Ventspils Pilsētas svētku notikumi plānoti no 4. līdz 6. augustam. Šogad pilsētai 700+33. Trīs svētku dienas piepildītas ar ziedu, mūzikas un jaunā rodeļa virpuļiem. Vairāk nekā četrdesmit pasākumu ikvienam pilsētas iedzīvotājam un viesim.

Līdz ar Ostas ielas promenādes remontdarbiem, svētku galvenās norises notiks pilsētas centrā - Lielajā laukumā un Reņķa dārzā.

Programma ŠEIT!

Svētku ieskaņā, 4. augustā koncertzāles “Latvija” amfiteātrī svinīgā svētku atklāšanas ceremonija ar pilsētas domes balvu pasniegšanu un muzikālo programmu, kurā viesosies “Mirage Jazz Orchestra”, dziedātāja Marta Giulioni (Itālija) un viens no vadošajiem itāļu trombonistiem un aranžētājiem Massino Morganti. Dienas izskaņā izdejoties Vecpilsētas tirgus laukumā aicinās Žoržs Siksna, bet koncertzāles “Latvija” Green room notiks vakara koncerts “(ne) akadēmiskās” noskaņās.

Sestdienas rīts sāksies ar krāšņo svētku gājienu pa Lielo prospektu, kurā sevi prezentēs pilsētas uzņēmumi, iestādes, darba kolektīvi un domubiedru grupas.

21. Starptautiskā ziedu paklāju festivāla krāšņie darbi būs apskatāmi Lielajā laukumā. Tos būs veidojuši floristi no Spānijas, Itālijas, Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas un Latvijas. Turpat arī visu pēcpusdienu ar īpašu programmu gardēžus aicinās vadošie Latvijas šefpavāri un bārmeņi. Laba mūzika, dejas, gardi un atspirdzinoši kokteiļi, pavāru meistardarbi, konkursi, balvas un pozitīvas emocijas. Muzikālos brīžus pavadīs saulainos regeja ritmos kopā ar reperi un producentu Strübergu un Horenu no grupas “Riga Reggae”.

Mājīgais Reņķa dārzs pārsteigs ar muzikālo dažādību. Viesosies Latvijas grupas “Otra puse” un “Rīgas modes”, ekspresīvie puiši no Vācijas “Brass Riot” un tālākie viesi “Tofa Jaxx” no Tanzānijas. Dāmas ieinteresēs turpat 50 Baltijas labāko modes, rotu un aksesuāru dizaineru izstrādājumi. Bērnus un jauniešus uzrunās laikmetīgās mākslas projekts “Māksla uz riteņiem”.

Vecpilsētas svētku notikumos aicina Ventspils bibliotēkas tradicionālajos Grāmatu svētkos, kuri šogad tematikā “Droša un tīra Eiropa”. Šo svētku ietvaros Rātslaukumā piedalīsies Latvijas grāmatu izdevēji ar savu produkciju, bet muzicēs Raitis Zapackis ar programmu gan lieliem, gan maziem. Kā ierasts notiks arī Ventspils pilsētas un novada grāmatu autoru sveikšana. Vecpilsētas tirgus laukumā iespēja iepirkties svētku tirgū. Laimīgās stundas sagaida ikvienu Amatu mājas apmeklētāju. Bet Livonijas ordeņa pilī viduslaiku cīņas, sadzīve un laimes pilnas darbnīcas. Viduslaiku dziedājumos “Muļķības slavinājums. Folijas” un “Madrigāli. Dziesmas mātes valodā”.

Jaunpilsētas laukumā pie strūklakas “Saules laiviņas” ērti būs iekārtojušies amatnieki un mājražotāji no visas Latvijas, bet Dzirnavu laukums ar Annels atrakcijām gaidīs mazos svētku apmeklētājus.

Iecienītais Zinātnes centrs VIZIUM uz savas terases piedāvās tehnoloģiju radošās darbnīcas un citas aizraujošas aktivitātes ģimenēm ar bērniem.

Sportisks azarts valdīs Latvijas atklātajā spēkavīru čempionāta 6. noslēdzošajā posmā, kas notiks Olimpiskajā centrā “Ventspils” pie Ledus halles, savukārt, Ventspils lidostas teritorijā norisināsies Latvijas Dragreisa Festivāls.

Aktīvākās dienas vakara daļā Lielajā laukumā muzicēs Ventspils Bigbends un solisti Ralfs Eilands un Elza Rozentāle. Programmā izskanēs klausītāju atzinību guvusī komponista Zigmara Liepiņa mūzika. Īpašs muzikāls pārsteigums vakara kulminācijā – deju mūzikas projekts “House Gospel Choir” no Lielbritānijas. Natālijas Mediksas (Natalie Maddix) vairāk nekā 10 gadus vadītās vokālās grupas unikāli pārsteidzošajā skanējumā satiekas deju mūzika un 10 enerģijas pilni dziedātāji ar perfekti noslīpētām balsīm. Toms Džons (Tom Jones), Kailija Minouga (Kylie Minogue), Emīlija Sandē (Emilie Sande) un dīdžejs Jax Jones ir vien daži pieminēšanas vērti mūzikas dižgari, ar kuriem “House Gospel Choir” ir dalījuši skatuvi lielākajos Eiropas mūzikas festivālos. Radīti skaņdarbi kopā ar tādiem zināmiem māksliniekiem kā Ella Hendersone (Ella Henderson), Nīls Rodžers (Nile Rodgers), grupu “Rudimental” un citiem.

Pēc noslēguma koncerta un Ventspils mēra Jāņa Vītoliņa svētku uzrunas, debesīs uzmirdzēs krāšņā uguņošana. Pirotehniskie elementi naksnīgajās debesīs tiks izšauti no Olimpiskā centra teritorijas un attiecīgi labākā priekšnesuma redzamība būs no Lielā laukuma, Lielā prospekta un tuvējām teritorijām.

Sestdienas nakts pilna jautrības, gan izbraucot ar Mazbānīša vēlā vakara reisiem, virpuļojot izgaismotajā Rodeļu trasē, gan arī lustīgi izdejojoties Reņķa dārza Nakts dejās, kurās muzicēs grupas “Citi zēni”, “A-Europa” un apvienība “Krata” ar zināmo Latvijas reperi Edavārdi un viņa skatuves biedriem. Mierīgākās noskaņās nakts koncertā aicina Ventspils Svētā Krusta Romas katoļu baznīca, kurā muzicēs mūsu pašu Ventspils vokālā grupa.

Svētdienā, 6. augustā možs rīts Bērnu pilsētiņā un aktīva pēcpusdiena bērnu parkā “Fantāzija”, kur viesosies klauns Cronopio no Argentīnas. Mazajiem apmeklētājiem jautrība putu ballītē, bet vismazākajiem sacensības rāpošanā.

Piejūras brīvdabas muzejā Amatu dienas rosība, nodarbes bērniem, mini Zoo un grupas “Lauku muzikanti” koncerts.

Svētdienas izskaņā Pārventas estrādē tradicionālais bardu koncerts, bet koncertzālē “Latvija” iemīļotās dziedātājas Marijas Naumovas jubilejas koncerts.

Lasi vēl

Komentāri (33)

 • 0
  KRX 19.07.2023, 10:16:01

  Mja... Nākamgad arī būs Citi Zēni, ja?
  Un sirmais Artūrs treniņtērpā ko darīs? Vāks slāvu elektorāta balsis?

 • 0
  Piciš 19.07.2023, 11:04:44

  Nu tāds sūds, ka turies! Katru gadu arvien vājāk.

 • -6
  Marta P 19.07.2023, 16:31:30

  Cik cilvēku, tik gaumju un tik viedokļu. Jums var būt Citi zēni nepatīk, arī manā vecumā grūti pie tiem dejot, bet nu jaunajiem jau tīk, citādi jau nebūtu tik populāri. Un tur kur viņi ir bijuši, arī citās pilsētās - patīk vai ne, cilvēki dejo, dzied līdzi un priecājas, un tas jau tomēr galvenais!

 • -1
  Cements 19.07.2023, 11:40:03

  Tiešām arvien švakāk! Vienīgais, forši, ka būs salūts. Tas arī viss. Nezinu kā šeit, bet parasti notiek iedzīvotāju aptauja par to, kādi ir bijuši aizvadītie svētki.. un tiek ņemts vērā aptaujāto viedoklis.. Es tā arī nesaprotu, ko jauniešiem darīt šajos pilsētas svētkos! :D Un labi, ka šajās dienās citur notiek interesantāki pasākumi! Malači, organizatori! :)

 • 0
  ventspilnieks 36,7 19.07.2023, 14:16:27

  Neredzu, ko večiem darīt šajā džeza festivālā :D Tas dženders no Āfrikas kautcik klausāms, gospeļi nē, tad labāk ieslēdzu Dziesmu svētkus

 • -5
  Marta P 19.07.2023, 16:33:55

  Katram savs, vienam citi zēni, vienam gospeļi, trešam kas pavisam cits. Un kādam arī neviens no programmā esošajiem.
  Gaumes ir dažādas un tiek lielā, dažādu cilvēku, rasu, tautību, ticību un vecumu cilvēku pūlī izdabāt visiem ir neiespējami.

 • 0
  Martins. B. 19.07.2023, 12:39:55

  Ja pie pasākuma programmā ir pierakstīts eiro, tad vismaz varētu pierakstīt cik būs tā ieeja.

 • -1
  Piciš 19.07.2023, 13:32:10

  Pie rodeļa nav EUR zīme, tas nozīmē, ka varēs braukt bezmaksas. Ja prasīs naudu, tas nozīmē, ka nepamatoti, jo bukletā nekas nav teikts!

 • -8
  Marta P 19.07.2023, 16:50:41

  Nu vajag jau arī veselo saprātu pieslēgt. Ir organizētie pasākumi un ir ikdienu esoši objekti. Ja pie veikala kartē nebūs eiro zīmīte norādīta, tad arī iesi un ņemsi nemaksājot?

 • 0
  Pareizais viedoklis 20.07.2023, 10:37:50

  Martai P- protams!

 • 0
  Zalupinska 19.07.2023, 18:46:36

  Uzdošu divus jautājumus, kurus mums, ventspilniekiem, nekad neviens neuzdos: 1. Kādus pilsētas svētkus vēlamies mēs paši? 2. Ko mēs pilsētas svētkos nevēlamies?

 • 0
  ventspilnieks 36,7 20.07.2023, 00:21:57

  Ventiņiem vispār nevajag. Varbūt x 5 gados kād ambrāž utaisit.
  ja i mājas un nav jūrmala vai ceļojumā, tad no rīt aizšauj uz tirgs plac, parast jau kautko vajag no amatniekiem iegādāties saimniecībai.
  Daļa pilsētnieku jau ir iekšā gatavošanā un viņi tos svētkus neredz. Es riskēšu un teikšu, ka max 33% gaida viņus. Aizbraukt ciemos, uz Cēsīm, piemēram, super - viss jauns, svešs, neredzēts

 • 0
  KRX 20.07.2023, 08:44:56

  Zalupinskai:
  1) Bez mūžīgiem domes pārspīlējumiem (gājiens, kurā 90% iet sakostiem zobiem, patosa runas, liekais salūts (PSRS mantojums) utt.).
  2) Vienkāršumu. Sk.1.punktu.

  Īstenībā Piektdienas pastaigas ir pietiekoša vēriena svētki, ko papildināt ar nakts pasākumu un pilnīgi pietiktu. Bet nē... Ventspilij vajag teju100tk izmest par tehnisko nodrošinājumiem, ekrāniem, tumbām, salūtiem utt, lai katrs Pils ielas suns dzird.

  P.S. Vismazāk vēlas copy-paste programmu. Kā tas šogad "gadījies" ar Citiem Zēniem. Kultūras komisija laikam jau tādas demences nomākta, ka atmiņas traucējumi ir vieglākais simptoms...

 • 0
  KRX 20.07.2023, 08:46:07

  *labojums - 2.punkta Vienkāršums domāts pie 1.punkta.

 • 0
  ventspilnieks 36,7 20.07.2023, 10:55:14

  Salūts vairāk bērniem paredzēts. Labāk lai šauj vasarā 23.00 nekā ziemā 0.33, kad bērni jau guļ. Turklāt katrs pats individuāli tad var izpausties.

 • -5
  Marta P 20.07.2023, 18:14:01

  Ventspilniekiem iespēja izteikties ir, kurā pašvaldībā vēl pašvaldības mājas lapā var komentēt un saņemt atbildi no pašvaldības?
  Un par to vai ņem vai neņem vērā? Nu jāsaprot, ka pašvaldībā nav 5 cilvēku, te ir vairāki desmiti tūkstošu, un uz svētkiem sabrauc vēl. Un visi izsaka savu viedokli, un kas vienam tīk vislabāk, citam pat vilšanos var sagādāt. Par tiem pašiem jūras svētkiem - gadiem prasa citā vietā, šogad bija citā vietā. Bija daļa kam ļoti patika, bija, kas sūkstījās. Nākamajā gadā lai ko arī darītu - kādam nebūs pa prātam.
  Nevar izdabāt visiem. Bet spriežot pēc tā, cik ļoti daudz skatītāju uz gājienu ir - nu patīk tie gājieni. Jums var būt ne, bet ir citi, pilsēta neesat tikai jūs. Un kā gan citādi pilsēta var novērtēt kas paticis, kas ne, ja ne pēc tā, cik daudz cilvēku katru vietu vai pasākumu apmeklēja.

 • -4
  Marta P 20.07.2023, 18:16:00

  Un ja salūts vairāk bērniem, tad kādēļ ir tik daudz jaunu cilvēku un arī cilvēku gados bez bērniem uz šo salūtu? Kādēļ, ja tas tiem nepatīk, tie skatās mutes pavēruši? Kādēļ gavilē pēc tā? Ja reiz tas patīk tikai bērniem..

 • 0
  Janis Zvejnieks 19.07.2023, 20:24:22

  Zalupinskai 100%taisnibas. Tad PMartin pat var neiespringt.Ka pat izteicas,tad ir tikai tad ienacej Ventinos,jo dabuj darb komunalnik kantori,ko Ventin,neesot gribeju$ stradat :)))Nekad tu nebus Venti$,tapat ka Ik$kits.Ventinos i japiedzimst,lai sauktos pa Ventin.La tu zinat :)))

 • 0
  Cements 20.07.2023, 09:11:53

  Šonedēļ varam doties uz Kuldīgas pilsētas svētkiem, paskatīties cik tur ir daudz un dažādu pasākumu visām gaumēm. Varbūt Ventspils svētku organizatoriem arī vajadzētu izbāzt degunu laukā no migas un paskatīties, kas notiek apkārt?

  Grupa Citi Zēni jau ir bijuši gandrīz visur, atkal un atkal.. man jau apnicis. :D

 • -6
  Marta P 20.07.2023, 18:23:01

  Jā, tur būs Dons, kas pie mums jau bija... Būū - arī bijusi pie mums. Bērniem - Tutas lietas, arī bija pie mums vienos pilsētas svētkos bērnu pilsētiņā. No klasiskās mūzikas - Vestards Šimkus - arī uzstājies Ventspilī, pie tam gaužām nesen. Klaidonis - nu ar bijis vasaras koncertos Ventspilī.
  Jā, pilnīgi unikāla programma..
  Protams, Kuldīgai ir savs šarms, kā jau krietni mazākai pilsētai, bet arī pilsētas , tā pat kā cilvēki, katra ir citāda. Un tas kas aiziet Kuldīgā, te neaiziet pašu mūsu kūtruma dēļ.
  Tās pašas kafejnīcas, terases - nu TĀAA vajag visiem, visu laiku sūdzas, ka nav kur. Bet aizejot ar vīru vakarā pasēdēt kādā no tām - nu nav tur to visu bļāvēju, kam tik dikti vajag. Kā tad jūsu prāt tām kafejnīcām izdzīvot? No labām domām?

 • 0
  Cements 21.07.2023, 15:07:39

  Marta P.. kad pēdējo reizi bijāt ar vīru uz kafejnīcu? Ja neesi rezervējis, tad bieži vien pie galdiņiem nav vietas un vari nākt mēģināt paēst pēc 2stundām :D
  Nav jāaicina katru gadu vieni un to paši- vai tad trūkst dziedātāju? Kad Ventspilī ir uzstājies, piemēram, Čipsis un Dullais, kas vakar, piemēram, uzstājās Kuldīgā??

 • -5
  Marta P 24.07.2023, 11:05:02

  Aizvadītajā nedēļā pēc darba bijām vakariņot un nebija jāgaida nekādas divas stunda. Jā, nebijām uzreiz pēc darba, kad var būt lielāks sastrēgums, bet nu nekādas divas stundas nebija jāgaida. Tās divas stundas var būt Skroderkrogā vai Jūras brīzē jāgaida, bet mums ir tik daudz jaunu kafejnīcu un restorānu, ko būtu vēlams atbalstīt, lai tās noturētos un tur nav nekādas 2h jāgaida.

  Un tiek katru gadu aicināti citi, bet Jūs minējāt, ka jāņem piemērs no Kuldīgas, bet viņi jau piemēru no mums ar māksliniekiem paņēmuši. Jā, pa kādam atšķiras, bet arī mums atšķiras.
  Un nokopēt no Kuldīgas - tas jau būtu bēdīgi.

 • 0
  KRX 26.07.2023, 11:08:00

  Es ceru, ka Martai P par šo glumo lišķību dome vismaz maksā pieklājīgi un regulāri. Visādi citādi - šķērma dūša paliek lasot.

 • 0
  _āmen_ 01.08.2023, 09:33:33

  Fakts tāds, ka Kuldīgas svētki ar savu budžetu pārsit Ventspils svētkus. Pēteris jeb Marta P varbūt var pateikt un salīdzināt, kāds tad budžets svetkiem pret iedz.skaitu ir abām pilsētām.

 • 0
  KRX 01.08.2023, 13:36:11

  Nu, šite vajag precizēt jautājumu - gribās zināt svētku kopējo izdevumu summu vai gribās zināt, cik (un kam) iedod pašvaldība?
  Kā zināms, sponsori vairs rindā nestāv un ar šo piesaistīto finansējumu nevar pat WC nodrošināt.
  Paliek vēl biļešu ieņēmumi. Šogad ar tiem 10eur, cerams, vismaz 25tk eur iekasēs, kas arī nenosegs nakts pasākuma izmaksas, visticamāk.
  Tā kā... sarežģīti mum te viss.

  P.S. Nē, nu forši, ka paspēja iebāzt programmā vēl Čipsi un Dullo :))) par to gan KCam čipsis :)

 • -2
  Marta P 01.08.2023, 14:02:23

  Interesanti. Ja tiek tērēts lielāks budžets, tad te brēc, ka par nodokļu maksātāju naudu pasākumus taisa. Bet tajā pat laikā salīdzina ar Kuldīgu, jo viņiem redz lielāks budžets. Ventspilī var būt citas prioritātes?

  Un tā pat šķiet nozīmīgi tas, ka mums koncerti ir bezmaksas vai ar nelielu maksu, kamēr Kuldīgā tie bija maksas, un šajos laikos to daudzas ģimenes nevar atļauties. Un tas tikai parāda, ka svētki nebija paredzēti tik ļoti vietējiem, bet vairāk viesiem.

 • 0
  _āmen_ 02.08.2023, 09:13:14

  Tieši otrādi. Kuldīga ,visticamāk, ar mazāku budžetu spēj uztaisīt grandiozākus pilsētas svētkus nekā Ventspils.
  Un gudrā Marta varbūt var pateikt , cik tad zvejnieksvētkos Reņka dārzā maksāja biļete.

 • -1
  Spīdola 01.08.2023, 12:31:05

  Brīnums, ka šogad - laikam pirmo reizi Ventspils domes vēsturē, tik sakarīgi ir sadalītas balvas. Tā nu vēl nav bijis! Malači, mūsu dome.

 • 0
  Zirgam jāsmejas 01.08.2023, 14:30:14

  5 cilvēk cepjas, ka švaki svētk būs un ka visiem ciem 35 995 cilvēkiem tāds nevajag :)
  Var par repertuār strīdēties, nav rūns, bet nu kopumāta, i kā i un i normāl! Un tā būs un neko diž tur nesamainīs. A pa gājiem i tā, ka vienkārš pašam nav jābūt sēnej , ta nebūs gājiens kaut kāds ne tāds, vot!

  P.S. Nu nafig to A Eirop?

 • 0
  ayk 01.08.2023, 15:28:29

  tikai lūdzu nelaidiet Kiviču uz skatuves!

 • 0
  Laura Teikerte 02.08.2023, 21:53:55

  Vai pa koncērtiem jāmaksā?

 • 0
  Marta P 03.08.2023, 15:29:12

  Programmā norādīts, ka jāmaksā. kaut kur kultūras centrs bij rakstījuši, ka 10 eur.

 • 0
  Laura Teikerte 02.08.2023, 21:55:41

  Cik pa koncertiem jamaksā

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: