14. maijā arī Ventspils muzejs iesaistās Eiropas muzeju naktī un ver durvis apmeklētājiem bez maksas. Pēc divu gadu pārtraukuma, Eiropas muzeju nakts atkal pārņem muzejus un arī Ventspils muzejs aicina visus nemierīgos ļaudis 14. maija vakarā doties garajā Muzeju nakts pastaigā.

Ventspils muzejs Livonijas ordeņa pilī nakts aizsegā piedāvā iepazīt pili caur ''Vēstures portāliem - lietās, tekstos un mūzikā''. Muzeja eksponātiem ir zināma līdzība ar poteriādes lietām - portāliem, kas ļauj nonākt citā laikā vai realitātē. Šo maģiju, kas piemīt vēsturiskiem priekšmetiem pils ļaudis vēlas atklāt arī apmeklētājiem. Pils ekspozīcijas iepazīšana ar vēstures portālu palīdzību notiks no plkst.19-22, bet vēstures tekstu maģiju plkst. 20, Kapitula zālē demonstrēs vēsturnieces Stella Lindenberga un Māra Dāvida. To, kāds spēks ir mūzikai, cik viegli tā pārvar gadsimtu robežas, varēs noklausīties Ventspils Mūzikas vidusskolas (PIKC) jauniešu stīgu kvarteta un Vokālās nodaļas audzēkņu koncertā plkst. 22, pils iekšpagalmā, kur skanēs L.Bēthovena, Vivaldi kompozīcijas, Jāzepa Vītola un Em.Dārziņa solodziesmas, bet pils āra pagalmā varēs sildīt sirdis un rokas pie dzīvās uguns un Pilskroga karstās tējas.

Amatu mājā no plkst. 19 - 22 notiks ''Mekliņi'' - mīklu minēšana un uzdevumu veikšana, lai atklātu Amatu mājas nozīmīgās lietas, bet bezrūpīgākiem prātiem plkst. 21 tiks piedāvāta Blūmīzeru meistarklase.

Herberta Dorbes muzejs (Ērgļu ielā 1) plkst. 19-22 gaidīs romantiski noskaņotos ļaudis, lai ieklausītos H.Dorbes mīlas dzejā ''Es Tavai mīlestībai pretī sniedzos klusi…'' Lidijai Zommerei veltīto dzeju (1943-45) un mūzas atbildi lasa Ventspils teātra aktieri Reinis Freibergs un Emīlija Jermola.

Muzeju nakts garo pastaigu var noslēgt Piejūras brīvdabas muzeja Laivu mājā, kur ''Vējš iepūtīs burās'' (Riņķa iela 2). No plkst. 21-23 Laivu māja tiks īpaši izgaismota, notiks nakts rosība un minidarbnīcas ap un par laivām.

Ieeja Muzeju naktī – bez maksas.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • 0
  Uģis Juris 14.05.2022, 23:46:08

  Super pasākums kas notiek reizi gadā. (Ja pasaulē viss OK.)
  Žēl ka Ventspilī muzeju apskaitei atvēl tikai 3 stundas. (19-22).
  Bez drūzmas neiztikt. Sanāk -muzeju vakars.

 • 0
  reku 15.05.2022, 08:55:49

  Nav nekāds brīnums.Pēc 22.00 skaitās nakts darbs ar 50% piemaksu.To nu pašvaldības kapeik*isēji priekš muzeju darbiniekiem nekādīgi neatvēlēs.

 • -3
  Marta P 16.05.2022, 13:50:26

  Nu var būt der padomāt par darbiniekiem arī tā, ka ne visi ir ar mieru strādāt nakts stundās, ir tomēr ģimenes, bērni.. Ir jārespektē arī darbinieki. Pasākums ir ļoti foršs un tā ir citāda pieredze, iespēja. Der gan atcerēties, ka arī pārējā laikā muzeji ir atvērti apmeklētājiem, ja gribas bez drūzmas, tad muzejus var doties baudīt ikdienā, nevis šādās lielās akcijās, pasākumos.

 • 0
  Ventspils muzejs 20.05.2022, 11:17:52

  Paldies, ka apmeklējāt mūsu organizēto Muzeju nakti un dalāties savās pārdomās. Muzeju nakts laiks no plkst.19.00-23.00 izvēlēts ne velti un balstās uz iepriekšējo muzeju nakts pieredzi. Tieši šajās stundās ir apmeklētāju vislielākais apmeklējums, kad cilvēki labprāt iziet no mājām un laikus var atgriezties mājās. Tas ir laiks, kad ģimenes ar bērniem ciemojoties muzejā ir visaktīvākie, jo vēlāk bērni jau ir saguruši un visiem paliek grūtāk. Savukārt tiem, kas meklē nakts izklaidi, muzeja atmosfēra nešķiet visatbilstošākā šim mērķim.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: