Piektdien tiesa uzsāka administratīvās lietas izskatīšanu pret Valsts policijas Ventspils iecirkņa inspektoru Aleksandru Beļacki, kurš maija sākumā dzērumā izraisīja avāriju.

Tikmēr dienesta pārbaude un kriminālprocess pret viņu vēl turpinās.

Administratīvā lieta pret inspektoru ierosināta par transportlīdzekļa vadīšanu reibuma stāvokli, kad alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles. Kā vainu pastiprinošs apstāklis ir bēgšana no notikuma vietas.

Par šādu pārkāpumu paredzēts naudas sods 500 latu apmērā kopā ar administratīvo arestu uz laiku no 10 līdz 15 diennaktīm un tiesību atņemšanu uz diviem gadiem. Piektdien Beļackis tiesā sniedza savus paskaidrojumus, un tiesā izsludināts pārtraukums līdz pirmdienai, jo pieaicināti papildus liecinieki.

Ventspils policijā informēja, ka Beļackis joprojām ir uz slimības lapas, kas aizkavē dienesta pārbaudes veikšanu. Turklāt, kamēr darbiniekam ir slimības lapa, viņu arī nevar atlaist no darba. Tomēr, kā redzams, slimības lapa netraucēja Beļackim ierasties uz tiesu.

 

Jau rakstījām, ka avārija notika uz Durbes un Augusta ielas krustojuma, kad Beļackis ar savu personīgo automašīnu VOLVO iebrauca pretējā braukšanas joslā un sadūrās ar divām automašīnām. Sasitumus guvuši vairāki cilvēki. Beļackis no notikuma vietas centies aizbēgt, taču notverts, jo dzēruma dēļ nav spējis ātri paskriet. Kad pēc asins analīžu veikšanas inspektors nogādāts valsts policijā, viņš uzbrucis savam tiešajam priekšniekam ar galvu ietriecoties viņam sejā. Cietušajam traumpunktā uzliktas šuves.

Beļackis bijis stiprā alkohola reibumā, viņa asinīs konstatētas 2,77 promiles. Priekšniecība atzina, ka Beļackis nav bijis īpaši apzinīgs darbinieks, turklāt viņš jau pirms avārijas vairāk nekā mēnesi bija uz slimības lapas. Inspektors policijā strādā aptuveni 20 gadus.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: