Šīs nedēļas nogalē, 12. maijā, no plkst. 14 līdz plkst. 18 tirdzniecības centra “Tobago” telpās norisināsies tradicionālais Ventspils skolēnu mācību uzņēmumu Mātes dienas gadatirgus.

Pavasara gadatirgū savu produkciju un pakalpojumus piedāvās 16 skolēnu mācību uzņēmumi no Jaunrades nama, Ventspils 2. un  4. vidusskolas, Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas un Tārgales pamatskolas.

Pasākuma laikā skolēnu mācību uzņēmumus skatīs un vērtēs žūrija, kuras uzdevums būs iepazīties ar skolēnu mācību uzņēmumu stendiem un novērtēt jauniešu biznesa idejas un izpildījumu.
Tirdziņa noslēgumā žūrija apbalvos skolēnu mācību uzņēmumus un pasniegs balvas 9 nominācijās: Sociāli atbildīgs uzņēmums, Labākā pārdošanas komanda, Uz zināšanām balstīts produkts, Videi draudzīgs produkts, Inovatīva biznesa ideja, Labākā dāvana, Labākais stends, Kvalitātes produkts un “Ventspils govs” (Produkts Ventspilij). Būs arī žūrijas speciālbalva.

Skolēnu mācību uzņēmumus veido un vada paši skolēni ar skolotāja konsultanta palīdzību. Darbojoties mācību uzņēmumā, jaunieši iegūst jaunas praktiskas zināšanas un prasmes dažādās jomās – uzņēmējdarbībā, finanšu pratībā, komunikācijā, komandas darbā un citās, kuras nereti netiek apgūtas formālajā izglītībā. Skolēnu mācību uzņēmums mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. Ventspilī šajā mācību gadā ir dibināti vairāk nekā 40 mācību uzņēmumi, no kuriem diviem aprīļa beigās bija iespēja piedalīties skolēnu mācību uzņēmumu programmas valsts mēroga finālā. Ventspilī šogad “Junior Achievement Latvija” programmās piedalās 6 mācību iestādes.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Vilis Skuja 11.05.2018, 09:27:58

    Laba ideja.
    Bet-ja nu VID uzliek savu plēsonīgo ķetnu uz tik labi ieceretā pasākuma?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: