Pašvaldības SIA Ventspils siltums plāno uzstādīt saules paneļus pašpatēriņa elektroenerģijas ražošanai katlumājā Pērkoņu ielā 21, kas nodrošina siltumenerģijas padevi sociālās aprūpes namam Selga un daudzdzīvokļu dzīvojamai mājai Pērkoņu ielā 13.

Mūsdienās atjaunojamie resursi iegūst arvien nozīmīgāku lomu tautsaimniecībā, tostarp izmantojot saules enerģijas priekšrocības un lietderību, lai ražotu zaļo enerģiju un samazinātu radīto CO2 emisiju apjomu. Lēmumu par saules paneļu uzstādīšanu uzņēmums Ventspils siltums pieņēma, ņemot vērā gan šos aspektus, gan lai samazinātu izdevumus par elektroenerģiju un padarītu uzņēmumu neatkarīgāku no kopējā elektrotīkla, kā arī elektrības tirgus cenu svārstībām.

Izmantojot saules paneļus, uzņēmums varēs gan saražot elektroenerģiju pašpatēriņam, lai nodrošinātu Selgas ielas katlumājas iekārtu darbību, gan arī daļu saražotās elektrības nodot AS Sadales tīkls kopējā elektrotīklā un izmantot to brīžos, kad tas būs nepieciešams.

Latvijas klimatiskie apstākļi ir labvēlīgi tam, ka ar saules paneļiem enerģiju var ražot visu gadu, taču visvairāk elektroenerģijas šie paneļi spēj saražot tieši vasarā, tāpēc katlumāja ar pašsaražoto elektroenerģiju spēs būt neatkarīga no kopējā elektroenerģijas tīkla līdz pat 2 mēnešiem gadā. Kopumā plānots, ka Pērkoņu ielā 21 uzstādītā 4 kW jaudīgā saules paneļu sistēma saražos līdz 4000 kWh elektroenerģijas gadā.

Lai arī ražotāja garantētais saules paneļu ražošanas efektivitātes laiks ir 25 gadi, tomēr arī pēc tam tie spēs turpināt ražot elektrību ap 85% no sākotnējās efektivitātes. Pašvaldības SIA Ventspils siltums izsludinātajā iepirkumā par 12 saules bateriju, kā arī invertora piegādi un uzstādīšanu uzvarējis SIA JRX SYSTEMS piedāvājums 3 556 eiro apmērā bez PVN. Saules paneļu uzstādīšanas darbus plānots veikt vasaras periodā, neapturot katlumājas darbību.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • -2
    Vairus 16.03.2021, 20:29:10

    Nu vau, 12 paneļus :D Izspieda gadsimta projektu.

  • 0
    tiešām suns 17.03.2021, 09:54:50

    vēl tikai sauli vismaz 250dienas.citādi atmaksāsies nākamajā gadsimtā.kaimiņam ir-kruti izskatās.man patīk.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: