Veselības ministrija (VM) apsver iespēju rosināt ar Covid-19 saistīto pašizolācijas laiku samazināt līdz desmit dienām pašreizējo 14 dienu vietā, pastāstīja veselības ministre Ilze Viņķele.

Pēc viņas teiktā, ar šādu rosinājumu VM varētu nākt klajā nākamās nedēļas valdības sēdē, taču pagaidām vēl tiekot gaidīti pētījuma rezultāti par to, vai desmit dienu pašizolācija Covid-19 risku gadījumā ir pietiekami droša.

"Ja mēs saņemsim no Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) atzinumu par to, ka viņu veiktie pētījumi liecina, ka desmit dienu pašizolācija ir pietiekami droša un inficēšanās riski varbūt pieaug, bet niecīgi, tad mēs varētu iet vienkārši uz desmit dienu pašizolāciju iepretim 14 dienām," sacīja Viņķele.

Savukārt, ja šāds atzinums no ECDC netiks saņemts, tad VM varētu rosināt noteikt, ka no pašizolācijas var atbrīvot desmitajā dienā ar nosacījumu, ja astotajā dienā veikts Covid-19 tests, kura rezultāts bijis negatīvs.

Veselības ministre arī pastāstīja, ka Eiropas Komisija dalībvalstīm ir piedāvājusi diskutēt par vienādotiem principiem pašizolācijas piemērošanai un testēšanai uz Covid-19. "Redzēsim, ko dalībvalstis atbildēs. Valstīm bija termiņš sniegt savus viedokļus līdz vakardienas pēcpusdienai," piebilda politiķe.

Viņķele atzina, ka vienādu pašizolācijas vai Covid-19 testēšanas prasību piemērošana visā Eiropā ļautu "bildei iegriezties nedaudz prognozējamākai".

Patlaban cilvēkiem, kas nonākuši kontaktā ar Covid-19 slimnieku vai apmeklējuši valstis ar relatīvi augstu saslimstības rādītāju, Latvijā ir jāievēro 14 dienu pašizolācija.

Lasi vēl

Komentāri (7)

 • -3
  Meistars. 08.09.2020, 11:53:54

  Tad s*di būs vēl lielāki!

 • -10
  Brīvība 08.09.2020, 11:57:15

  Bilde ir pat ļoti prognozējama - pāris gadus mūs ar šo 'čakarēs', bet kad farmaceitikas magnāti būs nopelnījuši milzu piķi, pārdodot valdībām vakcīnas, tad pateiks, ka nekas tāds jau šis vīruss nav, un dzīvosim tālāk, sadzīvojot ar to kā ar jebkuru gripas paveidu. Tas, protams, ja nebūs vēl citas intereses kā to izmantot pret mums.

 • -10
  Beshenij Karasj 08.09.2020, 12:37:19

  Veselības ministrija un visas citas ministrijas reklamējošas sūda kovidiesnas var iet dirst!-Ne dienas izolācijā,lai arī no kurienes neatgrieztos!Tikai tautai kopīgi ignorējot visas cilvēktiesību ierobežojošus valdības pederastu uzspiestos likumus mēs būsim veseli!

 • -4
  peace 08.09.2020, 23:14:17

  Manas cilvēktiesības ir būt veselam! inkubācijas periodam ir jāpaliek 2 nedēļas. Tādus, kas netic vīrusa Covid-19 izplatībai un negatīvajai ietekmei būtu jāsoda par tautas maldināšanu ar likumu, kā arī par vīrusa izplatīšanu

 • -4
  Nif nifs 08.09.2020, 21:37:08

  Un kur tad palika kādu tur zinātnieku vai mediķu izpētītais, ka inkubācijas periods ir 2 nedēļas? Kaut kas neštimm

 • -5
  Brīvība 08.09.2020, 22:11:35

  Agrāk zinātnieks un pētnieks, tagad ( korona afēras laikā ) nabagmājas sētnieks. Ir zinātne un ir pseidozinātne.

  https://www.technocracy.news/the-miserable-pseudo-science-behind-face-masks-social-distancing-and-contact-tracing/

 • -2
  Brīvība 09.09.2020, 09:59:32

  Tādi 'vajag' lai sēž inkubācijā kaut visu mūžu. Kāda mums gar to daļa?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: