Latvijas lauksaimnieki ir neapmierināti ar diskrimināciju Eiropas Savienības (ES) platību maksājumos.

Tā intervijā Latvijas Radio sacīja "Zemnieku saeimas" priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Maksājumi Latvijas zemniekiem ir viszemākajā līmenī - 90 eiro (63 lati) par hektāru, kamēr vidējais ES rādītājs ir 266 eiro (186 lati) par hektāru, bet atsevišķās ES valstīs tie sasniedz pat 600 eiro (420 latus) par hektāru.

Latvijas zemnieki uzskata, ka šie maksājumi ir diskriminējoši, pārāk lielā amplitūdā, kā arī mūsu valstij neizdevīgi aprēķināti, kā atskaites periodu izmantojot gadus, kad Latvijas lauksaimniecībā notika pāreja no kolektīvās uz individuālo saimniekošanu.

Mūsu zemnieki neprasa, lai šie maksājumi būtu vienādi, bet vēlas, lai no nākamā plānošanas perioda 2013.gadā tiktu mainīta kopējā lauksaimniecības politika un šī amplitūda mazināta. "Savlaicīgi sākam aktualizēt šo tēmu un risināt šo jautājumu," sacīja Lazdiņš.

ES lauksaimniecības un lauku attīstības komisārs Dačjans Čološs, kurš šajās dienās viesojas Latvijā, atzinis, ka platību maksājumi nav adekvāti, tomēr uzsvēris, ka šie maksājumi nebūs vienādi visās ES valstīs.

Kā norādīja "Zemnieku saeimas" priekšsēdētājs, Latvijas zemnieku konkurētspēju ietekmē ne tikai zemāks atbalsta līmenis, bet arī objektīvi faktori, piemēram, mūsu valstī ir lauksaimniecībai nelabvēlīgāks klimats salīdzinājumā ar Rietumvalstīm.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: