Septītajā novada amatierteātru festivālā Noņem masku! noteikts ne tikai katra kolektīva labākais aktieris, bet arī apbalvota Gada izrāde un Gada aktieris.

Šoreiz pasākums notika Popē, tāpēc ciemiņus viesmīlīgi sagaidīja pašmāju aktieri un citi pagasta radošie ļaudis ar pašu baronesi priekšgalā. Sapulcējušies pie muižas, svētku dalībnieki Ugāles pūtēju orķestra pavadībā devās uz izremontēto kultūras namu.

Jaunā skatuve, pēc novada kultūras darba koordinatores Zanes Pamšes teiktā, ir ērta un labi piemērota maziem kameriestudējumiem, tāpēc festivāls noritēja veiksmīgi. Kā pozitīvu faktu žūrijas pārstāve Ināra Kalnarāja atzīmējusi arī to, ka novada aktieri ir ieinteresēti vērotāji, kam nav vienaldzīgi, kā veicas kaimiņpagasta teātrmīļiem – visi cits no cita mācās un aizgūst jaunas idejas. Savas prasmes šoreiz izrādīja seši kolektīvi.

Piltenieki (režisore Zane Pamše) sagatavoja Otru pusīti, popiņi (Guna Kranciņa) – Pie puķēm, kur ģimenei pulcēties, zirenieki (Anita Pāvelsone) Līni murdā, užavnieki (Linda Ivzāne) – Tapiņa atgriešanos, zlēcenieki (Līga Ķemlere) – Pētermāju Pēteri, ugālnieki (Iveta Pete) – Viš un Tas, un Nelabais. Jāatzīmē, ka divi kolektīvi – teātris no Zlēkām un Piltenes – izrādīja savu režisoru – Ķemleres un Pamšes – sacerētās lugas, bet ugālnieki izmantoja aktrises Ingūnas Emkas scenāriju.

Labākie aktieri festivālā bija: Agnis Ruzga (Ziras), Vaira Jansone (Užava), Gatis Okmans (Zlēkas), Jānis Kalniņš (Ugāle), Sanita Butkeviča (Pope) un Gundars Pāvals (Piltene), turklāt viņš kļuva arī par Gada aktieri. Režisore Pamše teic, ka mēģinājumos Pāvals nav tik atraisīts kā izrādēs, kad spēj niansēti, ar labu pašatdevi izspēlēt uzticēto lomu. Gada izrādes tituls tika zlēceniekiem; šis kolektīvs uzteikts arī par izaugsmi. Nākamgad festivāls Noņem masku! notiks Piltenē.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: