Popes kultūras namā 5. jūlijā plkst.19 notiks sabiedriskā apspriešana par SIA "4 Wind" ieceri būvēt četras vēja elektrostacijas Popē, liecina paziņojums Vides pārraudzības valsts biroja (VPVB) mājaslapā.

Pēc VPVB lēmuma ir uzsākts ietekmes uz vidi novērtējums četrām vēja elektrostacijām (VES) ar katras jaudu 5,6 MW (kopā 22,4 MW) Ventspils novada Popes pagasta nekustamajā īpašumā "Sārce".

Plānotais VES maksimālais augstums - 240 metri, rotora diametrs - 158 metri, aizsargjoslas rādiuss - 360 metri.

Tiek izskatītas divas VES novietojuma alternatīvas 158 hektārus lielajā zemes gabalā. Viena no novietojuma alternatīvām ir četras VES rindā nekustamā īpašuma austrumu malas dienvidu virzienā, savukārt otra alternatīva ir četras VES rindā nekustamā īpašuma rietumu malas ziemeļu virzienā.

Darbības vietai tuvākās Eiropas nozīmes īpaši aizsargājamās dabas teritorijas (NATURA 2000) atrodas aptuveni 3,3 kilometru attālumā - dabas piemineklis "Popes muižas alejas" un dabas liegums "Popes zāļu purvs".

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "4 Wind" dibināta 2018.gada beigās un tās apmaksātais pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmuma īpašnieki, kam katram pieder 50% kapitāldaļu, ir Andris Didrihsons un Kristaps Stepanovs. Abiem "4 Wind" īpašniekiem pieder kapitāldaļas arī vairākos citos uzņēmumos, kas strādā vēja enerģijas ražošanas uzņēmumos.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: