Apritējis gads kopš Ventspils pašvaldības policija, pludmales glābšanas dienests, ir pārgājusi uz ciparu sistēmas radiosakariem, kas ieviesti Eiropas Savienības projekta “Koordinācijas attīstība un kapacitātes palielināšana glābējiem Baltijas jūras piekrastē” ietvaros.

Atskatoties uz pirmo darbības gadu, policijas darbinieki jauno sistēmu vērtē pozitīvi, atzīst, ka sakaru kvalitāte ir krietni augstāka, salīdzinot ar iepriekš lietoto analogo radiosakaru sistēmu. Ir mērķis nākotnē uzstādīt vēl vienu bāzes staciju Pārventā, lai paplašinātu rāciju darbības diapazonu.

Projekta īstenošanas laikā tika iegādātas kopā 13 rācijas – sešas portatīvās rācijas, sešas mobilās rācijas, ar kurām aprīkotas Ventspils pašvaldības policijas mašīnas, un viena stacionārā rācija, kas novietota Ventspils pašvaldības policijas dežūrdaļā. Tāpat uz tirdzniecības nama “Andrejnams” jumta tika izveidota bāzes stacija, kas nodrošina Eiropas Savienības standartam atbilstošu rāciju tīkla darbību.

Jaunā aparatūra ļauj Ventspils pašvaldības policijai un pludmales glābšanas dienestam efektīvāk veikt savu darbu. Kopš pašvaldības policija pārgājusi uz jaunajiem radiosakariem, izbraukts uz 4713 izsaukumiem un fiksēti "Pludmales lietošanas un apsaimniekošanas noteikumu" pārkāpumi: 2018. gadā – 1272 pārkāpumi, bet 2019. gadā – 207 pārkāpumi.

Modernā ciparu sistēma sniedz iespēju dažādiem operatīvajiem dienestiem darboties ar sistēmu gan individuāli – katram savā frekvencē, gan ārkārtas situācijā centralizēti. Izveidotais rāciju tīkls nodrošina drošu balss pārraidi, izmantojot šifrēšanu, kā arī pašvaldības policijas sadarbību radiosakaru līmenī ar valsts dienestiem dažādos pasākumos un ārkārtas situācijās.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • -2
    Barons.. 01.07.2019, 09:57:19

    Vai neir kād gudr cilvēk,ko varet uztaisit vien uzparikt,ko saukt pa Zāģ?Ar to būt varet taisit Traucejums ,tāpatams,ka Kriev laika,ka traucej klausities Amēriks Bals un Vāc viln,le zinat.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: