Lielā mitruma ietekmē šoziem nobrucis Jūrkalnes stāvkrasts aptuveni 150 metru garā posmā, pastāstīja Jūrkalnes pagasta pārvaldnieks Guntars Reķis.

Sociālo tīklu lietotāji kopš decembra vidus aktīvi dalās ar fotogrāfijām, kuros redzams nobrukušais stāvkrasts. Nobrucis ir aptuveni 150 metru posms no stāvkrasta, kas stiepjas gandrīz 13 kilometru garumā gar Jūrkalnes pagasta piekrasti. Nobrukums skāris stāvkrasta posmu Labragā aptuveni piecus kilometrus no Jūrkalnes centra uz Liepājas pusi.

Dabas spēku ietekmē Jūrkalnes stāvkrasts ir cietis arī iepriekš, taču šoreiz pie vainas nav stiprās vētras. "Krasts ir stāvs, bet pēc stiprajām lietavām zeme šogad kļuva ļoti mitra un smaga," notikušā iemeslu skaidroja Reķis.

Stāvkrasta krauja šajā vietā atkāpusies iekšzemē par vairākiem metriem - lielākais stāvkrastam "atņemtās" zemes platums varētu būt līdz 10 metriem. Nobrukušais stāvkrasta posms bija apaudzis ar nelielām priedītēm, un tagad krasta apaugums šajā vietā kļuvis skrajāks. Būtiski zaudējumi tūrisma infrastruktūrai nav radušies - aptuveni puse no teritorijas gar nogruvušo stāvkrasta posmu pieder pašvaldībai, kas to iznomā, un tur tūrisma sezonā atpūtnieki ceļ teltis, kuriem tāda iespēja šajā vietā būs arī turpmāk, prognozēja pagasta pārvaldnieks. Pēc nogruvuma būs nepieciešams atjaunot nelielās trepītes, kas ved lejā uz pludmali.

Kā atzina Reķis, dabas spēkam pretoties īsti nav cilvēku spēkos - ja krastu mēģinātu nostiprināt ar betona bluķiem, piekrastes ainava zaudētu savu dabisko pievilcību. Tā kā tuvumā nav māju, apdraudējums ēkām nepastāv. "Cilvēki brauc uz Jūrkalni skatīties, kas šeit ir mainījies, - var teikt, ka tūrisma sezona Jūrkalnē joprojām turpinās," savos novērojumos dalījās pagasta pārvaldnieks. Viņš prognozēja, ka tuvākajā laikā stāvkrasta nobrukšanai nevajadzētu turpināties, jo intensīvs lietavas ir mitējušās un drīzumā prognozē salu.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: