No aprīļa tiek atcelta lielākā daļa Covid-19 ierobežojumu, spēkā paliekot tikai atsevišķām epidemioloģiskās drošības prasībām. Valdības lēmumi paredz atcelt prasības par Covid-19 sertifikātu nepieciešamību darbam lielākajā daļā nozaru, par masku nēsāšanu publiskās vietās, kā arī par sertifikātu nepieciešamību pakalpojumu saņemšanai.

Covid-19 drošības sertifikāti turpmāk nepieciešami tikai darbam medicīnā, izglītības iestādēs un ieslodzījuma vietās, savukārt maskas jāvalkā veselības un sociālās aprūpes iestādēs un sabiedriskajā transportā, bet citviet to lietošana saglabāta rekomendāciju līmenī.

No šodienas pakalpojuma sniedzējam vai pasākuma organizatoram tiek noteiktas tiesības noteikt konkrētas epidemioloģiskās drošības prasības savai pakalpojuma sniegšanas vietai vai pasākuma norises vietai, piemēram, sejas masku lietošanu, distances un plūsmu ievērošanu, tāpat arī var tikt noteikts, ka pakalpojums tiek sniegts vai pasākums tiek organizēts epidemioloģiski drošā vidē. Tomēr šie epidemioloģiskie ierobežojumi vairs nav īstenojami obligātā kārtībā.

Vienlaikus tiek saglabāts nosacījums sejas masku lietošanai sabiedriskajā transportā, izņemot taksometrus un citus komercpārvadājumus ar vieglo automašīnu, kur vienlaikus transporta līdzeklī atrodas nelies cilvēku skaits. Masku lietošana netiek attiecināta uz starptautiskajiem aviopārvadājumiem, jo katra valsts aviokompānijām piemēro savus nosacījumus.

Tāpat, ņemot vērā ļoti augstos Covid-19 izplatības riskus, masku lietošana tiek saglabāta ārstniecības iestādēs un ilgstošas sociālās aprūpes iestādēs, šo iestāžu apmeklētājiem, darbiniekiem veicot pacientu vai klientu aprūpi un darbiniekiem un klientiem, kontaktējoties ar apmeklētājiem. Ņemot vērā to, ka ilgstošas sociālās aprūpes centra klienti ir pakļauti īpaši augstam Covid-19 radītam riskam veselībai, kā arī šajās iestādēs ir augsts risks Covid-19 plašai izplatībai, kas var nodarīt būtisku kaitējumu šajos centros dzīvojošajiem cilvēkiem, tiek paredzētas īpašas drošības prasības šo centru klientiem, apmeklējot sabiedriskas vietas.

Pēc Veselības ministrijas (VM) paustā, no šodienas tikai ārstniecības un sociālās aprūpes iestādēs nodarbinātajiem tiks saglabāta vajadzība Covid-19 slimnieku kontaktpersonām ievērot mājas karantīnu vai veikt Covid-19 testus pirms darba pienākumu sākšanas. Pārējiem šīs drošības pasākuma nebūs, bet darbā nedēļu būs jālieto FFP2 respiratori bez vārsta.

Savukārt Covid-19 atklāšanai no šodienas tiks izmantoti valsts apmaksāti profesionālie antigēnu testi. Tas nozīmē, ka personai tiks izsniegts testa sertifikāts un pozitīva profesionālā antigēna testa rezultātā arī Covid-19 pārslimošanas sertifikāts.

Valsts apmaksātie polimerāzes ķēdes reakcijas (PĶR) testi tiks veikti tikai pēc ārsta norīkojuma gadījumos, kad ir paaugstināts risks vai testa rezultāts ietekmē ārstēšanas gaitu. Tas attiecas uz senioriem, veselības un sociālās aprūpes darbiniekiem, kā arī pirms operācijām vai hospitalizācijas.

Vienlaikus iedzīvotājiem tiek saglabāta iespēja veikt pašu apmaksātus PĶR testus, bet skrīninga testu veikšana, lai laikus novērstu lielus saslimstības uzliesmojumus, saglabāsies ārstniecības iestādēs, sociālās aprūpes iestādēs, ieslodzījumu vietās un speciālās izglītības iestādēs.

Tāpat no šodienas tiek atcelta prasība, ieceļojot Latvijā no ārvalstīm, uzrādīt vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikātu.

Joprojām tiek saglabāta prasība ārstniecības un izglītības iestādēs un ieslodzījuma vietās nodarbinātajiem būt vakcinētiem. Tāpat pēc noteiktiem kritērijiem darba devējs var noteikt šādu nosacījumu arī citās jomās. Reizē arī noteikts, ka līdz 1.septembrim ārstniecības iestādēs un ieslodzījuma vietās nodarbinātajiem būs nepieciešams veikt balstvakcināciju pret Covid-19.

Lasi vēl

Komentāri (18)

 • -7
  .Nahs Nahs 01.04.2022, 13:27:27

  Masku nevalkāšana nebūs prāta darbs.Vēl tik daudzi slimo.Tagad,kad brīvlaišana notikusi,viens otrs apslimušais varēs inficēt desmitiem citus.
  Un vispār-vajadzētu pamazām apgādāties ar profesionāliem respiratoriem,kuri aizsargā pašu valkātāju,nevis apkārtējos.

 • -10
  Pareizais viedoklis 01.04.2022, 14:12:56

  Šodien var redzēt cik daudz starp mums ir kovidnozombēto! Tā daļa vēl tagad veikalos ar maskām staigā! Tiem, visticamāk, arī roka trīsreiz caurdurta!

 • -6
  Barons (Freiherr von ...) 01.04.2022, 15:27:33

  Pareiz Viedokl kung.
  Jūs viedokl neir pavisam pareiz,le zinat.
  Tō Mask ir vaidzig prēkš kater PAŠŠ drōšib.Ne aiz tō,ka Valdišan tō grib oder negrib.

 • -4
  Ekskavatorists 02.04.2022, 19:38:57

  Katram ir savs iemesls, kāpēc vēl staigā ar masku, tāpēc izvairies šos cilvēkus saukt tādos vārdos. Covids vēl nekur nav pazudis un, diemžēl, nekur arī napazūdīs - būs visu laiku apkārt kā gripa un citas slimības.

  Pats arī vēl veikalā velku masku un sajūtas ir divējādas. Pirmkārt, par to, cik daudzi pēkšņi vairāk nevelk maskas it kā slimība būtu kaut kur pazudusi. Un otrkārt, protams, jutos dīvaini būt tajā mazajā procentā, kas maskas vēl velk.

 • -4
  Гроссмейстер 03.04.2022, 15:04:08

  Laikam Ekskavatorists nav dzirdējis, ka maskas (ne auduma, ne medicīniskās, ne FFP2) nepasargā no saslimšanas - ne no interesanta Covid19 vīrusa, ne no labi zināmiem gripas vīrusiem. Masku šķiedru režģi ir daudz lielāki par vīrusu izmēriem - 80% vīrusu iet cauri, kādus 20% varbūt nofiltrē. Kariņa un Pavļuta pietuvinātie, Vienotības un Attīstībai/Par! biedri, pelna no masku pārdošanas - tas arī bija galvenais iemesls masku uzspiešanai.

 • -6
  Covid 19-22.ventspils.lv 01.04.2022, 17:47:51

  Kad tik vēlāk neatspēlējas tāda "brīvība",cilvēki jau galīgi aptrakuši uz čupošanos bez maskām.

 • -5
  Joker 01.04.2022, 18:25:39

  Neesmu vakcinējies. Visu laiku centos pasargāt sevi un apkārtējos. Tests pozitīvs šogad 20 martā. Septiņas dienas pa māju dakterējos. Vakar 31 martā saņēmu pārslimošanas sertifikātu, kurš jau šodien nav vajadzīgs jo atcēla visus ierobežojumus. Tātad roka mana nav trīs reizes caurdurta :) Šodien veikalos iedams liku masku un likšu vēl kādu laiku. Un nekaunos no tā un mīkstais ar neesmu. Gudrinieki pasakiet, ar ko šodiena atšķiras no vakardienas ??? Vakar viss bija sūdīgi, likām maskas, šodien viss super, covid nav. Neaizmirstiet, ka delta nekur nav pazudis. Gaidam lielos ciparus un jaunus ierobežojumus :)))

 • -2
  Pareizais viedoklis 04.04.2022, 18:42:14

  vispār jau visi nelika maskas, ja kas! :)

 • -5
  A.n.i.t.a 02.04.2022, 06:31:27

  Cilvēki mīļie, elpojiet svaigu gaisu un stipriniet savu imunitāti, atrodoties laukā,vismaz vasaru! Nāks rudens un , kā prognozē - būs jauni varianti varenajam vīrusam , vilksiet atkal maskas , viss būs pa vecam un varbūt vēl sliktāk, jo kara draudi jau vēl nav beigušies un smagā inflācija jau arī paņems ne vienu vien dzīvību( tos,kuru ienākumi paliks iepriekšējā līmenī,bet cenas būs vairākkārt augušas). Veselību, izturību visiem !

 • -4
  Barons (Freiherr von ...) 02.04.2022, 09:00:33

  Anit kundz.
  Tō ir rihtig,kō Jūs rakstit.
  Neir vaidziks sēdet iekš Istab viss Laik pie Kompjūter,le zinat.
  Būs braukt uz zemem un špacieret pa friš Luft.
  Tig vaidzet sakrāt drusk vairak Naud,le uz Ruden iegādat vien Profesional Respirator.

 • -4
  Barons (Freiherr von ...) 02.04.2022, 09:02:01

  Apmēram tād:
  https://www.3m.com/3M/en_US/p/d/v000057495/

 • -5
  tery 02.04.2022, 22:55:57

  Tuvākajā laikā neplānoju veikalus apmeklēt bez maskas. Šodien nekur vairs neredzēju arī roku dezinficēšanas šķīdumus, tātad nāksies arī cimdus izmantot. Negribas piedzīvot to, ko piedzīvoju pirms kāda laika. Ar visām vakcīnām un busteriem. Tā lūk. Slimo tik pat. Mirst arī.

 • -1
  Barons (Freiherr von ...) 03.04.2022, 07:40:00

  Tery kung/kundz.
  Aber var būt,ka tie Špirkt,kō ir prekš tō Rōk mazgašan,viss izdzert iekšķig?

 • -6
  A.n.i.t.a 03.04.2022, 05:24:06

  Var jau visu mūžu staigāt maskā un cimdos un, vēl labāk, pat dzīvot pagrabā vai bunkurā, bet tad tā nav dzīve. Nomirsim visi bez izņēmuma, katrs savā sekundē , tāpēc jau nav jātrīc un nav jāatsakās no dzīves vispār.Slimoja, slimo un slimos vienmēr, tāpat kā katru dienu kāds dzimst, jā, arī mirst un nav pasaule izmirusi,vismaz no vīrusa , ko par cov-19 sauc, bet ar cilvēku izdomātiem ieročiem karā gan nogalināts milzu skaits. Tā kā ,tery, nomierinies, izej svaigā gaisā , novelc masku un cimdus, beidz baidīties un sāc dzīvot, jo dzīve vispār ir ļoti īsa.

 • -4
  tery 03.04.2022, 11:30:38

  Neviens jums šobrīd neliedz iet veikalos bez maskas, bet nevajag uzņemties dieva tā kunga lomu un ieteikt citiem darīt to pašu. Svaiga gaisa man pietiek citur - ne jau veikalos. Statistiku neviens nav atcēlis. Un dod Jums dievs nesaslimt ar kovidu.

 • -3
  Valters 03.04.2022, 19:23:08

  Mums te vienbrīd centās ieborēt, ka maskas esot vajadzīgas, lai nesaslimtu citi. Tāpēc vairs neēdu šokolādi, jo kaimiņam diabēts...

 • -3
  visvaldisbalamute 03.04.2022, 22:56:30

  To viniem nesaprast, ja partija saka, ka vajag, tad vajag....

 • -3
  A.n.i.t.a 04.04.2022, 05:39:29

  Ko lai dara, ja verga gēns ir tik spēcīgs , jāklausa partija un valdība. Rudens jau arī nav aiz kalniem , nāks jauni vīrusa paveidi un varēs atkal neelpot un svīst zem respiratoriem, Trojanskis, Perevoščikovs un Dumpis jau nevar vien sagaidīt,ka varēs raustīt tautu kā marionetes un par to saņemt pasakainas naudas summas. Lokiet tik savas verga muguriņas , uz ceļiem un "vēzītī"( krieviski -rakom) un ļaujiet sevi drāzt....katra brīva izvēle.Lai vesela miesa un vesels gars !!!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: