Nākamo otrdien, 12. decembrī, Ventspilī notiks sabiedriskās apspriešanas sanāksme saistībā ar SIA "Ventstone Complex" plāniem Ventspilī būvēt sašķidrinātās dabasgāzes krātuves termināli, gāzes cauruļvada sistēmu un koģenerācijas staciju.

Sabiedriskā apspriešana tiek rīkota par šīs būvniecības ieceres ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu. Sanāksme notiks 12. decembrī plkst. 17 Valsts Vides dienesta Ventspils reģionālās vides pārvaldes telpās.

SIA "Eiroprojekts" izstrādātajā ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumā teikts, ka paredzēto darbību plānots īstenot Ventspils brīvostas teritorijā. Terminālī plānota sašķidrinātās dabasgāzes saņemšana no tankkuģiem, uzglabāšana un iztvaicēšana padošanai gāzveida stāvoklī pa gāzes vadiem līdz patērētājiem. Īstenojot projektu divās kārtās, plānots uzbūvēt divus sašķidrinātās dabasgāzes uzglabāšanas rezervuārus. Katra rezervuāra maksimālais tilpums būs līdz 20 000 kubikmetru. No tankkuģiem izsūknētā sašķidrinātā dabasgāze pirms regazifikācijas un tālākas piegādes patērētājiem - ostas teritorijā strādājošajiem uzņēmumiem un jaunbūvējamai koģenerācijas stacijai - tiks uzglabāta sašķidrinātā agregātstāvoklī. Regazifikācijai tiks uzstādīts dabasgāzes apkures katls.

Kopējais gāzes cauruļvadu garums būs no 2,3 līdz 4 kilometriem atkarībā no koģenerācijas stacijas atrašanās vietas.

Pirmajā kārtā no 2019. līdz 2023. gadam plānots uzbūvēt pirmo sašķidrinātās dabasgāzes uzglabāšanas rezervuāru, uzstādīt pārkraušanas un bunkurēšanas aprīkojumu, regazifikācijas un citas nepieciešamās iekārtas, kā arī izbūvēt gāzes cauruļvadu sistēmu un koģenerācijas stacijas pirmo kārtu.

Otrajā kārtā pēc 2023. gada plānots uzbūvēt otru sašķidrinātās dabasgāzes uzglabāšanas rezervuāru un uzstādīt papildu iekārtas sašķidrinātās dabasgāzes izsūknēšanai un pārkraušanai, palielinot gāzes piegādes apjomus patērētājiem, kā arī īstenot koģenerācijas stacijas otrās kārtas būvdarbus.

Paredzēto darbību plānots īstenot Ventspils brīvostas teritorijā - Ziemeļu molā 1 un vairākās adresēs Dzintaru ielā.

Ar ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu var iepazīties līdz 31. decembrim Ventspils pilsētas domes Iedzīvotāju informācijas centrā, Ventspils Galvenajā bibliotēkā un tīmekļa vietnē "Eiroprojekts.lv".

Komentāri (9)

 • -4
  DaceDucite Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  To gazi siidrinas pilseta?izklausas ka dzivosim nevis pilseta bet kimiskaja rupnica

 • 0
  OSIS Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Uzcelt jau uzcels pa lielu naudu,bet vai nebūs kā sulu terminālis ,stāv un nekas nenotiek.

 • 0
  No malas Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Vai šo dabasgāzi paredzēts izmantot arī apkurei?

 • -7
  Kurzemnieks Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Typa - dārgā gāze no Āmurikas?
  Par ekoloģiju runājot - velti 90.tajos ar Kristovski Ģirtiņu priekšgalā demonstrācijās gājām. Figņa bija tas viss.

 • -7
  Opaps Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Interesanti, kur šo gāzi liks. Pilsētā nav izveidota gāzu pievades trase. Māju apgādē tiek lokālās gāzu glabātuves, kur tiek iepildītas ķīmiskā gāze: butāns- propāns. Projekts ir interesants, bet vai ilgdzīvojošs ?

 • -3
  klauns Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Diemžēl, bet bumba ar laika degli...
  Galīgi nav droši :(

 • 0
  Brīvā Latvija Pirms 1 nedēļas

  Nez kā tad sokas ar dīzeļdegvielas rūpnīcas būvi Ventspilī - "Baltic clean fuel", kur paredzēts ieguldīt ap 2 miljardi eiro? Nu jau jābūt gatavai.
  http://www.portofventspils.lv/lv/jaunais-komplekss-solis-nakotne

 • -3
  keda Pirms 6 dienām, 23 stundām

  No tā paša linka: " līdz ar minētās ražotnes darbības sākšanu 2020.gadā,"

  Tā kā vēl 2 gadus celsies :)

 • -1
  Ventspils brīvostas pārvalde Pirms 6 dienām, 16 stundām

  Dīzeļdegvielas ražotnes kompleksa būvniecības projektam šobrīd vēl turpinās ietekmes uz vidi novērtējuma process.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: