un auto tikmēr atradīsies kādā no aģentūras stāvlaukumiem, norādīja aģentūras pārstāve Vendija Pikše-Kučma.

Kā ziņots, pērn 25. novembrī ir stājušies spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles.

Tāpat kriminālatbildība paredzēta par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Turklāt tiek konfiscēts transportlīdzeklis, ja īpašnieks to vadījis stiprā reibumā vai atteicies no apreibinošo vielu klātbūtnes organismā pārbaudes. Gadījumos, ja reibumā vadītais transportlīdzeklis pieder citai personai, tad no vainīgās personas piedzen pilnu vai daļēju šī transportlīdzekļa vērtību.

No 25. novembra līdz 1. janvārim par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles sākti 107 kriminālprocesi, savukārt 14 lietas ierosinātas par braukšanu iespējamā narkotisko vielu reibumā.

Par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai asinīs vai narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes, ja to izdarījis transportlīdzekļa vadītājs, līdz šim ir sākti 13 kriminālprocesi.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • -1
  Brajens 03.01.2023, 17:13:33

  Ko citu gaidīja? "Krutās" automašīnas parasti pārkāpj CSN, bet buharkas brauc ar čermertiem

 • -1
  Barons (Freiherr von ...) 03.01.2023, 18:06:55

  Aber man VOLG,kam spīdiks Irss uz haub,viņ nebūs dabut!
  Le zinat.

 • -1
  Pareizais viedoklis 03.01.2023, 18:08:07

  Ātrāk juristi šo nelikumību varētu apstrīdēt un atcelt!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: