Anatolijs Mudelis - viens no Ventspils sporta dzīves aizsācējiem un veidotājiem. Savos 90 gados viņš joprojām, ir kaislīgs futbola līdzjutējs un šis mēnesis Anatolijam paies pie TV, jo tiks sekots līdzi Pasaules čempionātam.

Kā sākās Jūsu sporta dzīve Ventspilī?

Pēc kara beigām sanāca tā, ka nokļuvu Ventspilī. Vispirms sāku strādāt skolā, paralēli darbojos arī sporta skolā, kuru tad sauca bērnu un jauniešu sporta skola. Tie bija grūti laiki, bet neskatoties uz to sākām organizēt sporta dzīvi Ventspilī. Mērķis mums bija tāds, lai bērni augtu veseli, nestaigātu pa ielām, kur nedarītu blēņas. Pats tajā laikā arī aktīvi nodarbojos ar sportu. Sāku darboties arī pilsētas fizkultūras komitejā, kur sākumā vadīju akrobātikas sekciju, bet vēlāk arī futbola. Bērniem pēc kara bija ļoti grūti un tāpēc vairāk saistīja ielu dzīve, tāpēc nereti ar viņiem vajadzēja strādāt pat visu dienu. Uzaicināju darbā arī citus trenerus un pēc skolas, pēc stundām organizējām nodarbības līdz pašam vakaram.

Ar kādiem sporta veidiem pats nodarbojāties?

Pats spēlēju futbolu pilsētas komandā Dinamo. Akrobātikā piedalījāmies Latvijas čempionātos grupām un trīs reizes izdevās iegūt arī Latvijas čempiona titulu. Pirmajā gadā uzvarējām arī PSRS čempionātā. Parādījām savu pilsētu un Latviju. Ar akrobātiku un futbolu nodarbojos jau no agras bērnības. Tāpat jaunībā spēlēju arī krievu hokeju, ko spēlē ar bumbiņu. Tāpat pilsētā ziemā ieviesām skioringu, ko cilvēki ar lielu interesi nāca skatīties. Piedalījāmies vairākās sacensībās un spartakiādes, kur ieguvām godalgotas vietas. Visas godalgas un diplomus esmu saglabājis un tiem man mājās ir sava īpaša vieta.

Intervijas turpinājumu lasiet rītdienas laikrakstā Ventas Balss.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: