Līdz ar vasaras siltajiem saules stariem Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī turpinās lekcijas topošajiem vecākiem. Lekciju gaitā tiek piedāvātas dažādas tēmas, kuras sniedz praktiskas zināšanas par dzemdību procesu un zīdainīša aprūpi ikdienā, kā arī māmiņas psiholoģiski sagatavo dzemdībām un mazuļa ienākšanai ģimenē.

Augustā tiek piedāvātas četras lekcijas tēmām – Dzemdību un pēcdzemdību periods, Pozas un elpošana dzemdībās, Pareizs uzturs grūtniecēm un grūtniecības plānošanā un Handlings – prasmīga zīdaiņa aprūpe ikdienā.

Lekciju grafiks šā gada augustā:

5. augustā plkst. 17.00 – Dzemdību un pēcdzemdību periods 

Lekcijā iespējams uzzināt par dzemdību procesu, par to, kā dzemdības sākas un kad ir vislabākais laiks, lai brauktu uz dzemdību nodaļu. Bieži vien jaunās māmiņas uz nodaļu atbrauc par ātru – dzemdību priekšvēstnešu laikā, kas parasti pāriet, un grūtniecei nereti jādodas atpakaļ uz mājām. Tāpat šajā lekcijā tiek runāts par to, kādas sajūtas var būt pēcdzemdību periodā. 

Lekciju vada: vecmāte Baiba Mincenberga.

12. augustā plkst. 17.00 – Pozas un elpošana dzemdībās

Lekcijā māmiņām tiek mācīta pareiza elpošana, kas īpaši svarīga ir dzemdību beigu fāzē, lai ar pareizu elpošanu bērniņam palīdzētu piedzimt, nevis viņam kaitētu. Tāpat tiek rādītas, kādas pozas vislabāk pielietot dzemdību laikā. Pozas ir jāmaina, it īpaši, ja dzemdības ir garas.

Lekciju vada: vecmāte Aija Ziemele.

19. augustā plkst. 17.00 – Pareizs uzturs grūtniecēm un grūtniecības plānošanā

Lekcijā māmiņām tiek stāstīts par pareiza uztura pamatprincipiem grūtniecības laikā, kā arī pēcdzemdību periodā. Uztura speciāliste Anete Šteinberga sniegs vērtīgus padomus, ko un kā ēst, lai mazulim un jaunajai māmiņai nekā netrūktu. Uztura speciāliste iesaka lekciju apmeklēt jo īpaši grūtniecības sākumā, lai viss nepieciešamais uzturā tiktu uzņemts visu grūtniecības laiku. 

Lekciju vada: uztura speciāliste Anete Šteinberga.

26. augustā plkst. 17.00 – Handlings – prasmīga zīdaiņa aprūpe ikdienā

Lekcijā var uzzināt, kā pareizi bērniņu turēt uz rokām, kā viņu ģērbt, kā mainīt pamperu, lai mazulis tiktu kustināts pareizi un izvairītos no paaugstināta tonusa. Šī lekcija noder ne tikai mammām, bet arī tētiem, jo arī tētis pildīs tos pašus pienākumus, ko māmiņa.

Lekciju vada: fizioterapeite Arnita Birziņa.

Lekcijas topošajiem vecākiem notiek trešdienās ar iepriekšēju pierakstu Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas jaunā korpusa 1. stāva konferenču zālē (ieeja no Vasarnīcu ielas). Cena par vienas lekcijas apmeklējumu ir 8,00 EUR, bet, ja topošā māmiņa uz lekciju vēlas nākt kopā ar vīru/dzīvesbiedru, tad maksa ir 11,00 EUR. 

Informējam, ka lekciju un nodarbību apmeklētājiem būs jālieto sejas maskas – topošās māmiņas un viņu vīrus/dzīvesbiedrus ar maskām nodrošinās Ventspils slimnīca, bet, ja ir vēlēšanās, protams, var lietot arī pašu pirktās aizsargmaskas. Tāpat, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus – pasākumos nodrošināt apmeklētāju savstarpēju 2 m distanci, lekcijām un nodarbībām iepriekš ir jāpiesakās, zvanot pa tālruni 63624404, jo vietu skaits ir ierobežots.

Apmaksāta informācija.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: