Pabeigts darbs pie Ventspils Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņas stēlas izgatavošanas, kuras mākslinieciskais autors ir mākslinieks Jānis Strupulis.

Lai godinātu Lāčplēša kara ordeņa kavalierus un reizē Latviju simtgades jubilejā, šā gada pavasarī pie Ventspils pilsētas domes ēkas tiks labiekārtota un apgaismota piemiņas vieta, kurā tiks uzstādīts apstrādāts piemiņas akmens - stēla. Akmenī iegravēts patriotisks uzraksts PAR LATVIJU un piecpadsmit Ventspils un novada Lāčplēša kara ordeņa kavalieru vārdi, kuri saņēmuši Latvijas valsts pirmo augstāko apbalvojumu.

Paša akmens iegādi veica Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija, savukārt Ventspils pilsētas pašvaldība finansiāli atbalsta akmens apstrādi, uzstādīšanu un vietas labiekārtošanu.

Stēla tiek izgatavota pēc Aizsardzības ministrijas iniciatīvas un atbalsta sadarbībā ar Ventspils pilsētas pašvaldību. Stēlas izgatavošanas darbus veica SIA “Akmens apstrādes centrs”. Šobrīd vēl izstrādāšanas stadijā ir projekts, pēc kura pabeigšanas tiks izbūvēts pamats, uzstādīta stēla un labiekārtota piemiņas vieta.

Lasi vēl

Komentāri (2)

 • 0
  asd. 21.02.2018, 13:44:45

  Kaut kā savādi-Ventspils UN NOVADA LKO kavalieru vārdi pie PILSĒTAS domes...

 • -1
  Pipars 21.02.2018, 14:15:02

  Kas tur dīvains,divi no domes spices arī dzīvo novadā,Puzes un Užavas pagastos.
  Varbut vispar vajadzetu apvienot Ventspils pilsetu un novadu viena administrativa vienībā?
  Vismaz Kuldigas ceļu sakartotu.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: