Jaunās apkures sezonas otrajā mēnesī saražotās siltumenerģijas apjoms Ventspilī attiecībā pret apkures sezonas pirmo mēnesi palielinājies par 4536 MWh. Ventspilnieku patērētais siltumenerģijas apjoms novembrī sasniedzis teju 15 554 MWh, kas salīdzinājumā ar pagājušā gada novembra patēriņu tomēr ir par 11% mazāks.

Pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem, šā gada novembrī vidējā āra gaisa temperatūra Ventspilī sasniedza +5,2oC, kas ir nedaudz augstāka nekā pērn novembrī, kad vidējā temperatūra bija +3,1oC. Jāatzīmē, ka kopējais pilsētas siltumenerģijas patēriņš neatspoguļo katras dzīvojamās mājas siltumenerģijas patēriņu, jo individuālais ēku patērētais siltumenerģijas daudzums ir mainīgs lielums, ko ietekmē ne tikai āra gaisa temperatūra, bet arī ēkas siltummezglā ieregulētā temperatūra, mājas tehniskais stāvoklis, iedzīvotāju paradumi un komforta prasības, kā arī karstā ūdens patēriņš. Mazāks siltumenerģijas patēriņš vērojams tajās daudzdzīvokļu ēkās, kurās veikti energoefektivitātes pasākumi.

Īstenojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumus, iespējams panākt siltum­enerģijas ietaupījumu ne mazāk kā 20–30% apmērā. Šobrīd Ventspilī vidējais siltumenerģijas ietaupījums pēc energoefektivitātes pasākumu īstenošanas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās ir 52%. Rezultātā samazinās ne tikai patērētā siltumenerģija ēkā, bet arī maksa par apkuri, tāpēc pašvaldības SIA Ventspils siltums aicina klientus pievērst uzmanību energoefektivitātes pasākumu nozīmīgumam.

Atgādinām, ka šā gada martā Ventspilī stājās spēkā jauns siltum­apgādes tarifs – 54,90 EUR/MWh, kas ir par 5,8% zemāks nekā līdz tam esošais.

Detalizētu informāciju par katras dzīvojamās ēkas siltumenerģijas patēriņu iespējams aplūkot uzņēmuma mājaslapā www.ventspilssiltums.lv – sadaļā E-pakalpojumi.

Lasi vēl

Komentāri (2)

 • 0
  Joker 19.12.2017, 19:01:17

  Rēķini kā gribi, bet apčakarēts tiksi...
  Bez liekiem komentāriem.

 • 0
  Antonija 19.12.2017, 19:27:51

  Viss ir mazāk,bet jāmaksā vairāk.....

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: