Olimpiskā čempiona Daiņa Kūlas starptautiskajās sacensības “Ventspils šķēpi 2021” vīrieši konkurencē uzvaru izraut izdevās ventspilniekam Jānim Svenam Grīvam, kamēr dāmu konkurecē Anetei Kociņai uzvaru nodrošināja jau pirmais metiens.

Sieviešu sacensībās pirmajā mēģinājumā Anete Kociņa uzrādīja 62.76m, bet pārējām šķēpmetējām neizdevās pietuvoties pat 55 metriem. Pirmajos piegājienos Palameikai nesekmējās ar metieniem (53.68), taču tas viņai netraucēja iekārtoties otrajā pozīcijā, savukārt piektajā mēģinājumā viņa sasniedza 55.71m atzīmi un finišēja vicelīderes statusā. Trešo vietu ieguva igauniete Mirela Luika (51.87).

Vīriešu sacensības piedalījās Rolands Štrobinders, Zigismunds Sirmais, Patriks Gailums un Jānis Svens Grīva. Pēdējā metienu kārtā risinājās spraigi notikumi. Gailums ar 77.41m uzlaboja savu rezultātu, taču netika augstāk par trešo vietu. Jānis Svens Grīva sasniedza 79.78m, apsteidzot līdzšinējo līderi un izvirzoties vadībā. Štrobinders meta kā pēdējais, bet palika ar iepriekš sasniegtajiem 78.35 metriem un finišēja otrajā pozīcijā.

Sporta skolas “Spars” šķēpa metēji Matīss Kaudze(59,21m) un Roberts Baraus (49,11m) kļuva par uzvarētājiem U-20 junioru grupā.

3. Kristers Krauklis 50.85

Ventspils šķēpi Ventspilī notika 40.reizi. Sacensības tika iedibinātas par godu Olimpiskajam čempionam Dainim Kūlam, kurš 1980.gada 27.jūlijā 21 gadu vecumā kļuva par XXII Olimpisko spēļu čempionu šķēpa mešanā, raidot šķēpu 91,20 metrus tālu.

Labākais rezultāts Ventspils šķēpos sasniegts 2006.gadā, kad Vadims Vasiļevskis šķēpu raidīja 88,53m tālu. Savukārt Ēriks Rags Ventspils šķēpos 2001.gadā laboja Latvijas rekordu (85,23).