No ceturtdienas plkst.18 ir slēgti meža ceļi Ventspils novada Vārves pagasta šautuves "Medņi - 3" pieguļošajā teritorijā.

 Pa šiem ceļiem sāks pārvietoties militārie transporta līdzekļi, informē LETA.

Saistībā ar starptautiskajām mācībām "Baltops 2010" ir aizliegts iebraukt un ieiet Ventspils novada Vārves pagasta "Medņi-3" poligona teritorijā bez saskaņošanas.

Nacionālie bruņotie spēki lūdz Ventspils novada iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret karavīru un militārās tehnikas pārvietošanos starptautisko mācību laikā, kas notiks no 6.jūnija līdz 22.jūnijam.

Sīkāka informācija par militārā transporta līdzekļu pārvietošanos tiks nodrošināta 48 stundas pirms aktivitātēm.

Jau ziņots, ka svētdien Baltijas jūrā, tostarp Latvijas teritoriālajos ūdeņos un Baltijas jūras piekrastē Ventspils novadā, sāksies gadskārtējās starptautiskās Jūras spēku mācības "Baltops 2010", kas šajā reģionā notiek jau kopš 1971.gada.

Visvērienīgākā mācību fāzes iecerēta tieši Ventspils novada Vārves pagastā, ko varēs vērot arī vietējie iedzīvotāji. 9. un 10.jūnijā šajā vietā ar speciāliem prāmjiem no ASV kuģa "Obregon" jūras krastā tiks izkrauti aptuveni 100 dažāda veida militārie transporta līdzekļi un novietoti Zemessardzes poligonā "Medņi-3" ierīkotajā stāvlaukumā. Iecerēts, ka šo pasākumu apmeklēs arī Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Aizsardzības ministrs Imants Lieģis (PS) iepriekš preses konferencē atzina, ka šīs būs ļoti sarežģītas mācības, taču ļaus uzturēt mūsu karavīru kaujas spējas, kā arī paaugstinās karavīru, jo īpaši zemessargu, profesionalitāti.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Juris Maklakovs uzsvēra, ka šo mācību galvenais mērķis ir trenēt uzņemošās valsts spējas.

Mācībās, kas ilgs līdz 22.jūnijam, piedalīsies vairāk nekā 3000 karavīru no ASV, Beļģijas, Igaunijas, Dānijas, Francijas, Krievijas, Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Polijas, Somijas, Vācijas un Zviedrijas Jūras, Gaisa un Speciālo operāciju spēkiem, kā arī tiks iesaistīti 36 kuģi, divas zemūdenes un vairāki desmiti militāro transporta līdzekļu. Mācības notiks visās trijās Baltijas valstīs.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: