Usmas ezerā plānotas zvejas limitu izmaiņas - samazināt zivju tīklu limitu, paredz Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotie grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību iekšējos ūdeņos, kas pieteikti valsts sekretāru sanāksmē.

ZM skaidro, ka pašvaldībām reizi gadā līdz 1. jūlijam pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūtā BIOR jāiesniedz priekšlikumus par iekšējos ūdeņos noteikto zvejas limitu izmaiņām, ko BIOR mēneša laikā izvērtē un pēcāk iesniedz ZM zinātnisko pamatojumu par pašvaldību priekšlikumiem. Ventspils novada pašvaldība līdz šā gada 1. jūlijam BIOR bija iesniegušas priekšlikumus par iekšējos ūdeņos noteikto zvejas limitu izmaiņām, ko BIOR atbalstīja.

Noteikumu projekts paredz samazināt zivju tīklu limitu Usmas ezerā par 3000 metriem līdz 10 080 metriem, ņemot vērā BIOR atzinumā norādīto, ka ir jāņem vērā Ventspils novada pašvaldības vēlme mazināt pašpatēriņa zvejas iespējas Usmas ezerā, lai atbalstītu tā izmantošanu rekreācijas nolūkos.

Noteikumu projekts attiecas uz zvejniekiem, kas zvejo Usmas ezerā (seši komerczvejnieki un 53 pašpatēriņa zvejnieki).

Izmainītos zvejas limitus piemēros no 2019. gada 1. janvāra. Grozījumi MK noteikumos vēl jāapstiprina valdībai.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Arnis Junge 12.10.2018, 08:23:39

    A kur diez var redzēt, kas ir komerczvejnieki? Viņiem kaut kāds nozvejas limits arī ir?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: