Valsts Kultūrkapitāla fonda “Radošo braucienu” atbalsta programmas ietvaros un ar Kultūras ministrijas finansiālo atbalstu Ventspils Mūzikas vidusskolas direktors Andris Grigalis oktobra sākumā viesojās Helsinku Popa un džeza konservatorijā (Helsinki Pop&Jazz Conservatory).

Tur kopā ar kolēģiem no Somijas, Francijas, Igaunijas, Krievijas, ASV, Malaizijas un Puertariko piedalījās starptautiskā seminārā par mūzikas pedagoģijas aktualitātēm un attīstības tendencēm, tostarp par mūzikas izglītības inovatīvo struktūru un formātu, kas mūsdienās kļūst arvien nozīmīgāks, pielietojot mācību procesā modernās IT tehnoloģijas, kā arī sniedzot iespēju studentiem mācīties tālmācībā online jeb tiešsaistes režīmā.

 

Semināra laikā tika arī pārrunātas aktualitātes, gatavojoties starptautiskajam mūzikas festivālam “Close Encounters Helsinki-St.Petersburg”, tostarp kāda nozīme šim festivālam ir mūzikas pedagoģijā. Starptautiskais mūzikas festivāls, kas notiks 2013. gada februārī, būs tikšanās vieta jaunajiem mūziķiem no dažādām valstīm, kuri plāno plašākai sabiedrībai prezentēt savu muzikālo sniegumu. Festivāls vienlaicīgi notiks gan Helsinkos, gan Sanktpēterburgā, pulcējot mūzikas skolas audzēkņus, kā arī akadēmiju un konservatoriju studentus no Somijas, Krievijas, ASV, Francijas un citām valstīm, tostarp pirmo reizi arī no Latvijas, ko šajā festivālā pārstāvēs Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņi. Jau vairākus gadus šajā festivālā kā dalībskolas piedalās tādas prestižas mūzikas izglītības iestādes kā Helsinku Pop & Jazz konservatorija, Metropolia Lietišķo zinātņu universitāte un Sibēliusa akadēmija, gan Mūzikas akadēmija International (Nancy, Francija), Musorgska Mūzikas koledža (Sanktpēterburga, Krievija) un Berklee Mūzikas koledža (Bostona, ASV). Festivāla galvenais mērķis ir nodrošināt jaunajiem talantiem apmaiņas pieredzi jaunu ideju ģenerēšanā, prezentējot savu radošumu un eksperimentus ar skaņu, tādā veidā laužot robežas starp mūzikas žanriem un, radot arī kopīgus projektus ar studentiem no citām valstīm. Līdz ar to Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņiem tas būs liels izaicinājums un arī uzdrošināšanās apliecināt savas dotības un prasmes starp tik augsta līmeņa mūzikas izglītības iestāžu studentiem.

 

Paralēli festivālam norisināsies arī ES finansētais Comenius projekts “European Songbook”. Tā ietvaros no festivāla “Close Encounters Helsinki-St.Petersburg” dalībniekiem tiks izveidota starptautiska grupa, kurai būs jārada kopīgs skaņdarbs, kas pēc tam tiks ierakstīts profesionālā studijā un iekļauts mūzikas albumā “European Songbook”.

 

Ventspils Mūzikas vidusskolas sadarbībai ar Helsinku Pop & Jazz konservatoriju ir vairāku gadu pieredze, tostarp somu kolēģi ik vasaru viesojas arī Ventspilī, piedaloties mūzikas festivālā “Ventspils Groove”un sniedzot meistarklases. Pērn Helsinkos pieredzes apmaiņā viesojās Ventspils Mūzikas vidusskolas direktora vietniece macību darbā Maija Solovjova, mūzikas tehnoloģiju pedagogs Krišjānis Geidāns un sitaminstrumentu spēles pedagogs Kaspars Grigalis, kuriem bija iespēja salīdzināt abu skolu darba metožu kopējās un atšķirīgās iezīmes, lai noskaidrotu, kas būtu ieviešams arī Ventspils Mūzikas vidusskolas darba praksē un mācību procesā. Jau pagājušajā mācību gadā Ventspils Mūzikas vidusskolā tika uzsākta prakse, ka katru mēnesi tiek noteikti skaņdarbi, ko audzēkņi apgūst specialitātē, solfedžo, analizē harmonijā un kam veido aranžējumus. Tādejādi panākot to, ka audzēkņi mūziku iepazīst pamatīgāk, spējot brīvi improvizēt par apgūtajām tēmām.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: