Teju visām koalīciju veidojošajam partijām februārī sarucis reitings, izņemot Jauno Vienotību, kamēr līderos joprojām atrodas opozīcijā esošā Saskaņa un Zaļo un Zemnieku savienība.

Pētījumu centra SKDS veiktā iedzīvotāju aptauja atklāj, ka februārī būtiski atbalsts politiskajām partijām nav mainījies, tomēr lielākoties tas ir krities. Rezultāti liecina, ka joprojām populārākā partija ir Saskaņa, kuru atbalsta 12,3% aptaujāto, iepriekšējo 13,6% vietā, tai seko otra Saeimas opozīcijas partija Zaļo un Zemnieku savienība, kuras reitings ir 7,9% iepriekšējo 8,7% vietā un tālāk seko četras valdību veidojošās partijas.

Jauno Vienotību atbalsta par 0,3 procentpunktiem vairāk - 6,4% aptaujāto. Reitingā tā ieņem trešo vietu un interesanti, ka tieši šo premjera partijas kāpumu izceļ Latvijas Sabiedriskais medijs, tikai pēc tam pievēršoties koalīcijas partiju kopīgajai situācijai.

Nacionālajai apvienībai atbalsts krities par 1,1 procentpunktu un tāpat kā Attīstībai/Par! februāra aptaujā atbalstu izteikuši 5,4% respondentu, savukārt sliktāk veicies Jaunajai konservatīvajai partijai, kuras reitings ir noslīdējis līdz zemākajam rādītājam pēdējā gada laikā – 4,1% iepriekšējo 6,1% vietā. Vēl skumjāk gan iet KPV LV – no 2% atbalstītāju janvārī februārī atbalsta vien 1,3% aptaujāto, bet no Saeimā nepārstāvētajām partijām vislielākais atbalsts bijis Latvijas Reģionu apvienībai, kurai atbalstu pauda 3,3% respondentu.

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, reitingu svārstības pārsvarā bijušas statistiskās kļūdas ietvaros. Izņēmums esot JKP, kurai mēneša laikā atbalsts krities par diviem procentpunktiem. Partijas reitingu dinamika liecina, ka līdzīgas svārstības JKP piedzīvojusi arī iepriekš. Vēl februārī pieaudzis to vēlētāju skaits, kas vai nu nezina, par ko balsot, vai arī vēlēšanās nepiedalītos. Kopā šādi atbildējuši gandrīz puse aptaujāto vēlētāju. Straujāk - par gandrīz pieciem procentpunktiem - audzis to vēlētāju skaits, kas Saeimas vēlēšanās nepiedalītos.

Kopumā pētījumā aptaujāti 873 pilsoņi vecumā no 18 - 75 gadiem visos Latvijas reģionos.

Lasi vēl

Komentāri (1)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: