26. maijā plkst. 18 koncertzālē “Latvija” izskanēs Jāņa Šipkēvica jeb Shipsea solokoncerts “Siltā gaismā”, kurā piedalīsies arī jaunā dziedātāja Una Daniela un stīgu kvartets.

Koncertprogrammā “Siltā gaismā” Shipsea apvienojis dziesmas, kas, viņaprāt, atspoguļo mīlestības temperatūras plašo diapazonu – no Raiņa “Meitenes ar ledus acīm” līdz karstai kvēlei. Jaunā lasījumā stīgu kvarteta, klavieru un balsu salikumā izskanēs būtiskākās lappuses no Shipsea daiļrades – “Taviem ceļiem”, “Mežaparks”, kā arī jaunākā albuma “Apgaismo mani” dziesmas “Tavi viļņi”, “Pie upes”, “Dunka” un “Siltā gaismā”.

Programmā ietvertas arī skaistākās melodijas, ko savulaik radījis Imants Kalniņš, Keita Buša, Pīters Geibriels, bet līdzās Shipsea uz skatuves kāps jaunā dziedātāja Una Daniela, kā arī burvīgās stīgu kvarteta dāmas.

“Bija ļoti liela mazuma piegarša pēc manas dzimšanas dienas koncerta pagājušā gada augustā un es ļoti gribēju turpināt. Arī pēc publikas atsaucības jutu, ka mums vajadzētu to darīt. Tomēr vienkārši atkārtot man nešķita interesanti, tāpēc šī programma nav dzimšanas dienas koncerta kopija. Šis ir tāds emocionāli trauslāks notikums, bet gatavošanās tam bija tīrākā bauda,” par savu soloprogrammu stāsta Shipsea.

Jāņa Šipkēvica oriģinālmūzikas projekts “Shipsea” tika izveidots 2013. gadā, bet 2022. gadā izdotais albums “Apgaismo mani” kļuva par tā pirmo pilna apjoma albumu. Dziedātājs pārstāvējis arī vokālo apvienību “Cosmos” un kopā ar citu tās bijušo dalībnieku Reini Sējānu izveidojis grupu “Instrumenti”, kā arī realizējis daudzus individuālos projektus. 2020. gadā par darbu Krista Auznieka kameroperā “Tagadne. Time Present”, kas tika komponēta Jāņa Šipkēvica balsij un orķestrim “Sinfonietta Rīga”, saņēma “Spēlmaņu nakts” balvu.

Koncertu organizē SIA “Kurzemes filharmonija”, finansē - Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Ventspils valstspilsētas pašvaldība.  Biļetes iegādājamas biļešu tirdzniecības tīklā “Biļešu paradīze”, kā arī teātra nama “Jūras vārti” un koncertzāles “Latvija” kasēs.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • 0
  Spīdola 20.04.2023, 11:04:32

  Kādēļ šis koncerts nav minēts koncertzāles Latvija pasākumu sarakstā??? Šobrīd, 20.aprīlī plkst 11 - NAV

 • -2
  Marta P 20.04.2023, 14:18:41

  Fufels! Vēl ar draudzenēm 9.martā biļetes pirkām mājas lapā.

 • 0
  Piciš 23.04.2023, 12:15:02

  Pēter, tu tak esi klauns.

 • -1
  KFilharmonija 20.04.2023, 19:41:20

  Labdien! Informējam, ka koncertzāles mājas lapā sadaļā “Tuvākie pasākumi” (https://www.koncertzalelatvija.lv/lv) koncerts “SHIPSEA. Siltā gaismā” publicēts 25. februārī, tāpat arī tirdzniecības tīklā “Biļešu paradīze”. Paldies, ka sekojat līdz mūsu aktualitātēm. Gaidīsim uz pasākumiem!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: