Svētdien, 8. aprīlī, plkst. 11 Bērnu pilsētiņā notiks ikgadējā Putnu būrīšu izgatavošanas talka. Kopīgi dosim startu pavasarim un rūpīgi gatavosim mājas Ventspils dziedātājputniņiem – strazdiem, zīlītēm, zvirbuļiem un arī kādai pūcei.

Par neatņemamu Ventspils pavasara sagaidīšanas sastāvdaļu kļuvusi ikgadējā Putnu būrīšu izgatavošanas talka, kas īpaši kuplā skaitā pulcē mazos ventspilniekus ar ģimenēm, lai, skanīgi klaudzot āmuriem un švīkstot zāģiem, cita pēc citas taptu noderīgas mājas Ventspils putniem. Mazajiem putnu draugiem sagatavoties lielajai naglošanai un zāģēšanai palīdzēs vāverīte Kuplastīte un lācēns Oto. Putnu būrīšu darināšanā piedalīsies arī Ventspils pašvaldības vadība.

Paši mazākie, kam āmurs vēl par smagu, varēs priecāties jautrās rotaļās un spēlēs kopā ar vāverīti un lācēnu.

Arī šogad pie Bērnu pilsētiņas estrādes būs uzstādīti darba galdi, būrīšu izgatavošanas pamācības, naglas, mērlentes un citi nepieciešamie instrumenti. Lai darbs naskāk ietu no rokas, iedzīvotāji pēc vēlēšanās instrumentus var ņemt līdzi arī paši.

Daži no putnu būrīšiem tiks piestiprināti pie kokiem turpat Bērnu pilsētiņā, bet pārējos vēlāk uzstādīs Būšnieku ezera krasta apkārtnē pie laivu bāzes.

Pasākumā piedalīsies arī putnu būrīšu izgatavošanas meistari, kuri pamācīs un palīdzēs ar gudru padomu, tāpēc nevajag satraukties, ja būrīšu izgatavošanas prasmes līdz šim vēl nav apgūtas.

Pilsētas tuvumā, kur dobumperētājiem putniem trūkst dabisko ligzdošanas vietu — koku dobumu, putnus ir iespējams piesaistīt, izliekot būrīšus. Dobumperētāji putni barībā izmanto galvenokārt kukaiņus, tajā skaitā skuju un lapu kaitēkļus.

Noderīgi padomi būrīšu uzstādīšanai

  • Vislabāk būrīti pie koka piestiprināt ar naglām. Šāds stiprinājums būs pietiekami drošs un nodarīs vismazāko kaitējumu kokam. Būrīti var arī iekārt koka zarā ar stiepli. Nav ieteicams būrīti piesiet ar stiepli ap koku, jo tad stieple ieaug kokā vai pārtrūkst, kokam augot;

  • Būrīša skreju vislabāk vērst uz austrumiem, dienvidaustrumiem vai ziemeļaustrumiem. Skreju vēlams vērst pret klajāku vietu, tai jābūt koku zaru neaizsegtai;

  • Būrīša piestiprināšanas augstums sīkajiem dobumperētājiem putniem ir no 2 līdz 4 metriem. Būrīšus, kas piestiprināti zemāk, viegli varēs sasniegt garāmgājēji, traucējot putnu ligzdošanu.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Margrieta. 04.04.2018, 12:10:35

    Pagājšgad gatavoja būrīšus arī bezdelīgām.
    Vai šogad nevajadzēs?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: