Lielajā laukumā esošās Gotiņu rotaļu iekārtas šajā vasarā tiks pārvietotas uz citu objektu, tomēr, ievērojot mazāko ventspilnieku intereses, rotaļu laukums Lielajā laukumā saglabāsies.

Lielajā laukumā esošās gotiņu rotaļu iekārtas mazos ventspilniekus un viesus priecē jau kopš 2012. gada vasaras, tomēr kopš tā laika, kad šīs rotaļu iekārtas tika uzstādītas, veikti ievērojami infrastruktūras labiekārtošanas darbi. Tajā izbūvēta strūklaka FREGATE «VALZIVS», kā arī Ventspils Mūzikas vidusskola ar koncertzāli Latvija, tādējādi esošās rotaļu iekārtas arhitektoniski vairs neiederas. Tomēr, lai saglabātu rotaļu aktivitātes bērniem, un, lai jaunā rotaļu laukuma vizuālais noformējums nedisonētu ar pārējo fonu, jau šovasar tiks izbūvēti trīs citi rotaļu elementi – zemē iebūvējami batuti. Lai lēkāšana uz tiem būt droša, apkārt tiks izbūvēts drošs gumijas segumu.

Lielā laukuma rotaļu iekārtu rekonstrukcijas darbus veiks uzņēmums Balta istaba. Arhitekti, līdz šī gada augustam.

Lasi vēl

Komentāri (23)

 • -3
  Pilsēta Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Kādreiz stāstīja, ka batuti ir vieni no bīstamākajiem un traumatiskākaiem izklaides objektiem.
  Bet nu Ventspils pierādīs, ka tie ir meli.
  Bet ja nu, kas mums ir ļoti augstas klases slimnīcas personāls. It sevišķi traumatologi.

 • -4
  P/i "Komunālā pārvalde" Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Informējam, ka tehniskos risinājumus vairākkārt ir vērtējuši profesionāļi, šajā procesā izsludinot pat ideju konkursus par iespējamiem risinājumiem, kuri ekspertu vērtējumā neieguva nepieciešamo atbalstu. Izvēlētie projekta batuti ir droši pamatojoties uz to, ka tie ir samērā neliela izmēra, kā arī tiem nav augsts atlēciens, salīdzinoši ar lielajiem āra batutiem.

 • -3
  Nif nifs Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Ir atšķirība starp batutiem, no kura var nokrist, bezmaz pārlauzt mugurkaulu uz malas stieņa un tagad modernajiem, kuri ir iebūvēti zemes līmenī, ar mīkstām malām un padziļinājumu apakšā. Pirmie tiešām ir bīstami, ar otrajiem tā bīstamība, manuprāt, novērsta. Un bērniem ļoti, ļoti patīk.

 • -9
  sherloks 2 Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Bērni var mājās pa gultu lēkāt!Vajadzēja kautko interesantāku par batutiem!!

 • -2
  cits Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Par lēkāšanu pa gultu bērniem pērienu vajag .Cik ilgi tad tādam matracim atsperes kalpos?

 • -1
  LOL Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Izskatās moderni un interesenti. Man patīk.

 • -1
  Bella Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Papildus šiem batutiem būtu jauki, ja atstātu šūpoles, tās tiešām aktīvi mazie pilsētnieki izmantoja. Arī šūpoļu dizainu ļoti labi var apspēlēt un iekļaut arhitektoniski Lielā laukumā.

 • -1
  Aka Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Ir divas bērnu pilsētiņas, ir bērnu laukumi pagalmos!!! Nu lieciet mierā šo laukumu, bērniem tur nav vietas! Apdomājieties! Bezgaumīgas govis, kurām no pakaļpuses nolaižas bērni, tagat kaut kādi batuti. Ko Jūs tur Domē darat???

 • -2
  ventspilnieks 36,7 Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Ir ok, dzīvību vajag pilsētā. Bērni vismaz vecākus izvilks laukā :)

 • -2
  arcus Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Tieši te bērniem būtu vieta, jo sen-60-70 gados tieši te bija bērnu spēļu laukums ar koka šūpolēm, laiviņām, līdzsvara baļķiem u.t.t. un galvenais- lācis ar medus podu!

 • -1
  LOL Pirms 2 nedēļām

  Un kā tad ir ar bērniem, kas peldas "Fregatē"? Tas nav smieklīgi? Tad jau to arī jāaizvāc.

 • 0
  Ventspils pilsētas dome Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Atbild Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa:
  Viena no pilsētas prioritātēm ir būt draudzīgiem ģimenēm ar bērniem. Ģimenēs aug bērni un bērniem ir vajadzīgas rotaļas, spēles un citas aktivitātes , kas nodrošina bērnu garīgo un fizisko aktivitāti. Bērnu rotaļas ir viens no etapiem pilnvērtīgai bērnu attīstībai, tāpēc ir un būs rotaļām paredzēti laukumi, atsevišķas iekārtas un kompleksi.
  Cita lieta ir rotaļu iekārtu kvalitāte un dizains. Kvalitāte un drošība ir jautājumi, kam pievēršam vislielāko vērību. Dizains – mainīgs un netiek plānots ilglaicīgs, tāpat kā jebkurai mazās arhitektūras formai, tāpēc tas, kas likās labākais vakar, nevar būt labākais šodien. Rotaļu gotiņas tiek nomainītas: pirmkārt, lai nebūtu disharmonējošas ar Lielā laukuma un Mūzikas skolas un koncertzāles “Latvija” stilu un augstvērtīgo dizainu;

 • 0
  Ventspils pilsētas dome Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Otrkārt, laikā no gotiņu izstādīšanas līdz šodienai rotaļu iekārtu piedāvājums ir kļuvis daudz plašāks un laikmetīgāks, līdz ar to tās tiek nomainītas pret šobrīd aktuāliem un pieprasītiem batutiem, neaizmirstot, ka Lielajā laukumā sava vieta jāatrod jebkuram tā apmeklētājam, neatkarīgi no vecuma.

 • 0
  vau Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Bērnus pieminēt nevajag ja bērni kādu interesētu pilsētā būtu vismaz divi velotreki nevis tie BMX brīnumi. Mums jo ekstrēmāks jo labāks.Nu tik leks un nu tik visi sportos,bet kas par reklāmu un galvenais gandriz nekādi uzturēšanas izdevumi. Ceru ka rinda uz batutiem neveidosies a vismaz 2-3 bērni vienlaicigi var lēkāt.

 • -6
  Margrieta345 Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Un kad tiks aizvākti pārējie govekļi,kuri izvietoti pa visu pilsētu?
  Vai grūti būtu tos savākt vienkop Ganību ielas galā?
  Un Lemberga statuju blakus kā simbolisku ganu un slaucēju vienā personā?

 • -9
  arcus Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Tev viņas sper vai bada??? Vispār zini vēsturi par šim govīm??? Ka tik kaut ko aprunāt, apvainot, apspļaudīt!!! Nav vienreiz apnicis???

 • -1
  Nah Nahs VI Pirms 2 nedēļām

  >>arcus.
  Par govju pirmsākumiem zināms-no draņķa amerikāneriem ievazātas.Labi,bija tā govju parāde,bija,beidzās,tad arī tiem briesmoņiem vajadzēja pazust.Ja ne pavisam,tad uz ganībām.
  Ventspils no laika gala ir bijusi zvejnieku,jūrnieku pilsēta!Drīzāk iederētos lielas doršas,plekstes ,strimalas un brēkliņi.
  Viens no variantiem situācijas risinājumam-lai atstādinātais izpērk visas tās govis un aizved uz Puzes "Vecupēm",ja reiz dikti šamējam tās patīk.

 • -7
  Nif nifs Pirms 2 nedēļām

  Bērni traucē, gotiņas traucē, padzīt, aizvākt...īgņu bars! bērniem tiešām patīk Lielā laukuma atrakcijas, tur vienmēr rotaļājas kādi mazuļi. Kādi viņi izaugs ar tik nelabvēlīgu attieksmi no līdzcilvēkiem?? Bērnu parki ir tālu viens no otra, ar bērna ratiem, bez mašīnas nemaz nav tik vienkārši tajos nonākt! Un arī dekoratīvās govis nebūt netraucē VISUS, bet gan dažus atsevišķus garā slimus indivīdus.

 • -1
  default Pirms 2 nedēļām

  pie reizes tad arī te iepostošu komentāru no fb par šo pašu tēmu:
  nu es tur savu mazuli diez vai vestu, kaut vai no drošības viedokļa, jo visi šie elementi atrodas pārāk tuvu krustojumama, kurā ir ļoti intensīva satiksme, un CSNeg pagaidām neviens vēl nav atcēlis, tā vieta nav pienācīgi arī norobežota, ar ko tādu, lai piemēram auto nevarētu nejauši ielidot tajā laukumā... Nu un otrais - vai tad patiešām ik pa 50m ir jāceļ spēļu laukumi?! Pilsētā jau to ir stipri par daudz, katrā iekšpagalmā.. Drīz katrai mammai pa spēļu laukumam būvēs.. Tas jau iet uz absurdu.. Nekur citur pasaulē pgd neesmu redzējis neko tamlīdzīgu. Man netraucē,, bet ja viss ar mēru.

 • -5
  lasma 2 Pirms 2 nedēļām

  Man gan gotiņas ļoti patika, arī maniem bērniem ši vietiņa bija ļoti iemīļota

 • -4
  Gunitina Pirms 2 nedēļām

  Super! Man patīk šī ideja! Bērni būs sajūsmā, jo Bērnu pilsētiņā tas mazais batutiņš ir ļooooti pieprasīts!

 • -1
  nomaļnieks Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Vēl vajadzētu mehanisko keitbordu ievietot strūklaku baseinā un tad arī vecāki varētu izklaidēties kopā ar bērniem. Ak jā. Vēl jāatrisina med palīdzības klātbūtne -jo nedod dies, ka kāds nobrāzīs kādu ķermeņa daļu: bāriņtiesa, tiesu darbi, Bez Tabu rausies vaiga sviedros.

 • -2
  kalējs Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  No Domes robotiem var sagaidīt vien robotiskus projektus
  Japāņi "atpūšas"
  mazais Ventspils "programmists" liek iekšā visiem japāņiem un ķīniesiem!
  Ja kādam nav bijusi iespēja pabūt uz Mēness,nepārdzīvo-
  Ventspils roboti piedāvā alternatīvu..

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: