Ventspils domes vēlēšanās vairākumu ieguvusī partija "Latvijai un Ventspilij" konsultēsies ar juristiem un vērtēs iespējas pilsētas mēra amatam atkārtoti virzīt pašlaik apcietinājumā esošo Aivaru Lembergu, teica partijas pārstāvis Guntis Blumbergs.

Blumbergs atzina, ka divu vietu zaudējums domē, salīdzinot ar iepriekšējām vēlēšanām, ir liels kritums, taču, ņemot vērā, kāda kampaņa pret partiju esot veikta pirms vēlēšanām un to, ka partijas līderis Lembergs tika apcietināts, saņemto balsu skaits varējis samazināties vēl vairāk.

Blumberga vērtējumā, vērtējot visus apstākļus, šis rezultāts esot uzvara. Tagad esot jāsanāk kopā, jāizvērtē rezultāti un jāstrādā tālāk.

Viņš tomēr nevarēja atbildēt uz jautājumu, vai mēra amatam tiks virzīts apcietinātais Lembergs, jo tas esot jāvērtē juristiem. Taču Lembergs līdz vēlēšanām bija partijas virzītais mēra amata kandidāts un tāds viņš ir joprojām, uzsvēra Blumbergs. Viņa ieskatā, politiķiem ir nopietni jāpadomā par to, kādēļ vēlēšanās ir tik zema vēlētāju aktivitāte.

Kā ziņots, apcietinātā Lemberga pārstāvētā partija "Latvijai un Ventspilij" pašvaldību vēlēšanās spējusi saglabāt balsu vairākumu Ventspilī, taču nākamajā domes sasaukumā tā strādās šaurākā lokā, vēlēšanu rezultātā iegūstot septiņus deputātu mandātus, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija.

No šīs partijas saraksta domē ievēlēti Lembergs, Jānis Vītoliņš, Didzis Ošenieks, Blumbergs, Kristīne Lemberga, Igeta Gredzena un Andris Grigalis.

"Latvijas attīstībai" Ventspils domē pārstāvēs Edgars Čeporjus un Normunds Pūpols, "Jaunās vienotības" un Latvijas Reģionu apvienības kopīgo sarakstu - Ģirts Valdis Kristovskis un Dace Korna, Jauno konservatīvo partiju - Bruno Jurševics, bet Nacionālo apvienību - Kārlis Vočtavs.

Ventspils novada domē darbu turpinās visi trīs politiskie spēki, kuri tajā bija pārstāvēti arī iepriekšējos četrus un gadus un kuri arī bija vienīgie vēlēšanu dalībnieki šogad. Latvijas Zemnieku savienība tikusi pie sešām vietām domē, kurās ievēlēti pašreizējais novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks, viņa vietnieks Guntis Mačtams, kā arī Aigars Matisons, Ilze Judzika, Ilva Cērpa un Agris Bileskalns. Latvijas Reģionu apvienībai jaunajā sasaukumā būs piecas vietas, bet par deputātiem no šī saraksta ievēlēti Dace Vašuka, Māris Dadzis, Ints Apsītis, Gatis Gāga un Elita Kuģeniece. Četri deputāti jaunajā domē būs Nacionālajai apvienībai – Andis Zariņš, Andris Vārpiņš, Gaidis Bože un Raitis Krūmiņš.

Lasi vēl

Komentāri (48)

 • -4
  Frīdis Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Ventspilnieki atbalsta kriminālmoziedznieku un tā sabiedrotos . Dīvaini.

 • -21
  Kriska Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Kāpēc ne- tiesas lēmuma taču nav

 • -5
  Pilsēta Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Tas ir ārprāts un drausmīga necieņa pret pilsētas iedzīvotājiem.

  Laikam Lembergs visus savus līdzskrējējus tā paņēmis aiz pautiem, ka tiem nekas cits neatliek kā turpināt slavēt savu vadoni.

 • -16
  Marta P Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Necieņa!? Ziniet kas ir necieņa!? Kad Labklājības ministrs publiski paziņo, ka tauta tam pie kājas un atbalstīs un bīdīs tikai savējos!

 • -4
  Gunārs Pētersons Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  @ventasbalss.lv šeit nu ir "70% vēlētāju atbalsts L&V" izrāvums no SIA Latvijas Fakti. Vēlreiz pārliecinos, ka tas bija tikai neveiksmīgs mēģinājums pārliecināt vēlētāju NEBALSOT par opozīciju. Un vecās Mertenas milzīgais svītrojumu skaits novada vēlēšanās tikai parāda to, ko tauta domā par viņas konspirācijas teorijām. Kauns.

 • -3
  Aldis Runga Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Gundega noteikti jāaizmirst kā vecs murgs.

 • -17
  keda Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Jūsu brīva interpretācija. Tad nu gan pirmo reizi pasaules vēsturē nesakrīt aptauju un vēlēšanu iznākumi. Cilvēku, kurš jau pie sevis visu ir izspriedis, pārliecināt nav iespējams, un tas, Pētersona kungs, ir jūsu gadījums, tāpēc mēģināt nav vērts. Vēlaties turpināt domāt savas sazvērnieciskās domas, tā ir jūsu tiesības. Ja nav vēlmes saprast, noticēt, nav arī variantu pārliecināt.
  Jauku vasaru!

 • -1
  Aldis Runga Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Keda - es domāju, ka Pētersons šoreiz satraucas un interpretē formātu, kādā Jūs prezentējāt šos SIA Latvijas Fakti aptaujas rezultātus. Respektīvi bez analīzes un bez objektivitātes. Varbūt ieteikums Pētersonam tik ļoti nesatraukties un vienkārši pieņemt, ka politikā šādas spēlītes notiek? Ventasbalss, protams, necenšas atbildēt uz neērtiem jautājumiem, jo tāda nu ir viņu stratēģija. Ja kāds kaut ko sliktu saka - tā ir konspirācija. Bet darbi jau runā, ne vārdi.

 • -12
  keda Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Man tomēr šķiet, ka lielākā problēma ir, kā tas viss tiek uztverts un ko gribas saredzēt. Ja aptauju uztver kā aptauju, tad neko citu tur arī saskatīt nesanāk - informatīvs ziņojums. Tas arī visu laiku tiek skaidrots, bet var jau burt drāmu un meklēt to, kā nav.

 • 0
  Varis Paijs Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Doma ar aptauju līderiem varbūt arī nebija slikta, tikai, redzot tādus rezultātus, uzreiz bija skaidrs, ka tas nav iespējams, uz ko norādīja arī lielais neizlēmušo skaits. Politikā ne vienmēr ir kā sportā, Pēter ;) Bet ko nu vairs. Ceru, ka šī nebūs bijusi vienīgā reize, kad "Ventas Balsī" opozīcijas pārstāvju domas varam lasīt. Ventiņi ir pelnījuši jaunu ēru viedokļu dažādībā :)

 • 0
  Krima Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Vērtēs iespējas???

 • -5
  Alexkli Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Manuprāt, ir tikai trīs loğiski varianti: 1. Veidot plašāku koalīciju (vismaz7.+ 3) , 2. Dzelzs disciplīna 4 gadu garumā, 3. Tiesāties par A.L. statusa maiņu ( risks, ka pēc likuma 2. mēn. laikā ir jāievēl mēru). Pie pirmiem 2 variantiem OBLIGĀTS nosacījums - mērs cits... Ošenieks, Vītoliņš, Blumbergs, vai pat I.Gredzena, K. Lemberga...nebūtu svarīgi kas! Tikai ne A.L. Protams, objektīvi labākais būtu pirmais. Cien. Ievēlētie deputāti (visi 13) ceru uz jūsu godīgumu, objektivitātu un veselīgo ssprātu!

 • -9
  еs Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Nu tad par mēru jāievēl vēlētāju visvairāk atbalstītais kandidāts (ignorējot sankcionētas un tiesājamas personas) - Jānis Vītoliņš.

 • -9
  Varis Paijs Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Domāju, Vītoliņš tiešām būtu laba izvēle, ko varētu bez sirdsapziņas pārmetumiem atbalstīt arī kāda no pārējām partijām. Tikai diez vai to pieļaus līderis.

 • -3
  Artis no Puzes Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Viss lēnām sakārtotos..ja Jūs..nav svarīgi kādā kompānijā,vai valsts iestādē strādājat..atbrīvotos no Aivara ietekmes ...nu esiet tak vienreiz paši sev.Ne...kadam kalps,vai izsutamais..un ja esat..tāds..tad..dariet savu darbu klusumā.

 • -12
  keda Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Kāpēc... tik daudz... daudzpunktu...? Kam... tur jābūt? ....

 • -12
  sranskis Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Kedai jau nu būtu jāzin, ka daudzpunkti nozīmē nepabeigtu domu vai arī ka nav ko teikt! Vēl kas tur par neprasmi izteikties, bet vai šis ir tas gadījums, grūti spriest!

 • -14
  Marta P Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Cilvēki ir sev, domā par sevi, savu nākotni, tādēļ vēl cilvēkus, kas viņuprāt vislabāk varēs viņiem stabilu nākotni un nepieciešamās funkcijas pašvaldībā nodrošināt! Un ievēl, jau kārtējo reizi tos, kuri dara, nevis tikai sola un pēc tam pasaka, ka solīts makā nekrīt! Cilvēki jau nav dumi, cilvēki spēj atšķirt solītājus no darītājiem un izvēlas darītājus!

 • -2
  yolo Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Esot piešķirts finansējums novilkt aukliņu no Centrālcietumu uz Ventspils domi. Aukliņas katrā galā būs papīra krūzīte. Ja projektu izdosies īstenot, tad JV droši varēs pildīt pirmā numura pienākumus

 • 0
  Gunārs Pētersons Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Lai tā būtu. Un kā jau minēju iepriekš, esmu gatavs atvainoties, ja mana nereālā sazvērestību teorija ir nepareiza ventasbalss profesionalitātes priekšā. Mertenas svītrojumi vēlēšanās norāda tikai uz pretējo. Vai tad tālu jārok? Paskatīsimies slavinošos rakstu skaitu pret iepriekšējā domes deputātu neitrālo un analītisko rakstu skaitu. Kaut vai arī tās pašas tizlās cietumu vēstules. Vai tad tā ir žurnālistika? Vai tā ir profesionalitāte? Kādēļ tad neesat neitrāli un analītiski?

 • -11
  keda Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Ja jums pa rokai kāda Ventas Balss, uzšķiriet 8. lappusi un mēģiniet tur atrast tā saucamo pasīti. Šķiet, būsiet pārsteigts par personālijām.

 • 0
  Vadims Kevrelis Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Gadījums protams pats par sevi ir jokains un neordinārs vadīt Domi no apcietinājuma bet ne neiespējams. Ja tiesiskā Valstī darbojas spēkā esošā Likumdošana un normatīvie akti un kuri nosaka kārtību arī par šādu gadījumu tad viss ir kārtībā. Protams kārtējo reizi Valsts var būt par etalonu, avangardu un paraugu citām valstīm.

 • 0
  Alberts koks Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Tas skan apmēram tā. Vietējā kolhoza vadītājs ir pieķerts kartupeļu zādzībā, bet nav vēl īsti līdz galam pierādīta nosperto kartupeļu realizācijas ķēde. Nu tad uztic tālāk kartupeļu zaglim vadīt vietējo kolhozu, kamēr pierāda nosperto kartupeļu realizācijas ķēdi :D.

 • -7
  Marta P Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Tiesiskā valstī!? Manos studiju laikos par tiesiskumu dēvēja to, ka cilvēku par vainīgu var saukt vien tad, ja tā apsūdzības un spriedums stājies spēkā. Cietumā lika vien notiesātus vai tādus, kam apsūdzība paredz cietumsodu, nevis tādus, kam cietumsods nav paredzēts un nekad nav pārkāpts noteiktais drošības līdzeklis... No tiesiskuma mums te kādu laiku jau nav ne smakas!

 • 0
  Gunārs Pētersons Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Marta P: visi taču jau redz, ka tu neesi iedzivotājs parastais, bet gan pasvaldibas konts. Cik var izlikties abi ar Lapukoku? Par tiesiskumu - tāda ākstīšanās un valsts *irsināšana tiesiskā valstī no oligarhu puses nebūtu iespējama.

 • 0
  Alberts koks Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  >Martai P
  Tad jau notiek kā Jūsu studiju laikos. Iepriekšējais drošības līdzeklis netika ievērots. Tiesa taču piesprieda drošības līdzekli - aizliedza pildīt mēra pienākumus.
  Šoreiz tiesa palīdzēja. Atcēla iepriekšējo drošības līdzekli, kurš netika ievērots un piemēroja drošāku. Šis iespējams ir iedarbīgāks.
  Jo kas tad notiks, ja neviens demokrātiskā sabiedrībā neievēros tiesas piespriesto spriedumu. Kam tāda tiesa tad ir vajadzīga?

 • 0
  Alberts koks Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Jautājums partijas "Latvijai un Ventspilij " biedriem.
  Jūs patiešām sevi tik zemu vērtējat, ka nevarat atļauties mēra krēslu atstāt neaptraipītu? Ļaujat tiesvedībai ritēt savu gaitu un ja Jūsu mēra kandidāts būs nevainīgs, tad tas saņems kompensāciju par tam nodarīto kaitējumu un varēs ieņemt vietu atpakaļ savā krēslā. Ko Jūs to vīriņu mokāt?

 • -15
  macro-x Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Ventspils opozicija var pienemt zaudejumu un rikoties ka godaviri. Ta ir ventspilnieku griba. Tiesats vai netiesats, pohuj. Uzskatu ka ieveletam deputatam no sabiedribas pienakas imunitate

 • 0
  Alberts koks Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Imunitāti var iegūt no vakcīnas. Par noziegumiem, ja tādi ir, ir jāatbild saskaņā ar tās pašas sabiedrības pieņemtiem likumiem un nevar būt tā ka viens var darīt ko vēlas un viņam no sabiedrības ir imunitāte, bet otrs kam nekā nav un nav darba par kasti kartupeļu sēž cietumā divus gadus.

 • -4
  Marta P Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Tikai tos likumus derētu arī atstāt tādus, kādus sabiedrība pieņēma, nevis mainīt atbilstoši tam, ko kāds kundziņš vēlētos rezultātā. Un, ja tiešām nepieciešams mainīt likumus, tad var būt būtu vērts ņemt vērā kaut kādas vispār pieņemtas normas tiesiskumā!?

 • 0
  Artis no Puzes Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Peter tu zini kam jābūt.

 • -19
  Emīlija Neimane Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Varbūt par mēru Kristovski lai nolaiž pilsētu tāpat kā ostu.

 • -3
  Varis Paijs Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Nevajag jau nu piedēvēt cilvēkam svešus nopelnus :)

 • 0
  Vpr Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  https://skaties.lv/zinas/latvija/neka-personiga/neatlautas-agitacijas-pedas-ventspili-ved-pie-diviem-politiskajiem-spekiem/

 • -11
  Lola Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Varis Paijs
  Pareizi Emīlija saka. Viens otrs no JV ikmēesi saņem milzīgu algu ostas uzņēmumā, kur nemaz nestrādā, toties uzņēmums pilnā sparā atlaiž desmitiem darbinieku!
  Varbūt par tādu kandidātu vajadzēja balsot?

 • 0
  Pipars Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Vot par šito faktu vajag pastastit plašàk!

 • 0
  Ragnar Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Pablo Eskobars sēdēja pašā uzceltā cietumā un vadīja savu karteli. Pasteidzāties,biedri,ar inovāciju centru. Vajadzēja Ventspilī uzcelt tādu omulīgu cietumiņu.:)))

 • -17
  Светлана Трофимова Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Diemzel nevareju tikt uz velešanam, bet mans bals ir par Lembergu - plus

 • -1
  Lustiņš Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Jā, Jūsu balss ļoti pietrūka. Aitas gaļu, ja kas, tirgū arī var nopirkt, tāpēc attaisnojuma Jums nav..

 • -1
  Vadims Kevrelis Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Lai tādi gadījumi turpmāk neatkārtotos šeit darbs ir tiesību ekspertiem un ja izspriež un pieņem tā teikt, tad mācībai uz priekšdienām bet ne ar atpakaļejošu spēku.

 • -7
  Ordo Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Tiesību eksperti dižie, blina.
  Ļauj tik šiem vaļu un visas tiesības tutū...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: