Rodas iespaids, ka atsevišķi partijas "Vienotība" biedri vēlētos, lai nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) drīzāk pamestu koalīciju, taču VL-TB/LNNK nav noskaņota viņiem sagādāt šādu "prieku", atklāj nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

To viņš pauda kontekstā ar Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) lēmumu atbrīvot no darba savu parlamentāro sekretāru Rihardu Kolu (VL-TB/LNNK). Dzintaram radies iespaids, ka tā nav bijusi pašas Straujumas, bet gan atsevišķu "Vienotības" biedru izšķiršanās, kuri vēlas, lai VL-TB/LNNK drīzāk pamestu koalīciju. Politiķis uzskata, ka nebūtu korekti saukt konkrētus uzvārdus, taču tie ir nojaušami cilvēkiem, kuri uzmanīgi seko sabiedriski politiskajiem procesiem. Nacionālā apvienība negrasās pamest koalīciju, jo tad būtu ierobežotas iespējas aizstāvēt vēlētāju intereses.

 

"Vienotība" ar Kola atlaišanu ir "iešāvusi pati sev kājā", jo parlamentārā sekretāra amats vairāk ir vajadzīgs premjerministrei nekā VL-TB/LNNK, un pieņemtais lēmums ir acīmredzami netaisnīgs, skaidroja nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs.

 

Taujāts, vai plāno virzīt citu personu uz Straujumas parlamentārā sekretāra amatu, politiķis norādīja, ka VL-TB/LNNK nesteigsies ar kādu lēmuma pieņemšanu attiecībā uz šo amatu. Nacionālās apvienības nākamā valdes sēde notiks pirmdien, 13.jūlijā, taču nav zināms, vai tajā tiks spriests par šo lietu.

 

Jau vēstīts, ka Straujuma parakstījusi rīkojumu par parlamentārā sekretāra Kola atbrīvošanu no amata. Premjerministri esot izbrīnījusi Kola rīcība, parakstot ierosinājumu par Saeimas ārkārtas sēdes sasaukšanu, kurā bija iecerēts Ministru kabinetam sniegt skaidrojumus bēgļu jautājumā. Kols neesot informējis valdības vadītāju, ka parakstīs šo priekšlikumu. Turklāt jautājums par bēgļu uzņemšanu Latvijā vairakkārt tika skatīts koalīcijas sanāksmēs, un parlamentārā sekretāra uzdevums paredz skaidrot valdības lēmumus arī Saeimai, piebilda Rozenberga.

 

Pirms rīkojuma parakstīšanas Straujuma gan bija gatava "dot vēl vienu iespēju" Kolam, piedāvājot strādāt pie integrācijas risinājumiem bēgļiem. Tas tika piedāvāts, ņemot vērā nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) paustās bažas par to, vai bēgļi Latvijā var būt integrēti un patriotiski, skaidroja Straujumas preses sekretāre. Līdz ar to nacionālās apvienības politiķiem būtu iespēja "atbildīgi strādāt un koordinēt integrācijas risinājumus". Tomēr Kols un VL-TB/LNNK no šī piedāvājuma esot atteikušies.

 

Nacionālā apvienība ir nepatīkami pārsteigta par premjerministres lēmumu atbrīvot Kolu no premjerministres parlamentārā sekretāra pienākumiem un vērtē to kā "Vienotības" vājuma pazīmi.

 

 

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: