VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) par valsts autoceļu stāvokli turpmāk varēs informēt arī mobilajā lietotnē "Waze", informēja kompānijas pārstāvji.

Vienlaikus kompānijā norādīja - tā kā LAU apstrādā ziņojumus, kas atbilst autoceļu uzturēšanas darbu specifikai, iesniedzot ziņojumu aplikācijā "Waze", svarīgi norādīt konkrētu bīstamības tēmu jeb apakšsadaļu. Pašlaik "Waze" piedāvā trīs bīstamības sadaļas, no kurām katrai ir savas apakšsadaļas.

Ziņojumu apakšsadaļas, kuras izvērtē LAU, ir "uz ceļa: šķērslis, bedre, sabraukts dzīvnieks", "ceļa malā: pazudusi ceļazīme" un "laika apstākļi: ledus, plūdi".

Informācijai, kas tiks iesniegta "Waze", sekos līdzi LAU Klientu atbalsta dienests un VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) Satiksmes informācijas centrs, bet tālāk šī informācija tiks nodota atbildīgajām struktūrvienībām iesniegtās informācijas pārbaudei. Ja nepieciešams, pēc autoceļu apsekošanas tiks sākts darbs pie neatbilstību novēršanas normatīvu noteiktajā kārtībā un termiņos.

"Waze" ir bezmaksas navigācijas rīks, kas analizē aktuālo informāciju par lietotāju braukšanas ātrumu un atrašanās vietu, kā arī izvērtē lietotāju pievienotos ziņojumus par satiksmes plūsmu un citām ikdienas aktualitātēm uz ceļa, kā rezultātā tas lietotājiem spēj piedāvāt maršrutēšanu un tiešsaistes datus par satiksmi. "Waze" publicētā informācija par bīstamām situācijām uz ceļa LAU rīcībā nonāks programmas "Connected Citizens" ietvaros.

LAU atgādināja, ka autoceļu uzturēšanas darbiem tiešsaistes režīmā var sekot līdzi arī LVC mājaslapas kartē "lvceli.lv". Tāpat par ceļu stāvokli var informēt LVC Satiksmes informācijas centru, zvanot pa diennakts bezmaksas tālruni 80005555. Ja uz autoceļa izveidojusies bīstama situācija, tieši zvans LVC Satiksmes informācijas centram ir operatīvākais veids informācijas nodošanai.

LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbu uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 kilometru, no tiem 9092 kilometri autoceļu ir ar melno segumu un 10 989 kilometri ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: