13. augustā Zlēku baznīcā plkst. 16 sāksies vācu romantiskās mūzikas koncerts. Uz 1875. gadā būvētajām Karla Aleksandra Hermaņa ērģelēm tā ieskanēsies pārliecinoši un emocionāli. Bez pārspīlējuma var teikt, ka tik spilgtus dažādu reģistru tembrus reti kur var dzirdēt un nelielajā baznīcā 20 reģistru ērģeles skanēs ar katedrālei atbilstošu varenību.

Koncertā muzicēs zlēceniekiem jau pazīstamais ērģelnieks un pianists Jānis Karpovičs. Būs iespēja dzirdēt arī brīnišķīga soprāna īpašnieci Aneti Viļumu. Skanēs Augusta Gotfrīda Rittera monumentālā 3. sonāte la minorā, Kristiana Heinricha Rinka fantāzija un fūga par BACH tēmu, tāpat arī F. Mendelsona-Bartoldi, G. Merkela, J. Reinbergera, Fr. Šūberta un J. Brāmsa skaņdarbi.

Koncerta odziņa ir jauniegūtais K. A. Hermaņa būvētais flīģelis. Pēc Zlēku instrumenta pabeigšanas meistars atvadījās no Liepājas un pārcēlās uz Pēterburgu, kur arī izgatavoja un remontēja ērģeles, būvēja arī flīģeļus, par ko liecina gan prese, gan arhīvu materiāli. "Uzbūvēto instrumentu skaits gan ir gauži pieticīgs, tādēļ liels bija prieks un pārsteigums, kad no Liepājas atskanēja zvans ar piedāvājumu paņemt šo instrumentu. Tikai pēc dažām nedēļām atnāca atskārsme, ka kirilicā uzrakstītais klavieru būvētāja vārds ir taču tas pats ērģeļbūvētājs Hermanis! Tā nu Zlēku baznīcā iepretim, uzdrošināšos sacīt, labākajām K. A. Hermaņa saglabātajām ērģelēm atradīsies un arī tiks lietots viņa būvētais flīģelis Nr. 36," saka Zlēku baznīcas mācītājs Jānis Kalniņš.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: