Parādsaistības, kas pārsniedz 100 tūkstošus eiro, pērn bijušas vismaz 12 prokuroriem, tai skaitā Ventspils amatpersonu lietas virzītājam Andim Mežsargam.

Lai gan prokuroru algas ir augstākas nekā vidēji valsts pārvaldē, daudzos gadījumos nav saprotams, kā prokurori varēs atdot tik lielus parādus, raksta Neatkarīgā Rīta Avīze.


Pirmie divi starp prokuratūras amatpersonām vislielākie parādi, kādus līdz šim izdevies konstatēt, ir nu jau bijušajai Jūrmalas virsprokurorei Sigitai Priedei – nepilni 300 tūkst. eiro. Pērn februārī  Priede iesniedza atlūgumu, jo bija aizdomas par viņas saistību ar korupcijā apsūdzēto Jūrmalas prokurori Irinu Bogdanovu.


Pārliecinošu otro vietu ar parādsaistībām gandrīz 200 tūkstošu eiro apmērā ieņem procesa virzītājs tā saucamajā Ventspils amatpersonu lietā prokurors Andis Mežsargs.
Lielāki par 150 tūkst. eiro parādi ir arī Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokuroram Gintam Bērziņam un Īpaši pilnvarotu prokuroru nodaļas virsprokuroram Ingemāram Masaļskim, bet lielāki par 100 tūkst. eiro parādi ir prokuroriem Svenam Martinsonam (134,2 tūkst. eiro), Gatim Donikam (110 tūkst. eiro) un Atim Dzērvēnam (102,9 tūkst. eiro).


Tāpat prokuratūras amatpersonas, kuru parādi bija lielāki par 100 tūkst eiro ir Latvijas prokuratūras pārstāvis Eirojustā Gunārs Bundzis (147,6 tūkst. eiro), Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta prokurores Ineta Bebre (146,5 tūkst. eiro) un Dagmāra Fokina (127,4 tūkst. eiro), Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors Agnis Pormalis (132,5 tūkst. eiro), bijusī prokurore Dana Kalniņa (133,7 tūkst. eiro).

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: