Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisija šodien Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā atcēla normu, ka smēķēt būtu aizliegts transportlīdzekļu salonos un kabīnēs.

Tā vietā apakškomisija vienojās, ka smēķēt ir aizliegts sabiedrisko transportlīdzekļu, taksometru un tādu kuģu, kuri kā pakalpojumu īsteno pasažieru pārvadājumus, salonos, kabīnēs un kajītēs. Savukārt tālsatiksmes vilcienos un kuģos varētu būt atsevišķi vagoni vai kajītes, kas paredzētas smēķētājiem.

Tāpat saskaņā ar apakškomisijas atbalstīto priekšlikumu smēķēt būs aizliegts valsts vai pašvaldību institūciju īpašumā vai turējumā esošos transportlīdzekļos.

Deputāti arī vienojās, ka pagaidām vēl nevērtēs Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumu aizliegt smēķēt, vadot kustībā esošu transportlīdzekli. Deputāti ir iecerējuši vispirms konsultēties ar ārstiem un Ceļu satiksmes drošības direkciju, lai noskaidrotu, vai smēķēšana pie stūres tiešām ietekmē braucēja spējas vadīt automašīnu un rada risku drošībai uz ceļa.

Tāpat deputāti atbalstīja deputāta Ingmāra Līdakas (ZZS) priekšlikumu likumā papildināt normu, kas aizliedz smēķēt publiskās ēkās, būvēs un publiskās telpās. Deputāti lēma, ka smēķēt tomēr drīkstēs tam speciāli ierādītā vietā.

Lasi vēl

Komentāri (7)

 • -8
  Gints Grinbergs 29.03.2016, 16:36:31

  Laikam saeimā smēķētāji ir vairākumā :)

 • -1
  No malas 29.03.2016, 16:46:39

  Nu,veselais saprāts tomēr uzvarēja!
  Bet deputāti paši gan varētu nākotnē tikt ierobežoti,jo portālā manabalss.lv itin aktīvi notiek balsošana par pīpošanas noliegšanu Saeimas namā.Redzēs,kas tur pajuks.

 • -10
  Vaņa 29.03.2016, 23:26:26

  Tomēr tiem cigarešu sūkātājiem šoreiz, uz kādu brīdi paveicās, cerams ka ar laiku pieņems likumu tos sūkātājus vienkārši mest cietumā, vai izsūtīt no valsts!

 • -8
  Anita 31.03.2016, 07:23:22

  Smēķētājiem derētu noskatīties filmiņu par to ,ko visu liek iekšā cigaretēs , visu ko tikai ne normālu tabaku, tad liela daļa atmestu šo netikumu un nevajadzēs aizliegt vai atļaut smēķēt ,jo smēķētāji brīvprātīgi nometīs pīpēšanu.

 • 0
  cits 07.03.2018, 17:41:47

  Bet es pīpoju pašaudzēto!
  Un ,ja tādu,kā es,būs vairāk,nepīpētāji paliks mazākumā.

 • -1
  Justine Jaunzeme 01.04.2016, 16:15:55

  Prātīgs lēmums, apsveicu! Jāatceras, ka eksistē privātā telpa, arī automašīnas salons ir privātā telpa! Rietumu kultūrās privātīpašuma un privātās telpas neaizskaramība ir fundamentāli jēdzieni. Ja es nevienu savā privātajā telpā neapdraudu, tad varu rīkoties brīvi.

 • 0
  norge 07.03.2018, 18:28:22

  interesanti kurs var aizliekt smeket privat ipasuma

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: