Pilsētas dome nolēma nodot SIA "Kurzemes filharmonija" bezatlīdzības lietošanā pašvaldībai piederošās Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles "Latvija" kopīpašuma domājamās daļas, informēja Ventspils pašvaldības iestādes "Komunālā pārvalde" sabiedrisko attiecību speciāliste Sigita Znotiņa.

Lai modernizētu un nodrošinātu kvalitatīvu un tautsaimniecības nozaru attīstībai atbilstošu mācību vidi un paaugstinātu profesionālās izglītības un kultūras pakalpojumu konkurētspēju un pieejamību Ventspilī un Kurzemes reģionā, veiksmīgas valsts un pašvaldības sadarbības rezultātā ir noslēgusies Ventspils koncertzāles "Latvija" un Ventspils Mūzikas vidusskolas būvniecība Lielajā laukumā 1, Ventspilī. Ēka pieņemta ekspluatācijā 2019. gada 5. jūlijā.

Atbilstoši pušu faktiskā ieguldījuma apmēram projekta sagatavošanā un realizācijā, Latvijas valstij Kultūras ministrijas (KM) personā pieder 349/1000 domājamās daļas, bet Ventspils pilsētas pašvaldībai - 651/1000 domājamās daļas no kopīpašuma.

Vienošanās starp KM, Ventspils pilsētas domi un Ventspils Mūzikas vidusskolu paredz, ka pašvaldība jaunajā ēkā nodrošinās kultūras un izklaides funkciju, kas deleģēta SIA "Kurzemes filharmonija", savukārt valsts pārziņā ir kultūras un izglītības funkcija, ko īstenos Ventspils Mūzikas vidusskola.

"Kurzemes filharmonija" ne tikai veicina un attīsta dažādu žanru profesionālo skatuves mākslu Ventspilī un visā Kurzemes reģionā, bet arī īsteno daudzfunkcionāla, dinamiska un starptautiski konkurētspējīga kultūras centra funkciju.

Organizējot un nodrošinot daudzveidīgu kultūras pasākumu klāstu teātra namā "Jūras vārti", uzņēmums jau līdz šim ir sekmīgi nodrošinājis sabalansētu, dažādu žanru Latvijas un ārvalstu profesionālās skatuves mākslas, mūzikas, vizuālās un jauno mediju mākslas programmu, sacīja Znotiņa.

Turpmāk Ventspilī profesionālās skatuves mākslas pieejamība tiks nodrošināta gan teātra namā "Jūras vārti", gan Ventspils koncertzālē "Latvija".

Lasi vēl

Komentāri (2)

 • 0
  Soross 29.07.2019, 16:03:17

  Lūk, kā to visu redz ārzemju mediji!!!

  https://news.yahoo.com/worlds-largest-concert-piano-strikes-chord-latvia-044725523.html

 • 0
  Nah Nahs VI 29.07.2019, 20:03:47

  Vai tas nozīmē,ka SIA "Kurzemes filharmonija" tagad veiks regulāras iemaksas biedrībai "Ventspils attīstības aģentūra"?
  Atstādinātā deputāta "algas fondā"?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: