1. maijā Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs uzsāk jauno sezonu un laipni gaida apmeklētājus! Muzeja darba laiks - no otrdienas līdz svētdienai 10 -18, līdz pat 31. oktobrim. Maija brīvdienās muzejs būs atvērts arī 3. maijā.

Piejūras brīvdabas muzejā iemīļota izklaide ir tvaika lokomotīve Mazbānītis, kurš savu sezonu sāks no 7. maija, kustības sarakstu var apskatīt ŠEIT.

Piejūras brīvdabas muzejs iepazīstina ar Kurzemes piekrastes iedzīvotāju ikdienu un atspoguļo latviešu, lībiešu zemnieku un zvejnieku dzīvi. Šeit var apskatīt piekrastes lauku sētām raksturīgās celtnes, - dzīvojamos namus, klēti, riju, īpašas ir vējdzirnavas no Užavas pagasta. Piejūras brīvdabas muzejā atrodas Smiltnieku māja - 19. gs. beigām raksturīga piepilsētas dzīvojamā ēka, kas kādreiz atradās Pārventas bibliotēkas vietā. Neatņemama ekspozīcijas daļa ir saistīta ar zvejniecību, - zvejnieka sēta, dūmnamiņš, kūpinātava, tīklu būdas, laivas un enkuri.

Šobrīd notiek jaunās Laivu mājas būvniecība un iekārtošana, restaurētās laivas pakāpeniski ieņem savu vietu zem jaunā jumta, un vasarā tās jau būs skatāmas Laivu mājas ekspozīcijā.

Ventspils muzejs aicina apmeklēt arī Livonijas ordeņa pils dārzu un pagalmu (no plkst.10-17), izmēģināt siekstu, koka zirdziņus un trebušetu, vērot pavasara atmodu garšaugu dārzā, un tēlnieka Paula Jaunzema iespaidīgo pulētā granīta skulptūru grupu - Jūrakmeņi (1999) un vientuļnieku - Pils spoku (1999).

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: