Metālpūšaminstrumentu kvintets BRASS.EDU un ērģelniece Līga Ivāne aicina visus uz bezmaksas koncertu ciklu ''Mūzika Kurzemes dievnamos'', kuros klausītājiem būs iespēja izbaudīt pūšaminstrumentu spēcīgo un ērģeļu vareno skanējumu, klausoties īpaši šiem koncertiem aranžētus skaņdarbus.

Apmeklētāji dzirdēs dažādu laiku akadēmisko mūziku profesionālā izpildījumā - baroka, renesanses, romantisma un 20.gs. mūziku metālpūšmainstrumentu kvintetam, kā arī oriģinālskaņdarbus ērģelēm. Koncerti dievnamos tiks papildināti ar izglītojošiem vēstures stāstiem par senajām ērģeļmūzikas un metālpūšamintstrumentu spēles tradīcijām, kā arī Kurzemes reģiona ērģelēm.

18. oktobrī plkst. 12 - Ventspils Svētā Nikolaja Evaņģēliski luteriskajā baznīcā;
18. oktobrī plkst. 16 - Ugāles Evaņģēliski Luteriskajā baznīcā.

''Koncertu cikls dažādos kultūras norises Kurzemē, un tā ideja ir iedzīvināt metālpušaminstrumentu un ērģeļu mūzikas koncertus Kurzemes dievnamos, akcentējot ērģelēm raksturīgo skanējumu un sniedzot klausītājiem ne tikai muzikālu baudījumu, bet arī vēsturisku ieskatu par Kurzemes novadu ērģeļu izcelsmi, attīstību un būvi, kas ir ļoti nozīmīgi Kurzemes kultūrvides daudzveidības saglabāšanā un attīstībā,'' atklāj viens no koncertu organizatoriem, kvinteta mūziķis Jānis Retenais. ''Esam pārliecināti, ka šie priekšnesumi sagādās neaizmirstamas sajūtas gan klausītājiem, gan izpildītājiem.''

Ērģelniece Līga Ivāne absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūstot bakalaura un maģistra grādu ērģeļu spēlē. Regulāri sniedz ērģeļu solo koncertus Rīgas Domā, Sv. Jāņa baznīcā Rīgā, kā arī citās Latvijas un Igaunijas baznīcās.

Metālpūšaminstrumentu kvintets BRASS.EDU ir piecu profesionālu mūziķu ansamblis, kas izveidots 2017. gadā, aktīvi koncertē un vada meistarklases Latvijas mūzikas skolās un mūzikas vidusskolās.

Pasākumu norise tiks organizēta, ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības. Ieeja - bez maksas.

Lasi vēl

Komentāri (1)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: