Šis gads Lībiešu kultūrtelpai ir īpaši nozīmīgs saistībā ar izcilā lībiešu kultūras darbinieka Kārļa Staltes 150. dzimšanas dienas atceres pasākumiem Mazirbē. Līvu savienības organizētie Lībiešu svētki un lībiešu izcelsmes bērnu un jauniešu vasaras skola “Mierlinkizt” Mazirbē notiks Kārļa Staltes zīmē.

31. jūlijā Mazirbē būs Kārļa Staltes atceres pēcpusdiena, lībiešu kultūras dokumentētāja Baiba Šuvcāne prezentēs jauno un apjomīgo audiovizuālo stāstu par Kārļa Staltes dzīvi un daudzpusīgo lomu lībiešu kultūrvēstures notikumos.

Dzejas stunda ''Bagātā jūrmala'' piedāvās latviešu un lībiešu dzejnieku veltījumus Kārlim Staltem 150. jubilejā. Pievakarē būs piemiņas brīdis pie Ķesteru mājām, kur dzejnieks dzimis un dzīvojis. Pie ēkas tiks atklātas jaunas piemiņas plāksnes Kārlim Staltem lībiešu un latviešu valodā. To autors ir tēlnieks Oskars Mikāns.

1. augustā - Lībiešu svētki Mazirbē. Tradicionāli to programmu veido gan muzikāli teatrāli uzvedumi, gan lībiešu muzikālo kolektīvu koncertprogrammas, gan arī izziņas pasākumi - lībiešu mākslinieku darbu izstādes, jaunāko izdevumu atvēršana, lasījumi un diskusijas par atklājumiem lībiešu kultūrvēsturē un mūsdienu norisēm lībiešu kultūrtelpā. Lai gan šogad sakarā ar valsts noteiktajiem pulcēšanās ierobežojumiem svētki notiks samazinātā apjomā, tomēr tie saglabās spilgtus un nozīmīgus lībiešu kultūras un tradīciju akcentus.

Muzikāli Lībiešu svētkus bagātinās komponista, košradznieka Valta Pūces jaundarbi, kuru iecere rodama Kārļa Staltes dzejā. Līdzās lībiešu izcelsmes mākslinieku un rakstnieku kultūras zīmēm Lībiešu krastā autors pievienos savējās ar īpašu nozīmi ikvienam, kam rūp lībiešu kultūras mūsdienu izpausmes.

''Kas jauns lībiešu kultūras telpā?'' Uz šo jautājumu Tautas nama zālē atbildi sniegs jaunāko izdevumu autori un veidotāji. Pie lasītājiem dosies Kārļa Staltes dzejas krājums ''Bagātā jūrmala'' un ''Lībiešu gadagrāmata 2020''.

Kupls ozolzaru vainags jūras mātei svētku ieskaņā un maģiskais uguns rituāls saulrietā jūras malā - tie ir brīži, kuru patiesums ir tik klātesošs mūsu bagātajā jūrmalā. Svētkos piedalīsies lībiešu muzikālie ansambļi ''Laula'', ''Līvlist'', ''Rāndalist'', ''Kāndla'' un lībiešu muzikālās apvienības.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • 0
  Nah Nahs XI Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Kāda no tā visa jēga,ja autobuss kursē tikai piektdienās un svētdienās?
  Varbūt jāņem līdzi teltis.

 • -5
  Opaps Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  šajā gadījumā vajadzēja VR organizēt 2 reisus- no rīta un pēcpusdienā. Braucēji būtu , it sevišķi vecāka paaudze. Domāju, ka VR nebūtu mīnusos.

 • 0
  Vilis Skuja IX Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Maršrutu neapkalpo Ventspils reiss!
  Par SIA "Sabiedriskais autobuss" pilsētai nekādas noteikšanas nav.

 • 0
  Ventspilsreiss Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Pašvaldības SIA "Ventspils reiss" neapkalpo maršrutu uz Mazirbi. Kā jau Vilis Skuja IX minēja, šo reisu apkalpo SIA "Sabiedriskais autobuss". Atgādinām, ka priekšlikumus par jebkura veida izmaiņām starppilsētu un novada sabiedriskā transporta maršrutos jāiesniedz pasūtītājam - Valsts SIA "Autotransporta direkcija", kā arī jāvēršas pie pārvadātāja, kas apkalpo konkrēto reisu un maršrutu.

 • 0
  Peļu junkuriene Pirms 2 nedēļām

  Kā es vecā tante varu zināt kurš apkalpo, kurš nē. Man vajag aizbraukt, nevis gudri spriedelēt!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: