27. un 28. jūlijā, atzīmējot koncertzāles ''Latvija'' četru gadu jubileju, SIA ''Kurzemes filharmonija'' aicina uz šādiem pasākumiem – unikālu koncertu, kurā varēs dzirdēt vēl nepieredzētu taustiņinstrumentu trio, un brīvdabas koncertu amfiteātrī.

Ceturtdien, 27. jūlijā plkst. 19.00 svētku koncertā uzstāsies akordeoniste Ksenija Sidorova, pianists Reinis Zariņš un ērģelnieks Aigars Reinis - mūziķi ar starptautisku muzikālo pieredzi un atpazīstamību un vairākkārtēji Lielās Mūzikas balvas ieguvēji, - vienā koncertā varēs izbaudīt akordeona, koncertklavieru un akustisko ērģeļu skanējumu.

Koncertā izskanēs gan nozīmīgas pasaules klasiskās mūzikas pērles, gan vairāki mūsdienu latviešu komponistu jaundarbi un aranžējumi. Šai programmai izvēlēti Filipa Glāsa, Johana Sebastiana Baha, Sezāra Franka, Lui Vjernē u.c. autoru darbi. Jaunus skaņdarbus koncertprogrammai veidojis komponists, Ventspils mūzikas vidusskolas pasniedzējs Rihards Dubra, saksofonists un komponists Aigars Raumanis, bet koncerta noslēgumā izskanēs īpaši šim notikumam jaunradīta komponista Raimonda Tigula versija skaņdarbam ''Dod, Dieviņi''. Koncertprogramma ļauj piedzīvot muzikālu ceļojumu, kurā dodoties ik pagriezienā var sastapties ar kaut ko jaunu un vēl nepiedzīvotu, bet beigās kopīgi nonākt brīnišķīgā galapunktā.

Ksenija Sidorova, kura ir viena no pasaulē pazīstamākajām Latvijas māksliniecēm, koncertzālē ''Latvija'' uzstāsies pirmo reizi. Parasti viņas repertuārā ir gan jaundarbi, kas tapuši sadarbībā ar tādiem komponistiem kā Karls Dženkinss, Hanss Abrahamsens, Stefano Džervazoni un citiem, gan džeza un tautas mūzikas iedvesmoti skaņdarbi, tādējādi piedāvājot klausītājiem plašu muzikāli stilistisko amplitūdu. Runājot par koncertzāles ''Latvija'' jubilejas koncertu māksliniece atzīst, ka tas ir izaicinājums, jo Latvijas skatītāji ir ļoti zinoši un muzikāli, līdz ar to arī prasīgi, viņi vēlas dzirdēt augstu izpildījuma līmeni, tādēļ tā vienmēr ir papildu atbildība par to, kas tiek spēlēts. Tāpat mūziķe norāda, ka ir gandarīta par iespēju muzicēt kopā ar saviem kolēģiem pianistu Reini Zariņu un ērģelnieku Aigaru Reini. ''Ar Reini Zariņu kopā studējām Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā, tagad abi esam atgriezušies Latvijā. Ar Aigaru Reini veidosim taustiņinstrumentu trio, kas būs īpaši, jo tādā formātā daudz nespēlējam. Esmu daudz dzirdējusi par koncertzāles unikālajām ērģelēm. Ar lielu nepacietību gaidu šo tikšanos, lai atskaņotu jaunradīto koncertprogrammu,'' stāsta akordeoniste.

Savukārt piektdien, 28. jūlija vakarā plkst. 20.00 ikviens aicināts izbaudīt bezmaksas brīvdabas ballīti, kur iepretim amfiteātrim uz koncertzāles ''Latvija'' skatuves kopā ar Ventspils bigbendu muzicēs dziedātājs Normunds Rutulis un Ventspils Mūzikas vidusskolas absolvente, džeza soliste Denisa Dārzniece. Koncertā skanēs populāras Normunda Rutuļa izpildītās dziesmas – no ''Nekur nav tik labi kā mājās'' līdz pat jaunākajam ierakstam ''Klau, kafiju!'' – un citas iemīļotas kompozīcijas.

Pirms ballītes plkst. 18.30 būs iespējams doties publiskajā ekskursijā un gida pavadībā izstaigāt koncertzāli ''Latvija'', uzzināt daudz interesanta par tās tapšanas vēsturi, ēkas noslēpumiem, unikālajiem instrumentiem un daudz ko citu.

Jubilejas pasākumus organizē SIA ''Kurzemes filharmonija'', atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība. Vairāk informācijas par pasākumiem - www.koncertzalelatvija.lv.

Informējam, ka pasākuma laikā iespējama fotografēšana un video filmēšana organizatora vajadzībām. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos, koncertzāles “Latvija” mājas lapas un sociālo tīklu kontos.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • 0
  Pipars 25.07.2023, 05:32:57

  Ko nu reklamè tik plaši ceturdienas koncertu ja biĺetes uz to nav dabùnamas.?
  Uztaisiet labàk kàdu tiešraidi no šī koncerta Ventspils YouTube kanālà.

 • -3
  Marta P 25.07.2023, 15:30:32

  Ironija.. Ironija.. Kad mainījās mākslinieciskais vadītājs, vai tik pats pipars neteica, ka problēma nav tajā personāžā, bet gan tajā, ka vispār te viss slikti un Ventspilij koncertzāle nav vajadzīga. Bet nu - pus gadu vēlāk Pipars grib tiešraidi no koncerta, jo biļetes nokavēja.. Jo kārtējais koncerts jau izpārdots.

 • -1
  SIA "Kurzemes filharmonija" 25.07.2023, 15:41:15

  Labdien! Šajā nedēļā atzīmējam koncertzāles "Latvija" četru gadu jubileju, tāpēc arī labprāt apmeklētājiem atgādinām, kādi pasākumi ieplānoti. Jubilejas pasākumu sarakstā ir ne tikai koncerts 27. jūlijā, uz kuru biļetes jau pārdotas, bet arī bezmaksas brīvdabas koncerts koncertzāles "Latvija" amfiteātrī 28. jūlijā plkst. 20.00. Kā arī visiem interesentiem 28. jūlijā plkst. 18.30  piedāvājam izstaigāt koncertzāles ēku gida pavadībā, iepazīstot gan skatītājiem pieejamās telpas, gan to aizkulises, un uzzināt vairāk par koncertzāles tapšanas vēsturi, iekārtojumu, tajā esošajiem unikālajiem instrumentiem. Biļetes "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās, arī koncertzāles kasē. Video tiešraide no svētku koncerta nav plānota.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: