Arī Ventspils muzejs piektdien piedalīsies vakara pastaigā Brīvības ielā, stāstot par vēsturiskiem notikumiem, kas saistās ar šo pilsētas daļu.

No plkst.19 līdz 22 Brīvības ielas sākumā pie Valsts 1. ģimnāzijas būs skatāma izstāde Gūtšmitu nama CV par šo pilsētai nozīmīgo ēku, kas atrodas Kuldīgas ielas sākumā. Tā piedzīvojusi ne tikai 19. gs. beigu uzplaukumu, bet arī Latvijas Sarkanā Krusta biedrības Ventspils slimnīcu (1919), Brīvības cīņas pilsētā un pilsētas valdes laikus 20. gs. 20. gadu vidū. Izstādes gids – vēsturnieks Kaspars Puriņš.

Savukārt pie Reņka dārza dīķiem Kultūras centrs sadarbībā ar Ventspils muzeja Amatu māju izvērsīs Podnieku dumpi. Dīķi ir bijušās māla bedres, kas tika izmantotas ķieģeļu ražošanai 19. gs. un 20. gs. sākumā, kad šajā apkārtnē pastāvēja Zēberga ķieģeļu ceplis. Vēl neilgu laiku pēc II pasaules kara te darbojusies arī māla trauku ražotne. Arī apkārtējo ielu nosaukumi liecina par māla klātbūtni šajā pilsētas daļā - Māla un Ķieģeļu iela. Pat Vidumupītes posms šajā apkārtnē reiz bijis Ziegelbach (Ķieģeļu strauts).

Podnieku dumpī darbosies podnieks Jānis Kupčs (Ventspils) un keramiķe Antra Mazika (Liepāja), būs iespēja pirkt podiņus un izmēģināt kājas virpu, varēs darināt podus arī pēc akmens laikmeta metodes – lipinot. Savukārt dzintara sējēja un zīmola "Noķerts Liepājā" veidotāja Ilze Vainovska ļaus katram pašam izmēģināt mezglu maģijas pamatus, sienot veiksmes, zalkša vai mīlestības mezglu. Ilze gatava iesiet arī katra paša atrasto dzintaru vai akmeni, lai veiksme nepazūd pat Podnieku dumpī.

Lasi vēl

Komentāri (2)

 • -1
  Skuja,Vilis 23.05.2018, 19:11:40

  Gūtšmitu namā bez visa pieminētā bija arī represīva iestāde-milicija,pēc tam policija...
  Tur sists, sakropļots un varbūt pat nogalināts ne viens vien cilvēks.

 • 0
  Nif nifs 24.05.2018, 13:58:01

  Nezināju, ka Reņķenes dīķi ir bijušas māla bedres. Patiesībā skaistus māla traukus, vāzes var nopirkt vairs tikai svētku tirgos. Žēl, pietrūkst.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: