Jau izsenis ogļu putēšana ostas teritorijā ir bijis tas, kas satrauc Ventspils iedzīvotājus. Vides piesārņojuma operatīvai novēršanai un pastāvīgai kontrolei Valsts vides dienests (VVD) kopš septembra sākuma veic nepārtrauktu ogļu pārkraušanas novērošanu Ventspils ostā.

Nodrošinot kravu pārkraušanas procesa tiešsaistes uzraudzību, vides monitoringu veic VVD Operatīvais koordinācijas centrs (OKC). Līdzšinēju šādas uzraudzības metodes efektivitāti pierāda 2020. gadā uzstādītās video novērošanas kameras Rīgas ostas beramkravu termināļos. Šāda veida uzraudzība preventīvi novērš pārkāpumus uzņēmumu darbībā, ko uzskatāmi pierāda sūdzību skaita samazināšanās.

Būtiskākais no ieguvumiem kameru uzstādīšanā un darbību monitoringā ir tas, ka VVD, konstatējot vides pārkāpumu, var reaģēt uz notikumu nekavējoties, informēt piesārņojošas darbības operatoru par veicamajām rīcībām (piemēram, nepieciešama papildu ogļu mitrināšana, korekcijas darbinieku rīcībā pārkraušanas procesā u.tml.) piesārņojuma novēršanai. Līdz ar to, šāds risinājums uzskatāms par dubultu ieguvumu – ļoti ātri tiek panākta atbilstība vides prasībām un iedzīvotājiem nav jāieelpo putekļi.

Ja iepriekš VVD par pārkāpumiem, kas saistīti ar neatļautu putēšanu informāciju saņēma no iedzīvotāju sūdzībām, tad šobrīd tiešsaistes kameras sniedz iespēju VVD operatīvi reaģēt uz situāciju un novērst putēšanu. VVD ir iespēja gan fiksēt pārkāpumus, ja tādi radušies, kā arī pēcāk pierādīt pārkāpumu un saukt pie atbildības vainīgos komersantus. Bez vizuāliem materiāliem nereti pārkāpuma pierādīšana bijusi problemātiska.

Lasi vēl

Komentāri (6)

 • 0
  Pornieks 07.09.2022, 08:51:57

  Paldies, šad tad jau mēdza sagadīties briesmu lietas.
  Nu jau vasara un karstums pāri, to vajadzēja paredzēt īpaši sausākam klimatam jo kad ogles neput - šķiet ka diez vai īpaši tur būs ko filmēt.

 • -1
  Kriska 07.09.2022, 09:46:38

  Ventspilī taču ir speciālais ogļu pārkraušanas termināls. Viss notiek pa trubām.

 • -1
  Kļumpats 07.09.2022, 11:51:17

  Ir arī trubas, bet, ja nemaldos, šobrīd pārkraušana notiek no cita uzņēmuma piestātnes un nevis pa transportieri, bet atklātā veidā. Man jau liekas, ka trakas putēšanas vairs nav, iemācījušies kaut ko ir.

 • 0
  Ventspils brīvostas pārvalde 07.09.2022, 14:14:05

  Ventspils brīvostā akmeņogles pārkrauj divi uzņēmumi: "Baltic Coal Terminal" (slēgta tipa specializētais akmeņogļu pārkraušanas terminālis) un "Ventspils tirdzniecības osta", kur ogles tiek uzglabātas un apstrādātas atklātos kraujlaukumos. "Ventspils tirdzniecības ostas" piestātnes arī redzamas šī raksta attēlā (Vides dienesta kamera ir uz Ventspils brīvostas pārvaldes ēkas).

  Vienlaikus tiešām jāatzīmē, ka pēdējos gados uzņēmumi veikuši būtiskus ieguldījumus gan darbinieku apmācībā, gan tehniskajos risinājumos, lai maksimālu samazinātu ogļu putēšanu.

 • 0
  Kriska 07.09.2022, 09:47:57

  Vai šī bilde nav no veciem laikiem?

 • 0
  Pipars 07.09.2022, 12:19:13

  Kāda adrese tiešsaistes kamerai?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: