Jaunās Būšnieku ezera dabas takas apmeklētāju skaitītājs uzrādījis rekordlielu skaitu – jūlija mēnesī dabas taku apmeklējuši vairāk kā 4071 iedzīvotāji un pilsētas viesi.

Izteikts apmeklētāju pieaugums vērojams svētdienās. Dienas laikā zemākais apmeklētāju skaita rādītājs bija 29 viesu, bet lielākais apmeklējums dienas laikā ir 273 apmeklētāji.

Noskaidrot apmeklētāju intensitāti izdevies, pateicoties “Būšnieku ezera krasta” takā izvietotajam apmeklētāju skaitītājam. Lai nepieskaitītu suņus, lapsas un citus mazos ezera tuvumā mītošos dzīvniekus, skaitītāja elektroniskā iekārta uzstādīta cilvēkiem nemanāmā vietā, uzskaites joslas platums ir 8 metri un uzskaite tiek veikta ar infrasarkanā stara palīdzību.

Šobrīd pilnībā pabeigti projekta “Dabas lieguma “Būšnieku ezera krasts” infrastruktūras pilnveidošana” būvdarbi, tādējādi pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem ir iespēja mērot 8 km velo maršrutu visapkārt Būšnieku ezeram - ap ezeru izbūvēts gājēju un veloceliņš no laivu bāzes Staldzenes ielā līdz Talsu ielai.

Jaunā gājēju laipa ar skatu platformu ir liels ieguvums ornitoloģijas cienītājiem. Ezerā novērotas ap 35 putnu sugu, kuras ligzdošanas laikā koncentrējas tieši Būšnieku ezera DR daļā.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • -2
  STOPVACZISM 01.08.2018, 13:15:42

  Laba vieta pastaigai.
  Nav arī pārāk karsts, jo lielākoties iet pa mežu.

 • 0
  Arnis Junge 01.08.2018, 21:01:30

  Jā, piekrītu Kurzemniekam. Ļoti laba vieta. Var labi izvēdināt galvu. Varbūt plānots vēl kāds līdzīgs projekts ?

 • -1
  P/i "Ventspils Komunālā pārvalde" 08.08.2018, 17:11:51

  P/i "Komunālā pārvalde" informē, ka pašlaik netiek plānots līdzīgs projekts. Ventspilī atrodami maršruti katrai gaumei. Bez Būšnieku ezera dabas takas ir velo taka gar Dampeļu atsegumu un doties uz jūru pastaigā var pa jauno DR rajona laipu un veloceliņu! Cauri Ventspilij ved veloceliņi, kuru kopējais garums tuvojas 60km! No ikdienas steigas atpūties iespējams arī Talsu ielas Mežaparkā, kā arī Jūrmalas parkā!
  Paldies par iesaistīšanos pilsētvides sakārtošanā!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: