Norvēģijas sadarbības partneri rīkoja Latvijas un Norvēģijas zinātņu centru pārstāvju kopējo tikšanos ar mērķi noteikt sadarbību starp Ventspils Zinātnes un inovācijas centru un Bergenas Zinātnes un eksperimentu centru “VilVite”.

Sadarbība tiks veidota saistībā ar interaktīvo mācību programmu izveidi, kur īpaša uzmanība tiks pievērsta tehniski radošu un tehnoloģiju izglītības virzienu attīstībai, kurā tiks iesaistīti bērni (sākot no pirmsskolas līdz vidusskolai) un pieaugušie.

Bergenas Zinātnes un eksperimentu centrs “VilVite” piedāvā vairāk nekā 100 dažādus eksponātus. Interesenti var piedalīties hidroenerģijas eksperimentos, virtuālās zemūdens ekspedīcijās, vērot fizikas un ķīmijas šovu, izmēģināt televīzijas diktora lomu laika ziņu kanālā, redzēt, kā veidojas un tiek iegūta nafta, un daudzus citus aizraujošus eksperimentus un zinātnes brīnumus.

Ventspils Zinātnes un inovāciju centru iecerēts veidot kā daudzfunkcionālu interaktīvu izglītojošu centru. Centra ekspozīcijai ir atlasīti un Ventspils pilsētas domes komisijā apstiprināti 93 interaktīvi eksponāti, kurus plānots izvietot 7 tematiskajās galerijās. Zinātnes centra galerijas ir interaktīvas, izglītojošas, kur atbilstoši bērnu vecumam ir iespējams izprast zinātnes sasniegumus un likumu kopsakarības.

Ēkas būvniecību plānots uzsākt 2019. gada pirmajā pusē, bet Centra atklāšana šobrīd plānota 2020./2021. gadā. Projektu paredzēts īstenot, izbūvējot ēku divās daļās: Zinātnes centra jeb Interešu izglītības centra izbūve un Inovāciju centra izbūve.

Ēkā plānots radīt ap 120 jaunu darba vietu.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • 0
  Vpils 04.02.2019, 17:11:05

  Prieks par visu šo projektu, ļoti gaidu kad šito uzbūvēs, lai ar bērniem varētu doties turp. Tartu nemaz tik interesanti nebija cik gaidīju, salīdzinoši papētot ar Vilvite programmu. 93 eksponāti jau ir ļoooti daudz. tikai līdz ar šito tad jācēļ tas Liedags, savādāk ar visām lielām ekskursijām Rimčiks būs pilns, vietējie bez maiz paliks :D

 • 0
  Ramona 05.02.2019, 08:46:33

  Šī ir varen laba ideja - gaidām jau tagad, kad būs gatavs. Mazdēls trin rokas - kad parādu un pastāstu, kas tur aptuveni būs. Kāda vispār ir projekta virzība? Neesmu labu laiku neko par to dzirdējusi.

 • 0
  P/i "Komunālā pārvalde" 05.02.2019, 10:54:37

  Informējam, ka šobrīd ir pabeigti projekta izstrādes darbi, līdz ar to tiek plānots, ka būvniecības darbi varētu tikt uzsākti maija vai jūnija mēnesī, un to būvniecības ilgums būs aptuveni 2 gadi. Šobrīd tiek pētītas un dibinātas sadarbības, attīstītas zinātnes programmas un atlasīti eksponāti.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: