Arī ventspilnieki dosies uz Cerības festivālu, kas 5.–7. novembrī notiks Arēnā Rīga.

Gatavošanās vērienīgajam evaņģelizācijas pasākumam sākās pirms vairākiem gadiem, jo šāda lieta prasa ne tikai starpkonfesionālu vienošanos, bet arī lūgšanas.

To, ka festivāls ir nozīmīgs neatkarīgi no piederības draudzei, liecina arī tas, ka pasākuma izpildkomitejas priekšsēdētājs ir Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis, izpildkomitejā iesaistījies arī Evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Vasarsvētku apvienības bīskaps Nikolajs Gribs, festivāla direktors – Bilija Grehema evaņģēliskās asociācijas Austrumeiropas kalpošanas vadītājs Viktors Hamms u.c.

Arī darba komitejās (sieviešu, bērnu, lūgšanu, sociālās kalpošanas, zāles pārraugu, kora u.c.) pārstāvētas dažādas konfesijas. Nogaidoša nostāja bijusi no katoļu un pareizticīgo puses, bet pirmie nesen devuši ziņu, ka vēlas iesaistīties projektā.

Ceturtdien Ventspilī mācītājus uzrunāja Raivo Šastakovičs, kam uzdots informēt garīdzniekus un draudžu pārstāvjus par festivālu, aicinot viņus atbalstīt šo pasākumu, kura mērķis, kā noprotams, pēc nosaukuma, ir sniegt cilvēkiem uz vēsturiska kristīgo vērtību pamata balstītu vēsti par cerību.

«Jautājums par to, ka Latvijā vajadzīga liela evaņģelizācija, izskanēja vairākkārt, bet laiks un datums nolikts tagad – kad mūsu valstij visvairāk vajadzīga cerība. Lielākā daļu konfesiju vadītāju sanāca kopā un vienprātīgi pieņēma lēmumu, un, ja brāļu vidū ir vienprātība, arī Dievs sāk darboties,» saka Raivo.

Martā notika semināri mācītājiem un jauniešu darba vadītājiem, mācības paredzētas arī septembrī. Ceļā uz festivālu, uzver Raivo, visvairāk nepieciešamas ticīgo lūgšanas, lai cilvēki, kas netic Kristum, nāktu pie patiesības atziņas un atdotu savas dzīves Viņam.

Lai vēl vairāk tuvotos šim mērķim, kustība Andrejs izplata īpašas kartītes Atved draugu, kurā var ierakstīt 12 neticīgu draugu vārdus, tādējādi apņemoties lūgt par šiem cilvēkiem līdz pasākumam, uzaicinot arī viņus apmeklēt festivālu. «Kādā ciematiņā pie Rīgas ir vīrs un sieva, kas apņēmušies lūgt par 150 cilvēkiem, turklāt desmit no viņiem jau ir nākuši pie Kristus un iesaistījušies draudzēs.  Šis projekts ir domāts arī tam, lai draudzes mobilizētos lūgšanām, iegūstot jaunus draudzes locekļus vēl pirms festivāla sākuma.»

Novembrī iecerētā kopā būšana Rīgā, uzver Raivo, ir redzamā aisberga daļa, neredzamā ir tā dēvētais pēcdarbs, lai festivāla laikā Jēzu pieņēmušie cilvēki nepazustu un iesaistītos draudzēs. Pasākumā viņi saņems trīs grāmatas, kas palīdzēs izprast kristīgās ticības pamatus un vērtības.

Arēnā Rīga var pulcēties 12 000 personu; tā kā festivāls notiks trīs dienas, labo vēsti sadzirdēs vairāk cilvēku. Lai uz Rīgu varētu aizbraukt arī tālumnieki, ceļā dosies autobusi, kas aizvedīs un atvedīs no galvaspilsētas. Paredzams, ka Ventspils virzienā kursēs pieci autobusi, kas vedīs ne tikai ventspilniekus, bet arī talseniekus, engurniekus u.c.

Pie foto:«Ja brāļu vidū ir vienprātība, arī Dievs sāk darboties,» saka Raivo Šastakovičs.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: