No 17. līdz 19. martam Ventspils novada Vārves pagastā un Talsu novada Ģibuļu pagastā, kā arī Zemessardzes 46. kājnieku bataljonam piegulošajā teritorijā, šautuvē “Medņi-3”, notiks zemessargu plānveida mācības.

Mācību mērķis ir pilnveidot un uzturēt iegūtās iemaņas efektīvai darbībai apvidū jebkurā diennakts laikā, pildot dažādus mācību uzdevumus.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādē karavīru un zemessargu militārās apmācības process tiek organizēts nepārtraukti visa gada garumā, veicot dažādus taktiskos uzdevumus gan vasaras, gan ziemas periodā. Regulāro plānveida mācību laikā karavīri uzlabo savu gatavību Zemessardzes vienību atbildības teritoriju aizsardzībai un savu spēju pilnveidošanai.

Mācības notiks ar VAS “Latvijas valsts meži” un Ventspils un Talsu novada pašvaldības saskaņotās teritorijās. Vārves pagastā zemessargi izmantos mācību munīciju, kas rada skaņu, bet nekādā veidā neapdraud cilvēku dzīvību vai veselību. Pa autoceļiem Vārves pagastā iespējama īslaicīga militārā transporta pārvietošanās.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Ventspils un Talsu novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • -1
    Alens 16.03.2023, 00:18:09

    Vai tiesa, ka kopš kāda laiciņa(Kovidkariņa), zemessargi nododot zvērestu pie varas esošai varai(valdībai), Nevis LATVIJAS zemei un tautai?
    Njā, bilde tāda jancīga. Es jau tomērt uzvilktu ko siltāku(uz bukiem), vai baltāku mugurā, lai vismaz mazāk rēgotos...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: