Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka, lai ierobežotu COVID-19 izplatību, mazinot pacientu savstarpējo kontaktu iespējas, turpmāk ģimenes ārstu praksēs pacienti tiks apkalpoti pēc iepriekšēja pieraksta arī akūtajās stundās.

NVD aicina iedzīvotājus nedoties pie ģimenes ārsta bez iepriekšējas pieteikšanās. Ģimenes ārsts zvana laikā, noskaidrojot pacienta sūdzības un veselības stāvokli, izvērtēs vai nepieciešams prakses apmeklējums klātienē. Ja ārsts pieņems lēmumu, ka pacientam ir nepieciešams ierasties klātienē, tad veiks pierakstu uz konkrētu apmeklējuma laiku, kas pacientam ir jāievēro.

Tāpat, ņemot vērā, ārkārtējo situāciju, ģimenes ārsti ir tiesīgi pārcelt plānotās pacientu profilaktiskās pārbaudes uz vēlāku laiku.

NVD atgādina, ka ir svarīgi, lai ikvienam iedzīvotājam būtu pieejams un zināms savs ģimenes ārsts, lai nepieciešamības gadījumā saņemtu konsultācijas un norādes saistībā ar savu veselības stāvokli.

NVD aicina iedzīvotājus rīkoties atbildīgi, ievērojot veselības nozares speciālistu un Slimības un profilakses centra norādījumus.

Lasi vēl

Komentāri (2)

 • 0
  Kriska 18.03.2020, 09:49:03

  Kā tad īsti ir : pieņemšana ar iepriekšējo pieraksti vai bez?
  Tā izklopļot būtību !!!

 • -3
  Karīna Ledene 18.03.2020, 14:42:47

  Nesaprotu, kur tu redzi, ka var iet bez pieraksta!
  Skaidri pateikts - šobrīd TIKAI AR PIERAKSTU! Kas arī loģiski - lai neveidojas liekas rindas un drūzmēšanās. Katrs nāk uz savu pieraksta laiku!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: