Ventspils Pilsētas svētku notikumi plānoti no 5. līdz 7. augustam. Šogad Ventspils atzīmēs 732. dzimšanas dienu, kurā visu paaudžu ventspilniekus un pilsētas viesus priecēs bagātīga svētku programma ''Atklājumi''.

Jaunatklātais Zinātnes centrs VIZIUM ikvienu rosina atklāt, izzināt, ieraudzīt un sajust. Tādas būs arī šīs trīs svētku dienas – piepildītas ar pārsteidzošiem atklājumiem, radošām aktivitātēm, koncertiem un grandiozu svētku uguņošanu.

Svētku ieskaņā, 5. augustā koncertzāles ''Latvija'' amfiteātrī svinīgā svētku atklāšanas ceremonija ar pilsētas domes balvu pasniegšanu un muzikālo programmu, kurā apvienosies grupa ''Sudden Lights'' un sieviešu koris ''Venda''.

Sestdienas rīts sāksies ar krāšņo svētku gājienu pa Lielo prospektu, kurā sevi prezentēs pilsētas uzņēmumi, iestādes, darba kolektīvi un domubiedru grupas.

Pēc neliela pārtraukuma Ostas ielas promenādē atgriezīsies Starptautiskais ziedu paklāju festivāls ar jubilejas tēmu ''Dzimšanas dienas torte''. Turpat arī svētku koncerti, amatnieku tirgus, spēkavīru sacensības un atrakcijas mazākajiem apmeklētājiem. Uz svētku centrālās skatuves pie Vecā Spīķera uzstāsies popstudija ''Jūras akmentiņi'' un puišu grupa ''The Stones'', dziedātāja Milana no Ukrainas un ventspilniece Katrīna Bindere. Spēcīgās balss īpašnieks Rihards Saule skatuvi dalīs ar pašmāju talantiem grupu ''Windy Temper'', savukārt, Ventspils bigbenda dalībnieki būs sagatavojuši neierastu programmu kopā ar dīdžeju duetu ''Skrapneshi''. Dizaina tirgus pulcēs vienkopus vairāk nekā 40 apģērba, rotu un aksesuāru darinātājus no visas Baltijas, kuru izstrādājumu iegādi saulaināku padarīs mūziķi no Gruzijas, Mali un Kenijas.

Lielajā laukumā norisināsies Digitālie svētki ar daudzveidīgām, interaktīvām un radošām aktivitātēm, tehnoloģiju paraugdemonstrējumiem, zinātnes eksperimentu šoviem un iluzionistu trikiem. Ventspils bibliotēku organizētie Grāmatu svētki paliek uzticīgi Rātslaukumam, kuros kā vienmēr būs iespēja iepazīt jaunāko grāmatu izdevumus, godināt literātus un šajā reizē tikties Kārļa Kazāka mūzikā. Savukārt, Dzirnavu laukumā ''Garšu cīņās'' metīsies Latvijas labākie pavāri, sagādājot ne vienu vien gastronomisku pārsteigumu – no slāpeklī gatavota saldējuma līdz pat garākajam sendvičam.

Dažādas aktivitātes norisināsies Livonijas ordeņa pilī, Amatu mājā, Zinātnes centrā VIZIUM, teātra namā ''Jūras vārti'' un citviet. Būs iespēja apmeklēt Latvijas basketbola kausa finālu 3x3 basketbolā, bet ar auto audio iekārtām mērīties decibelu dragreisā. Mūzikas gardēžus svētku dienās gaidīs koncertzāle ''Latvija'' un Pārventas bibliotēka.

Vienā no retajām reizēm šovasar klausītājus klātienē priecēs populārais pašmāju mūziķis Dons, kura koncerts promenādē mīsies ar grandiozu svētku uguņošanu, tās spilgtajiem toņiem debesīs un atspulgiem Ventā radot īpašu efektu.

Sestdienas nakts paies azartiskās dejās Reņķa dārzā, kur par apmeklētāju dejot prieku parūpēsies grupa ''Citi zēni'', mūziķis Ivo Fomins, reperis Ozols un dīdžejs Rojs Rodžers.

Svētdien, 7. augustā jau mierīgākās noskaņās mazos svētku svinētājus priecēs abas bērnu pilsētiņas. Piejūras brīvdabas muzejā grupas ''Apvedceļš'' mūzikas pavadībā varēs iepazīt senos amatus, bet ar itāļu pianista Federiko Albanēzes koncertu koncertzālē ''Latvija'' izskanēs spilgtiem atklājumiem piepildītās svētku dienas.

Svētku programma ŠEIT

Lasi vēl

Komentāri (14)

 • -2
  Pilsēta Pirms 3 nedēļām

  Kādreiz bija vesels laukums ar aktivitātēm bērniem.
  Žēl, ka šogad tam pietrūka naudas vai vēlmes.

 • -3
  Ventspils Kultūras centrs Pirms 3 nedēļām

  Plašajā svētku programmā nebūt nav aizmirsts par pasākumiem bērniem – Ostas ielas promenādē būs Karuseļu atrakciju parks un “Lec un minies” piepūšamo atrakciju laukums. Savukārt, Lielajā laukumā notiekošajos Digitālajos svētkos un Rātslaukumā Grāmatu svētkos dažāda vecuma bērniem un jauniešiem būs radošas, izzinošas un izklaidējošas aktivitātes. Kā arī, svētdienas pasākumos abās bērnu pilsētiņās būs svētku aktivitātes bērniem.

 • -2
  Cibiņš Pirms 3 nedēļām

  Ak tad Drag Queen Rojs Rodžers ar uzaicināts uzstāties Reņķu dārzā. Nu, nu, tad jau varbūt nākošgad Ventspilī kāds praids ar sagaidāms? Un ieeja ar varavīkšņotu karodziņu Reņķu dārzā būs par brīvu?

 • -2
  ne Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Kāda vaina, vismaz arī kas jauniešiem aktuāls.

 • 0
  Anna_Anna Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Nu,protams,kur tad bez Jūras akmentiņiem un The Stones, atkal tās pašas dziesmas drillēs uz riņķi

 • 0
  Tā nu ir Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  101% piekrītu. Atkal un atkal, kā tik kāds pasākums, 'tā ''slavenie'' akmeņi atkal drillē vienas un tās pašas dziesmas... Neko jaunu nevar boitmane izdomāt. Za to, skandināts un bazūnēts pa mūsu ''slaveno'' vietējo presi, ka nu tik tādi un šitādi panākumi, ekstrapirmās vietas visādos pasākumos, diplomi u.t.t. Tas ir pašsaprotams. ( tam jau sen ir savs zemtexts.) BET. Kā ventiņos uzstājas, tā zem fonogrammas tik ziņģē '' Lai dzīvo debesis''... kuŗo gadu jau.

 • 0
  Zalupinska Pirms 2 nedēļām

  Tie, kuri nebūs aizmiguši, paškirs aizkaru salūtam un svētdienā varbūt aizvilksies uz ventmalu paskatīties paklājus #esnoventspils

 • 0
  _āmen_ Pirms 2 nedēļām

  Kā jau katru gadu - vienas un tās pašas grupas. Nožēlojami.

 • -8
  Neimanis Pirms 2 nedēļām

  kā tad, pagājušajā gadā kā reiz bija tieši Dons, Citi zēni, Ivo un Ozols. Mats matā :D

 • -6
  Marta P Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Komentārs gan kā katru gadu! :D Sūdzība viena, lai arī kā mainītos programma. Tas tik liecina, ka vaina nav programmā, bet komentētājā.

 • -7
  корумпант Pirms 2 nedēļām

  Programma laba, būs jābrauc ciemos!

 • 0
  reku Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Kā būs ar sabiedrisko transportu uz Pārventu?
  Vai neiznāks tāpat kā Līgo vakarā,kad no Reņķa dārza pēc teātra izrādes knapi varēja paspēt uz pēdējo 22.maršruta autobusu?
  Vai papildreisi nav paredzēti?

 • 0
  P SIA "Ventspils reiss" Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Pēc svētku uguņošanas, 2022.gada 6. augstā, plkst.23.30 no autoostas tiks nodrošināts lielas ietilpības autobuss, kas nogādās pasažierus Pārventā un pēc nepciešamības arī Gāliņciemā. Pasažieriem, kuriem jānokļūst Gāliņciemā, obligāti jāpiesakās pie autobusa vadītāja.
  Maksa par braucienu EUR 0.90.

 • 0
  borsinsh Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  vēlos apsveikt Visus Ventspilniekus Jubilejas Svētku Dienā!
  ārī tos, kas kuplā skaitā nākuši pēc 1991.g. - jo katram no viņiem bija savi mērķi atbraukt dzīvot uz LV (kadam varbūt ne gluži tīri un sirsnīgi)
  novēlu VISIEM veselību un laimīgi dzīvot kopā - Eiropas Savienībā!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: