Baltijas jūras Kurzemes piekrastē sākusies lielāko militāro mācību Namejs 2018 aktīvā fāze, kurā piedalās Latvijas un Lietuvas Jūras spēki.

«Mācību aktīvās fāzes norise ne tikai uz sauszemes - lauka taktiskajās mācībās, bet arī Baltijas jūrā un Latvijas gaisa telpā ir unikāla iespēja pārbaudīt Nacionālo bruņoto spēku visu vienību gatavību visaptveroši reaģēt uz jebkādu mūsdienu apdraudējumu, un ir nozīmīgs pienesums ne tikai Latvijas, bet arī visa Baltijas reģiona drošības stiprināšanā,» norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

No 20. augusta līdz 2. septembrim visā Latvijā notiek līdz šim lielākās militārās mācības, lai pārbaudītu un pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi, tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmā. Mācībās piedalās vairāk nekā 10 000 dalībnieku – Latvijas un sabiedroto spēku karavīri un zemessargi, rezerves karavīri, brīvprātīgie rezervisti, Aizsardzības ministrijas darbinieki un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls – policisti un robežsargi. Uz militārajām mācībām Latvijā jau ieradušies Polijas karavīri ar kājnieku kaujas mašīnām Rosomak, un Čehijas karavīri, kuri dien NATO paplašinātās klātbūtnes Lietuvā kaujas grupā.

Turpinoties intensīvam militāro vingrinājumu un mācību posmam ne tikai Latvijā, bet arī citās Baltijas valstīs, Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka to laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietojas gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lido militārās lidmašīnas un helikopteri. Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Bruņotie spēki aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un nekavēt karavīru un militārās tehnikas pārvietošanos. Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija, Valsts policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Mācību laikā ārpus poligona tiks pielietota tikai mācību munīcija un imitācijas līdzekļi, kā arī notiks kaujas imitācija ārpus poligona iepriekš saskaņotās teritorijās. Mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr vēršam uzmanību, ka arī mācību munīciju, ja tāda tiek atrasta, nedrīkst aiztikt. Teritorijas pēc tam tiks sakoptas.

Lasi vēl

Komentāri (7)

 • -1
  snaiperis999 23.08.2018, 11:38:36

  Malači vīri,mācās tik un trenējas,jo tur aiz mūsu austrumu robežas ir vienmēr izsalcis rīma,kurš par to vien domā kā sagrābt savus kaimiņus.

 • -2
  arcus 27.08.2018, 18:30:15

  Kā tad tu savus maizes devējus sauc par rīmām?

 • -5
  Beshenij Karasj 23.08.2018, 13:46:07

  Natopraidistu alianse uzšaus mākoņos vienīgo pagaidām vēl nesarūsējošo dirižabeli un vicinās savus mazos krāniņus austrumu robežas virzienā...

 • -1
  i 23.08.2018, 18:16:26

  Snaiper, pareizi teikts ;)

 • -2
  snaiperis999 27.08.2018, 18:38:35

  Tev,arcus,nav apnicis pa tukšo te pļūtīt?

 • -1
  arcus 28.08.2018, 08:25:20

  Paskaidro, kāpēc pa tukšo. Ja esi inteliģents , tad komunicējot izvēlies vārdus!

 • -1
  snaiperis999 28.08.2018, 09:11:20

  Tev patīk kasīties.Laikam nejauks esi.Vārdus gan izvēlēties vajag,bet būtu vēlams izvēlēties arī komunicēšanas stilu.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: