Krasta apsardzes dienests sniedzis palīdzību zem Vācijas karoga kuģojošai buru jahtai "Aida", tai Irbes jūras šaurumā bija pārstājis darboties dzinējs.

Vakar plkst.15.30 tankkuģa "West Lynda" kapteinis informēja Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centru, ka Irbes jūras šaurumā buru jahtai "Aida" pārstājis darboties dzinējs un nepieciešama palīdzība.

Laika apstākļiem pasliktinoties, tankkuģis uzsāka jahtas buksēšanu uz Ventspils ostu. Tā kā buksēšanas laikā buru jahtai nolūza masts un radās citi sarežģījumi, došanās uz Ventspils ostu bija apgrūtināta un palīdzību piedāvāja tuvumā esošā transporta kuģa "Lappland" kapteinis. Taču, izvērtējot situāciju, tika lūgta palīdzība Krasta apsardzes dienestam, kas nekavējoties atbalsta sniegšanā iesaistīja Ventspilī dežūrējošo Jūras spēku Flotiles kuģi "Gaisma".

Plkst.18.30 kuģis "Gaisma" pārņēma atbalsta sniegšanas operāciju, veiksmīgi evakuējot cilvēkus no jahtas, un uzsāka jahtas buksēšanu uz Rojas ostu.

Plkst.1.30 cilvēki veiksmīgi tika nogādāti krastā un buru jahta "Aida" pietauvota Rojas ostā. Viens no jahtas apkalpes locekļiem bija guvis nelielus savainojumus, tādēļ viņam tika sniegta medicīniskā palīdzība.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: