Saeimas deputāts Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK) rosina likumā paredzēt aizliegumu grūtniecēm smēķēt.

Pašlaik otrajā lasījumā atbalstītajā Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumprojektā paredzēts aizliegums smēķēt bērnu klātbūtnē.

Savukārt Parādnieks priekšlikumos uz trešo lasījumu rosina šo normu labot, nosakot, ka smēķēt aizliegts bērna un grūtnieces klātbūtnē, kā arī grūtniecēm. Deputāts skaidro, ka pašlaik no normas tvēruma pazūd arī nedzimuša bērna tiesiskā aizsardzība no kaitīgajiem tabakas dūmiem.

Parādnieks uzsver - Rīgas Dzemdību nama informatīvajā materiālā norādīts, ka smēķējot topošā māte savu mazuli pakļauj šādiem riskiem: iedzimtas sirdskaites, jaundzimušo pēkšņās nāves sindroms, mācīšanās un uzvedības traucējumi turpmākās dzīves laikā, samazināts dzimšanas svars, infekcijas un citiem riskiem. Priekšlikumu argumentācijā deputāts sniedz arī plašāku šo veselības problēmu aprakstu.

Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumprojekts cita starpā paredz aizliegt smēķēt transportlīdzekļu salonos un kabīnēs.

Likumprojekts arī paredz aizliegumu izvietot tabakas izstrādājumus un to preču zīmes mazumtirdzniecības vietās. Šis jaunais likumprojekts izstrādāts, lai, pārņemot Eiropas Savienības tabakas direktīvu, cita starpā noteiktu arī jaunas prasības tabakas izstrādājumu iepakojumam.

Jaunajā likumā būs noteikti smēķēšanas ierobežojumi un vietas, kur aizliegts tirgot cigaretes un citus tabakas izstrādājumus un smēķēšanas produktus.

Tāpat likums paredz ierobežojumus tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko cigarešu un uzpildes flakonu laišanai tirgū, kā arī to reklāmas un sponsorēšanas ierobežojumus.

Lasi vēl

Komentāri (2)

 • 0
  qwerty 29.03.2016, 09:36:32

  https://manabalss.lv/nesmeket-saeimas-eka/show

  Lai sāk ar savu piemēru !

  https://manabalss.lv/nesmeket-saeimas-eka/show

 • 0
  funky monky 29.03.2016, 12:43:02

  Vo, vo! Vispirms, lai aizliedz deputātiem, ministriem un valsts amatpersonām. Ir slikti, ja grūtnieces smēķē, bet nu jau tas smēķēšanas aizliegšanas trakums ir aizgājis līdz absurdam. Uz balkona nedrīkst, auto salonā nedrīkst, ap ēkām savilkti 10 metru pusapļi. Bet galu gala visi smēķē valstī legāli tirgotu tabaku. Tad aizliedziet to tirgot, un viss būs ok.
  P.s. Atbalstu, ka nedrīkst smēķēt bērna klātbūtnē.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: